Forum Starając się - ogólne Poziom hormonów
Odpowiedz

Poziom hormonów

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • czikita Debiutantka
  Postów: 7 0

  Wysłany: 27 lipca 2016, 08:48

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześć Dziewczyny. Staramy się z Mężem o dzieciątko. Cykle zawsze miałam regularne. Po jakimś czasie przed okresem - jakieś 4 dni sluz zabarwiał się na kolor kawy z mlekiem. W obecnym cyklu zaczęło się tak dziać tydzień po owulacji. W tym też dniu 21 dc zrobiłam badanie krwi na tsh i progesteron. Tarczyca wyszła ok, natomiast progesteron 9ng/ml - a norma w fazie lutealnej wynosi 1-27.Mam tez mała nadzerkę. Co o tym sądzicie? Dzięki za pomoc.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2016, 08:48

 • livia30 Autorytet
  Postów: 7923 4597

  Wysłany: 27 lipca 2016, 09:12

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ponoć takie plamienia się pojawiają jak progesteron jest za niski. Wynik 9ng/ml może też świadczyć o tym, że nie było owulacji. Wg niektórych źródeł progesteron powyżej 10 czy 15 (nie pamiętam już dokładnie) świadczy o tym, że była. Poza tym ciężko wycelować jeśli chodzi o badanie progesteronu bo raczej bez usg nie jest realne wyznaczenie kiedy była owulacja a poziom progesteronu zmienia się w ciągu dnia w związku z tym wielu lekarzy nie zleca tego badania.

  atdci09krcni3vrx.png
  dqpranlijgjzfr8g.png
  l22nvcqg03ccs7pi.png
 • czikita Debiutantka
  Postów: 7 0

  Wysłany: 27 lipca 2016, 09:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Podejrzewam, że owulacja jednak wystąpiła - skok temperatury był oraz objawy typu ból owulacyjny.

 • czikita Debiutantka
  Postów: 7 0

  Wysłany: 27 lipca 2016, 09:36

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  W jakim czasie można sobie podwyzszyc poziom progesteronu? Co lepiej brać: luteinę czy duphaston??

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego