X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Problemy ze snem
Odpowiedz

Problemy ze snem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może macie jakiś sposób na bezsenność. Od około pół roku budzę się w nocy, później nie mogę zasnąć. Rano, po takim niby śnie (wiele myśli w głowie, oczy zamknięte, a jednak to nie sen), jestem wykończona. Staram się rano mierzyć temperaturę, ale na ile to jest prawidłowe, to nie wiem. Przykład z dzisiejszej nocy: obudziłam się około 3, nie zasnęłam, temperaturę zmierzyłam o 5.30. Jakieś sposoby na sen bez faszerowania się chemią?

  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 28 marca 2018, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisa? Z delikatniejszych sposobów. Obnizyc stres w zyciu? O trzeciej budzą sie ludzie znerwicowani i pod presją, to taki typowy dla nich czas. Z mocniejszych rzeczy melatonina, ale poczytaj sobie o niej zanim wezmiesz.

    Skittles lubi tę wiadomość

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 28 marca 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i mierzenie w takich warunkach nie ma sensu

    a co pijesz przed snem?
    czy nie za późno jesz kolację? Ja tak mam zawsze jak najem się na noc. Zawsze mam koszmary i budzę się po kilka razy.

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 28 marca 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sporo stresu ostatnio miałam, ale kto go nie ma w dzisiejszych czasach. Może teraz tak odreagowuję i po prostu nie śpię. Co radzicie odnośnie mierzenia temperatur? Wpisywać z tej pory, co zawsze mierzę, a te niedospane noce sobie podarować, czy zaznaczać, ale nie brać pod uwagę (czyli pobudka o 3, ale zmierzyc przed wstaniem z łóżka o 5.30 czy dać sobie w taki poranek spokój i nie mierzyć w ogóle?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2018, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melatonina. Dodatkowo dobrze wpływa na jakość komórek jajowych.

  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 20 maja 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulas wrote:
    Może macie jakiś sposób na bezsenność. Od około pół roku budzę się w nocy, później nie mogę zasnąć. Rano, po takim niby śnie (wiele myśli w głowie, oczy zamknięte, a jednak to nie sen), jestem wykończona. Staram się rano mierzyć temperaturę, ale na ile to jest prawidłowe, to nie wiem. Przykład z dzisiejszej nocy: obudziłam się około 3, nie zasnęłam, temperaturę zmierzyłam o 5.30. Jakieś sposoby na sen bez faszerowania się chemią?

    Ulas też to przechodziłam. Nie znam Cię, ale jestem pewna, że masz trochę stresu w życiu. Budzenie się w nocy to typowe dla osób znerwicowanych. Wiem jak to jest kiedy leki nie pomagają.
    Kup sobie lek Melatonina Lek-am. Ja brałam 5mg. Ladnie po niej zasypialam. Stabilizuje poziom melatoniny i pomaga w uregulowaniu snu. Natomiast w ciąży już się jej nie bierze.Poza tym proponuje Ci regularny sport. Uwierz mi, że to pomaga. Organizm zaczyna powoli uwalaniać się od stresu. Pamiętaj aby nie ćwiczyć przed samym snem. Świetna jest też joga.
    Kolejna sprawa zbadaj tarczycę. Nadczynność powoduje przyspieszone bicie serca co prowadzi do utrudnień w zasypianiu. Życzę powiedzenia i mało stresu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2018, 08:45

    mkwia
  • mikob8 Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 29 maja 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może stresujesz się czymś? Jak o czymś za dużo myślę przed snem to potem mam problem, żeby zasnąć. proponuje melisę i dobry sen murowany ;)

    mikoc78
  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stres - nie da się wyeliminować. Ale jako, ze z tarczyca raczej w porządku, dosyć wysportowana jestem, to zaczęłam się zastanawiać dlaczego budzę się tylko czasami, nie co noc. I przez przypadek odkryłam. Mój mąż chrapie :) i to głośno. Wcześniej jakoś tego nie zauważałam, ale ostatnio się nasiliło i to bardzo. Kilka sprayów dla niego na chrapanie przez nos i przez gardło i od razu zaczęłam przesypiać noce.

  • kilom Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tata miał zawsze problemy ze snem, tylko u niego okazało się, że nie może jeść tłustych rzeczy na noc. Jak trzyma się diety to jest ok

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ja tez mam problemy z bezsennością, ale jakoś boje się stosować środków medycznych, czy nawet suplementów. Czy oprócz melisy, jakieś inne naturalne sposoby?

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    judysia86 wrote:
    Kurcze ja tez mam problemy z bezsennością, ale jakoś boje się stosować środków medycznych, czy nawet suplementów. Czy oprócz melisy, jakieś inne naturalne sposoby?
    Mi pomaga medytacja. Wieczorem zakładam słuchawki na uszy. Włączam na youtube medytację. Taką około 20min i pomaga):

    mkwia
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 24 sierpnia 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    judysia86 wrote:
    Kurcze ja tez mam problemy z bezsennością, ale jakoś boje się stosować środków medycznych, czy nawet suplementów. Czy oprócz melisy, jakieś inne naturalne sposoby?
    Melatonina

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 20 września 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ta melatonina to w jakiej formie?

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • milenasmolinska Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 29 października 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    problemy ze snem – od stresu! to już wiem.. najważniejsze to nie stresować ;)

  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami łatwo powiedziec, a trudniej zrobic ... ;)

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika83 wrote:
    Mi pomaga medytacja. Wieczorem zakładam słuchawki na uszy. Włączam na youtube medytację. Taką około 20min i pomaga):
    chyba muszę spróbowac

  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam postanowienie, że przed snem nie gapię się w telefon, bo zauważyłam, że ostatnia moja czynnosc przed zaśnieciem to jest wertowanie telefonu i czesto właśnie robudzam się i później mam problem z zaśnięciem

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam dokładnie to samo

  • klaudia.kol Koleżanka
    Postów: 31 5

    Wysłany: 26 lutego 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julka_kulka wrote:
    ja mam postanowienie, że przed snem nie gapię się w telefon, bo zauważyłam, że ostatnia moja czynnosc przed zaśnieciem to jest wertowanie telefonu i czesto właśnie robudzam się i później mam problem z zaśnięciem

    Złota zasada :)

    Kiedyś miałam problemy ze snem, ale zaczęłam pić herbatę z miętą, nie denerwować się, nie patrzeć w telefon/laptop/telewizor przed snem i teraz wszystko jest ok! :)
    Polecam herbatę naturalną – Lord Nelson Herbata ziołowa liściasta mięta. W Lidlu można kupić :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ