Forum Starając się - ogólne Zwolnienie lekarskie
Odpowiedz

Zwolnienie lekarskie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Ruda Wredna Znajoma
  Postów: 19 4

  Wysłany: 13 kwietnia 2015, 22:00

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny pomóżcie! 3 tygodnie temu przeszłam operację ginekologiczną. Od tamtej pory jestem na L4. Wychodząc ze szpitala dostałam zwolnienie na 10 dni, potem przedłużyłam u lekarza rodzinnego na kolejne 14 dni. Dziś byłam na wizycie kontrolnej u ginekologa, który mnie operował i znów dostałam kolejne kilka dni. Z tym, że na dzisiejszym zwolnieniu zauważyłam kod B, czyli niezdolność do pracy przypadająca w okresie ciąży. Niestety w ciąży nie jestem i nigdy nie byłam, operacja, którą przeszłam również nic wspólnego z ciążą nie miała. O co więc chodzi? Zwolnienie z kodem B uprawnia do 100% płatnego wynagrodzenia, ale czy to jest zgodne z prawem, skoro ciąży nie ma? Niestety nie zwróciłam uwagi na poprzednie zwolnienia i nie wiem jaki miały kod. Czy ktoś bardziej kumaty może wyjaśnić mi o co chodzi? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź:)

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 13 kwietnia 2015, 22:51

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Powinien wpisac inny kod, idz do niego niech poprawi.

 • agniesja Autorytet
  Postów: 2814 1011

  Wysłany: 14 kwietnia 2015, 12:24

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Też uważam, że powinnaś do niego pójść, żeby poprawił. Później będziesz mieć tylko problemy, bo na pewno ZUS Ci nie daruje, nawet złotówki :P

  w57v3e3k8e2cqbjo.png
  qb3ck6nllq2i9no0.png
 • Ruda Wredna Znajoma
  Postów: 19 4

  Wysłany: 15 kwietnia 2015, 10:49

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Zaniosłam zwolnienie do pracy i kadrowa, żeby mnie już nie ganiać, kazała napisać mi oświadczenie, że nie jestem w ciąży. Podobno razem z wypisem ze szpitala powinno wystarczyć. A lekarz pewnie z rozpędu i przyzwyczajenia dał ciążowe, pewnie niewiele osób bierze L4 od ginekologa z innych powodów:)
  Dziękuję za odzew.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego