Promocja!

Wykup abonament OvuFriend, a otrzymasz od nas prezent!

Przy zakupie abonamentu Premium na:

1 miesiąc - otrzymasz 15 dni w prezencie

3 miesiące - otrzymasz 1 miesiąc w prezencie

12 miesiący - otrzymasz 2 miesiące w prezencie

Jeżeli wykupisz abonament Premium w OvuFriend i zajdziesz w ciążę, będziesz mogła wykorzystać swój abonament w BellyBestFriend – niesamowitym, w pełni spersonalizowanym, inteligentnym kalendarzu Twojej ciąży!

Promocja trwa do 30.11.2018.

Wykup abonament Zamknij
Zarejestruj się - śledzenie płodności zwiększa szanse na ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Ulas
Znajoma
9

Wysłany: 27 marca, 20:18
Cytuj | (0) | Zgłoś
Może macie jakiś sposób na bezsenność. Od około pół roku budzę się w nocy, później nie mogę zasnąć. Rano, po takim niby śnie (wiele myśli w głowie, oczy zamknięte, a jednak to nie sen), jestem wykończona. Staram się rano mierzyć temperaturę, ale na ile to jest prawidłowe, to nie wiem. Przykład z dzisiejszej nocy: obudziłam się około 3, nie zasnęłam, temperaturę zmierzyłam o 5.30. Jakieś sposoby na sen bez faszerowania się chemią?

Kitty.Noir
Ekspertka
224

Wysłany: 28 marca, 06:27
Cytuj | (1) | Zgłoś
Melisa? Z delikatniejszych sposobów. Obnizyc stres w zyciu? O trzeciej budzą sie ludzie znerwicowani i pod presją, to taki typowy dla nich czas. Z mocniejszych rzeczy melatonina, ale poczytaj sobie o niej zanim wezmiesz.

Skittles lubi tę wiadomość

Reni
Moderator Forum
91673

Wysłany: 28 marca, 08:51
Cytuj | (0) | Zgłoś
i mierzenie w takich warunkach nie ma sensu

a co pijesz przed snem?
czy nie za późno jesz kolację? Ja tak mam zawsze jak najem się na noc. Zawsze mam koszmary i budzę się po kilka razy.

2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! animal-graphics-bees-470202.gif83955d0741.png

Ulas
Znajoma
9

Wysłany: 28 marca, 16:39
Cytuj | (0) | Zgłoś
Sporo stresu ostatnio miałam, ale kto go nie ma w dzisiejszych czasach. Może teraz tak odreagowuję i po prostu nie śpię. Co radzicie odnośnie mierzenia temperatur? Wpisywać z tej pory, co zawsze mierzę, a te niedospane noce sobie podarować, czy zaznaczać, ale nie brać pod uwagę (czyli pobudka o 3, ale zmierzyc przed wstaniem z łóżka o 5.30 czy dać sobie w taki poranek spokój i nie mierzyć w ogóle?

[konto usunięte]

Wysłany: 29 marca, 00:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
Melatonina. Dodatkowo dobrze wpływa na jakość komórek jajowych.

Ika83
Ekspertka
87

Wysłany: 20 maja, 08:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ulas napisała:
Może macie jakiś sposób na bezsenność. Od około pół roku budzę się w nocy, później nie mogę zasnąć. Rano, po takim niby śnie (wiele myśli w głowie, oczy zamknięte, a jednak to nie sen), jestem wykończona. Staram się rano mierzyć temperaturę, ale na ile to jest prawidłowe, to nie wiem. Przykład z dzisiejszej nocy: obudziłam się około 3, nie zasnęłam, temperaturę zmierzyłam o 5.30. Jakieś sposoby na sen bez faszerowania się chemią?

Ulas też to przechodziłam. Nie znam Cię, ale jestem pewna, że masz trochę stresu w życiu. Budzenie się w nocy to typowe dla osób znerwicowanych. Wiem jak to jest kiedy leki nie pomagają.
Kup sobie lek Melatonina Lek-am. Ja brałam 5mg. Ladnie po niej zasypialam. Stabilizuje poziom melatoniny i pomaga w uregulowaniu snu. Natomiast w ciąży już się jej nie bierze.Poza tym proponuje Ci regularny sport. Uwierz mi, że to pomaga. Organizm zaczyna powoli uwalaniać się od stresu. Pamiętaj aby nie ćwiczyć przed samym snem. Świetna jest też joga.
Kolejna sprawa zbadaj tarczycę. Nadczynność powoduje przyspieszone bicie serca co prowadzi do utrudnień w zasypianiu. Życzę powiedzenia i mało stresu :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 20 maja, 08:45

Ika83

mikob8
Debiutantka
2

Wysłany: 29 maja, 21:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
Może stresujesz się czymś? Jak o czymś za dużo myślę przed snem to potem mam problem, żeby zasnąć. proponuje melisę i dobry sen murowany ;)

mikoc78

Ulas
Znajoma
9

Wysłany: 5 czerwca, 08:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
Stres - nie da się wyeliminować. Ale jako, ze z tarczyca raczej w porządku, dosyć wysportowana jestem, to zaczęłam się zastanawiać dlaczego budzę się tylko czasami, nie co noc. I przez przypadek odkryłam. Mój mąż chrapie :) i to głośno. Wcześniej jakoś tego nie zauważałam, ale ostatnio się nasiliło i to bardzo. Kilka sprayów dla niego na chrapanie przez nos i przez gardło i od razu zaczęłam przesypiać noce.

kilom
Nowa
0

Wysłany: 14 czerwca, 08:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mój tata miał zawsze problemy ze snem, tylko u niego okazało się, że nie może jeść tłustych rzeczy na noc. Jak trzyma się diety to jest ok

judysia86
Koleżanka
47

Wysłany: 19 czerwca, 12:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kurcze ja tez mam problemy z bezsennością, ale jakoś boje się stosować środków medycznych, czy nawet suplementów. Czy oprócz melisy, jakieś inne naturalne sposoby?

"Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba"

Ika83
Ekspertka
87

Wysłany: 21 czerwca, 20:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
judysia86 napisała:
Kurcze ja tez mam problemy z bezsennością, ale jakoś boje się stosować środków medycznych, czy nawet suplementów. Czy oprócz melisy, jakieś inne naturalne sposoby?
Mi pomaga medytacja. Wieczorem zakładam słuchawki na uszy. Włączam na youtube medytację. Taką około 20min i pomaga):

Ika83

Isaura81
Autorytet
440

Wysłany: 24 sierpnia, 09:13
Cytuj | (0) | Zgłoś
judysia86 napisała:
Melatonina

Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
HSG - drożne jajowody
Niedomoga lutealna
Zioła ojca sroki nr 3

julka_kulka
Przyjaciółka
144

Wysłany: 20 września, 10:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
A ta melatonina to w jakiej formie?

km5sgu9r4z5eztia.png

milenasmolinska
Nowa
0

Wysłany: 29 października, 09:51
Cytuj | (0) | Zgłoś
problemy ze snem – od stresu! to już wiem.. najważniejsze to nie stresować ;)

julka_kulka
Przyjaciółka
144

Wysłany: 2 listopada, 16:56
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czasami łatwo powiedziec, a trudniej zrobic ... ;)

km5sgu9r4z5eztia.png

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)