X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne WYSOKIE LH A SZANSA NA CIĄŻĘ
Odpowiedz

WYSOKIE LH A SZANSA NA CIĄŻĘ

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 3 września 2014, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś jeszcze ma taka sytuację, gdzie wszystkie hormony w normie oprócz wysokiego LH? Czy jest szansa na ciążę przy takich wynikach. Czy któraś zaszła w ciążę?
    Często u innych Staraczek występuje wysokie FSH i jest dużo na ten temat informacji.

    Mój wynik 3dc:
    FSH 6, 13 mIu/ml [3,50-12,50]
    LH 13, 28 mIu/ml [2,40-12,60]
    estradiol 38, 27 pg/ml

    Dodam, że nie mam pcos- usg było wykonane

    Czy mam jakieś szanse?

  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 3 września 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja mam bardzo podobne wyniki do ciebie i jak byłam wczoraj u mojego gina to powiedział, że FSH teoretycznie powinno być powyżej 8 (odpowiada za wzrost pęcherzyków). Spytałam co oznacza , że LH jest przy górnej granicy (12,45 w 5 dc), a on powiedział,w zasadzie nic to nie oznacza.

    Mychaa22 lubi tę wiadomość

    f2wlcbxmqludqper.png
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 3 września 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ahaaaa... bo tak się martwię, że tu tkwi problem. Długo się starasz MagSZ? Ciekawe czy jest szansa że przy takich wynikach można zajśc w ciążę...

  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 3 września 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja 5 cykl, ale dopiero 2 z owulacją :P stymuluje się też na wzrost pęcherzyków :P myślę, że nie ma też co tak zwracać sztywnej uwagi na te liczby...

    f2wlcbxmqludqper.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 3 września 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mychaa22, a badalas sobie prolaktynę?

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 3 września 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak wszystko w normie :(

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 3 września 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli prolaktyna w normie to nie wiem co Ci doradzic, bo Ja również LH miałam w górnej granicy. A AMH badałaś?

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 4 września 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AMH nie robiłam a co to za badanie? ile kosztuje?

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 5 września 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AMH to badanie oceniające rezerwę jajnikowa. Jeżeli wynik wyjdzie Ci 0,6 to są małe szanse na ciążę, a jeżeli 1,5 może ale nie musi świadczyć o psos. W dziale starając się z pomocą medyczna jest temat o AMH możesz tam o tym poczytać. Wykonuje się w 3 dc. Często Wykonuje się raz jeszcze LH i FSH. Kosz tego badania waha się między 160, a 200 zł w zależności gdzie wykonujesz.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 5 września 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps. A jak u Ciebie z owulacji? Miałaś jakiś monitoring, aby ją potwierdzić?

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Strażaczka90 Autorytet
    Postów: 1830 2365

    Wysłany: 5 września 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana mi ginka mówiła że przy PCOS jest podwyższona Lh i fsh.Mi robiła USG istwierdziła że mam PCOS..kazała zrobić masę badań..zrobiłam i się okazało że mam tylko prolaktynę podwyższoną...

  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 5 września 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    owulacja występuje-potwierdzone usg. PCOS nie mam. LH i FSH robiłam juz drugi raz i nadal LH podwyższone. 11 cykl i ciąży brak. Widzę, że to rzadkość z tym LH. :(

  • magdab Przyjaciółka
    Postów: 134 44

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mychaa22, Ty rozpoczelas temat. Proszę powiedz mi jak się skończyło z Twoim LH bo widzę, że jesteś szczęśliwą przyszłą mamą ;)
    Moje wyniki to LH 10, 9
    FSH 6, 87
    Czy ktoś pomoże mi zinterpretować wyniki? :(

    Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 1 listopada 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, podbijam temat, widzę że obie jesteście mamami, robiłyście coś z tym LH?
    Mam podobną sytuację:
    FSH 6,8 mlU/ml
    LH 13,9 mlU/ml

    6 cykl, ciąży brak. Poza tym wszystko ok, podwyższona prolaktyna ładnie zbita..

    8p3os65geldj0vib.png
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 1 listopada 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, że lekarze wykluczają PCOS i mam owulację

    8p3os65geldj0vib.png
  • HopeandFaith Przyjaciółka
    Postów: 152 20

    Wysłany: 1 listopada 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawdę FSH w okolicach 8 jest najlepsze na wzrost pęcherzyków? Cieszę się ze jestem na tym forum bo więcej się od was dowiaduje niż od ginekologa.

    18cs
    Niedoczynność tarczycy ( TSH unormowane na 1,5)
    Hormony-ok, AMH-2,6, HOMA IR-2,06 ( bez leków)
    Diagnoza: cykle bezowulacyjne:/
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 1 listopada 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://mamaginekolog.pl/rezerwa-jajnikowa-czyli-o-amh/

    to mi ostatbio wpadło w oko, może Wam się przyda :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam wątek.
    Nie mialam rozpoznanego PCOS (niskie androgeny), zawsze LH w 3dc miedzy 3 a 7. 6 cykl stymuluje sie clo + aromek.
    Aktualne wyniki:
    -12 dc estradiol 46 pg, LH 15
    -17 dc estradiol 96 pg, LH 14


    Bardzo mnie niepokoi tak wysoki LH. Na wizycie dr nie zwrocil na to uwagi. Bardzo sie martwie... W USG w 12 dc ful malych pecherzykow do 12 mm, w 17 dc widoczny wiekszy, 16 mm a pozostale bardzo drobne.
    Czy komus udalo sie zajsc w ciaze z taka sieczką z hormonow? :(

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lh jak na okres około owulacyjny jest ok. Przed owulacją LH rośnie, po to by pękł pęcherzyk

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ