X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ureaplasma pavum
Odpowiedz

Ureaplasma pavum

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam drogie Panie,
    Piszę z prośbą o podpowiedź.
    Od roku zmagam się z objawami : pieczenia przy oddawaniu moczu, dyskomfortem w trakcie współżycia, parcia na pęcherz, spiętego brzucha. Miałam wykonywany kilkukrotnie posiew moczu(jałowy), nawet tomograf z kontrastem, również wszystko w porządku z nerkami i pęcherzem. Przyjęłam sporo leków, które w ogóle nie pomagały. W czerwcu po zakupieniu i wykonaniu wymazu z szyjki macicy wyszła nieszczęsna ureaplasma parvum. Ginekolog przepisał mi i partnerowi Doxycyclinum 1 tabletka co 12 godz, przez 7 dni. W trakcie przyjmowania leku, pomogło. Zapomniałam o tych dolegliwościach. Zachwalismy wstrzemięźliwość 14 dni, wg zaleceń ginekologa.
    Niestety objawy powróciły. Co dalej?
    Proszę o podpowiedzi, bo większość lekarzy na ślepo bez badań przepisuje tabletki na nadreaktywny pęcherz.
    Pozdrawiam!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2022, 15:11

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaba_zaneta wrote:
    Witam drogie Panie,
    Piszę z prośbą o podpowiedź.
    Od roku zmagam się z objawami : pieczenia przy oddawaniu moczu, dyskomfortem w trakcie współżycia, parcia na pęcherz, spiętego brzucha. Miałam wykonywany kilkukrotnie posiew moczu(jałowy), nawet tomograf z kontrastem, również wszystko w porządku z nerkami i pęcherzem. Przyjęłam sporo leków, które w ogóle nie pomagały. W czerwcu po zakupieniu i wykonaniu wymazu z szyjki macicy wyszła nieszczęsna ureaplasma parvum. Ginekolog przepisał mi i partnerowi Doxycyclinum 1 tabletka co 12 godz, przez 7 dni. W trakcie przyjmowania leku, pomogło. Zapomniałam o tych dolegliwościach. Zachwalismy wstrzemięźliwość 14 dni, wg zaleceń ginekologa.
    Niestety objawy powróciły. Co dalej?
    Proszę o podpowiedzi, bo większość lekarzy na ślepo bez badań przepisuje tabletki na nadreaktywny pęcherz.
    Pozdrawiam!

    Tez miałam ale braliśmy 3 tygodnie. Zrob ponownie wymaz w kierunku ureaplasmy. I może Ci dadzą jakiś inny antybiotyk?

    zaba_zaneta lubi tę wiadomość

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1136 982

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaba_zaneta wrote:
    Witam drogie Panie,
    Piszę z prośbą o podpowiedź.
    Od roku zmagam się z objawami : pieczenia przy oddawaniu moczu, dyskomfortem w trakcie współżycia, parcia na pęcherz, spiętego brzucha. Miałam wykonywany kilkukrotnie posiew moczu(jałowy), nawet tomograf z kontrastem, również wszystko w porządku z nerkami i pęcherzem. Przyjęłam sporo leków, które w ogóle nie pomagały. W czerwcu po zakupieniu i wykonaniu wymazu z szyjki macicy wyszła nieszczęsna ureaplasma parvum. Ginekolog przepisał mi i partnerowi Doxycyclinum 1 tabletka co 12 godz, przez 7 dni. W trakcie przyjmowania leku, pomogło. Zapomniałam o tych dolegliwościach. Zachwalismy wstrzemięźliwość 14 dni, wg zaleceń ginekologa.
    Niestety objawy powróciły. Co dalej?
    Proszę o podpowiedzi, bo większość lekarzy na ślepo bez badań przepisuje tabletki na nadreaktywny pęcherz.
    Pozdrawiam!
    Byc moze za krotka terapia. Ja brałam przez 20 dni 2 razy dziennie.

    zaba_zaneta lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak to powiedzieć lekarzowi, jeśli uważa że ureaplasma to light. I że nie ma potrzeby wykonywania ponownego wymazu, bo mimo antybiotyku dna bakterii i tak może być jeśli nawet jest wybita? To słowa ginekologa. A drugi to w ogóle zaczął wmawiać ze mam nadreaktywny pęcherz i że przy tych lekach jakie miałam, to już dawno żadnej bakterii nie mam, mimo że wymaz z czerwca był.

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaba_zaneta wrote:
    A jak to powiedzieć lekarzowi, jeśli uważa że ureaplasma to light. I że nie ma potrzeby wykonywania ponownego wymazu, bo mimo antybiotyku dna bakterii i tak może być jeśli nawet jest wybita? To słowa ginekologa. A drugi to w ogóle zaczął wmawiać ze mam nadreaktywny pęcherz i że przy tych lekach jakie miałam, to już dawno żadnej bakterii nie mam, mimo że wymaz z czerwca był.

    Nie daj się zwieść. Powiedz ze znowu masz objawy i chcesz ponownie wymaz. O ile do antybiotykoterapii mojej i meza wystarczyl tylko moj wymaz to chyba 10 dni po zakonczeniu leczenia musieliśmy obydwoje z mężem iść na ponowny wymaz że dziadostwa nie ma. Zresztą, nawet się kobieto pytać nie musisz, idziesz do jakiegoś punktu w mieście gdzie pobierają wymaz i robisz :-)

    zaba_zaneta lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Nie daj się zwieść. Powiedz ze znowu masz objawy i chcesz ponownie wymaz. O ile do antybiotykoterapii mojej i meza wystarczyl tylko moj wymaz to chyba 10 dni po zakonczeniu leczenia musieliśmy obydwoje z mężem iść na ponowny wymaz że dziadostwa nie ma. Zresztą, nawet się kobieto pytać nie musisz, idziesz do jakiegoś punktu w mieście gdzie pobierają wymaz i robisz :-)
    Poprzedni pakiet do wymazu kupowałam na stronie diagnostyka. Dla męża jaki wymaz pobierali, słyszałam że wystarczy spod napletka? Czy musi to być z cewki, bądź nasienie?

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaba_zaneta wrote:
    Poprzedni pakiet do wymazu kupowałam na stronie diagnostyka. Dla męża jaki wymaz pobierali, słyszałam że wystarczy spod napletka? Czy musi to być z cewki, bądź nasienie?

    To trzeba pytać na miejscu w punkcie :-)

  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1540 2367

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ureaplasma parvum nie jest patogenna.
    To ureaplasmę urealicytum należy leczyć.
    Są na to badania na necie.

    Oczywiście to wg mojej wiedzy, a zgłębiałam kilka lat temu temat. Na wyniku pod kątem ureaplasmy powinny być wyszczególnione oba rodzaje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2022, 18:29

    zaba_zaneta , ashes lubią tę wiadomość

    Starania od II połowy 2019. Szczepienia. Allo MLR 44% (26.10.2022).

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB

    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌
    02/03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    28/03/2023 - doksycyklina 💊
    10/05/2023 - biopsja endo: ✅
    19/01/2024 - mini-histeroskopia: ✅

    Plan 🤫:
    12/04/2024 - odnowić badania💉
    17/05/2024 - USG endometriozy 🧐
    xx/06/2024 - transfer 🍀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2022, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak szybko poczułyście ulgę w trakcie stosowania antybiotykoterapii?
    Mnie lekarz aktualnie przepisał na 3 tyg unidox 2x1 oraz cetix 1x1 przez 2 tyg.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2022, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o odpowiedź. Będę bardzo wdzięczna! 😊

  • ashes Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 4 lutego, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny

    Poznałam nowego partnera. Zaczęliśmy współżyć w listopadzie i jeszcze w listopadzie dostałam infekcji drog moczowych które przechodziły, wracały i tak w kółko. W międzyczasie mój partner zaraził się ode mnie. Mamy objawy te same. Kłucie w cewce moczowej.
    Pierwszy objaw był tak słaby, lekkie parcie na cewkę moczową, że zauwazylam to po 2 dniach zaczęłam Brać furagine i przeszło.

    Zrobiłam sobie wymaz z cewki moczowej wyszło, że mam ureaplasma parvum. Braliśmy razem lek micromir doustnie ja dodatkowo globulki. Objawy nie przeszły. Obecnie jesteśmy na davercin 500mg x 2. Było u mnie już 2 dni poprawy i wróciło. Sama załatwiłam receptę na dłużej leczenia bo dostaliśmy tylko na 8 dni. Obecnie mamy 13ty dzień leczenia. Do gina idę dopiero 12.02. Jest sens leczyć to dalej tym davercinem? Jakoś mało razy on padał w postach tutaj.
    Jest tu może ktoś z okolic Wałbrzycha, kto potrafi polecić dobrego lekarza? My już dzieci nie chcemy mieć więcej. Chcemy nie mieć poprostu żadnych objawów i cieszyć się sobą bo oczywiście mowy nie ma o zbliżeniu od początku leczenia nawet z prezerwatywą.

    Edit:
    Przed wymazem z cewki zrobiłam najpierw ogólne badanie moczu wyszło dobrze. Wszystko w normie wszystko prawidłowo. Później zrobiłam badanie moczu posiew z antybiogramem wyszło, że żadnej bakterii nie wyhodowano. Następnie zrobiłam wymaz dlugo na niego czekałam i wyszła i właśnie ta bakteria.

    Nigdy w życiu nie miałam takich objawów jak teraz. Kilka razy przytrafiło mi się zapalenie pęcherza ale to bardzo odległe sprawy. Pamiętam 3 epizody. Jeden od lodowatej wody jakies 15lat temu. Jeden nie wiem czemu jakies 11lat temu ale byl tylko czestomocz. Kolejny po porodzie 6 lat temu po cewniku (bol przy oddawaniu moczu OKROPNY). Teraz to co mam nie umiem nawet określić. Ani boli ani nic tylko kłucie w cewce moczowej i też nie zawsze. Czy ja miałam mieć tą bakterie od lat a dopiero teraz ona dała objawy choroby?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego, 15:50

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ