X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne W wieku 38 lat staranie o dziecko
Odpowiedz

W wieku 38 lat staranie o dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nemesis Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 7 grudnia 2023, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 38 lat, wraz z partnerem (42l.) staramy się o dziecko, od jakiegoś pół roku. Nie wiem czy to długo czy nie.

    Proszę powiedzcie mi gdzie powinnam się udać i jakie badania zrobić, by dowiedzieć się czy jeszcze uda mi się zajść w ciążę.

    Jestem bladozielona w tym temacie. ☹️

    Pełna nadziei.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2023, 17:06

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7163 7244

    Wysłany: 7 grudnia 2023, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AMH, pełna morfologia, żelazo, ferrytyna, kwas foliowy, wit B12, wit D, krzywa cukrowa i insulinowa, homocysteina, tsh, ft3, ft4, przeciwciała anty tpo, anty tg
    Między 3 a 5 dniem cyklu: prolaktyna, LH, FSH, estradiol, testosteron
    7 dni po owulacji: progesteron, estradiol.
    Partner badanie nasienia. Najlepiej w klinice leczenia niepłodności. Minimum 2 dni abstynencji. To zależy od kliniki. Trzeba się umawiać na badanie.

    Ogólnie jezeli po 6 miesiącach starań nie ma ciąży, to już warto się zgłosić do ginekologa.

    Przyjmujesz jakieś witaminy już?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2023, 17:36

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • farfalla92 Ekspertka
    Postów: 186 415

    Wysłany: 7 grudnia 2023, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robisz testy owulacyjne, byłaś na monitoringu owulacji?

    08.2021 <3
    07.2023 <3

    Starania o 3 dzieciątko <3

    12.2023 - 1cs

    06.1.2024 - II kreski!
    08.1.2024 - Beta HCG: 481 U/l
    10.1.2024 - Beta HCG: 808 U/l
    11.1.2024 - Pęcherzyk ciążowy 5mm!
    19.1.2024 - Dzidziuś 3,6mm z serduszkiem! <3
    08.2.2024 - Wizyta
    07,3.2024 - Niskie ryzyka, dziewczynka <3
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1959 1820

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nemesis wrote:
    Mam 38 lat, wraz z partnerem (42l.) staramy się o dziecko, od jakiegoś pół roku. Nie wiem czy to długo czy nie.

    Proszę powiedzcie mi gdzie powinnam się udać i jakie badania zrobić, by dowiedzieć się czy jeszcze uda mi się zajść w ciążę.

    Jestem bladozielona w tym temacie. ☹️

    Pełna nadziei.
    Z tego co kojarzę kobiety po 35 rz po pół roku niepowodzeń powinny się pojawić u lekarza.
    A po 40stce nawet przed staraniami.
    Myślę, że powinnaś zacząć od znalezienia dobrego lekarza i zrobienia w 2-4 dc fsh, LH, estradiolu, AMH i z tymi wynikami do lekarza. To plus usg już dużo lekarzowi powie.
    Powodzenia!

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - ?
  • Monka40 Ekspertka
    Postów: 139 83

    Wysłany: 29 grudnia 2023, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego, 10:19

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ