X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Krótka faza lutealna
Odpowiedz

Krótka faza lutealna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lemon_drop Koleżanka
    Postów: 40 4

    Wysłany: 18 października 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Jestem tu nowa, OF zaczęłam używać kilka dni temu, a swoje cykle obserwuję od pół roku. Staramy się z mężem o dziecko, teraz jesteśmy na etapie czekania aż nie pojawi się okres :) W zasadzie od owulacji mam wrażliwe piersi, bóle jajników i chęć na czekoladę. Nie wiem, czy już zaczynam schizować, czy to zbliża się okres.
    Na krótką fazę lutealną zwróciła uwagę babeczka z npr. Średnio mój cykl trwa 26 dni,a faza lutealna 10. Zrobiłam badanie progesteronu w 7 dniu po ovu. Zaczęłam dziś czytać o mg i vit. b6 na wydlużenie tej fazy, ale wcześniej chciałabym żebyście zerknęły na mój wykres i wyniki. Jak myślicie- jest szansa na ciążę? Wg mnie ovu była 17 dc, a nie 16 jak wskazuje OF. Z góry dziękuję za pomoc!

    494eebf58fabb5d25c1194846f601cfe.png

    Wyniki badań:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6edca07046104f96.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2014, 11:42

    w57v3e3kur6oiema.png
  • madziarekr Koleżanka
    Postów: 47 28

    Wysłany: 18 października 2014, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie jak to jest z tą fazą lutealną jaka jest minimalna prawidłowa długość?

    51ca7e7c39360395d8ebaa695a9d8f14.png
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 20 października 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze mówią że od 10 do 16 dni jest w normie.

    Lemon_drop, jesteś pewna swoich pomiarów? bo niestety temperatura nie potwierdza u Ciebie skoku.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • Lemon_drop Koleżanka
    Postów: 40 4

    Wysłany: 20 października 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to? Uważasz że ten skok z 16 na 17 dc to nie owu? Od początku moich pomiarów owu była ok 14-15-16 dc. Dziękuję za pomoc!:)

    w57v3e3kur6oiema.png
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 20 października 2014, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lemon żeby potwierdzić skok trzeba mieć:
    -najpierw 6 temperatur niższych
    -a potem najprościej mówiąc 3-4 temperatury wyższe od 6 poprzedzających.
    Na Twoim wykresie tego nie widać.

    Są 3 opcje:
    1. albo temp z 12dc była zakłócona i rzeczywiście skok był 17dc
    2. albo temp z 17dc jest zakłócona i skok był w 23dc
    3. albo skoku nie było.

    Jak już się obserwować to rzetelnie :)

    A co do owulacji, jeśli interesujesz się tematem to powinnaś wiedzieć, że nie da się bez usg wyznaczyć jej dnia, a jedynie kilkudniowe okienko. Owulacja może być i 4 dni przed skokiem, i 2 dni po nim.
    Warto serduszkować w tym okienku kilka razy, żeby zwiększyć szanse na ciążę.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • Lemon_drop Koleżanka
    Postów: 40 4

    Wysłany: 21 października 2014, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    12dc mogło być zakłócenie, bo skok z 16 na 17 dc był na 100%. Śluz płodny też wtedy występował, mam jeszcze problem z rozróżnieniem tego najbardziej płodnego.
    Jeśli w 12 dc było zakłocenie, to wtedy pomijam tą wartość i mam 6 temp niskich, a linia pokrywająca byłaby nad wartością z 16dc, tak mi się wydaje.

    Wiem, że owulkę można na 100% określić dopiero przy usg, a wykre może tylko pomóc określić mniej wiecej ten czas. Niestety nie mamy możliwości próbować nawet co drugi dzień w tym okresie, bo mąż często wyjeżdża w delegacje. I tak dobrze, że w 16 i 17 dc nam się udało :)
    No nic, wg średniej dziś powinnam dostać okres - jeśli do wieczora nic się nie pojawi to rano będę testować :)
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2014, 07:32

    w57v3e3kur6oiema.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 18 lutego 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a co jesli faza lutealna trwa 10 dni gdy bierze sie duphaston 2x1 czy to nie za krotko?

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 18 lutego 2015, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Dziewczyny, a co jesli faza lutealna trwa 10 dni gdy bierze sie duphaston 2x1 czy to nie za krotko?

    u mnie tyle trwała własnie przy duphastonie 2x1.. nie wiem czy to dobrze ale wlasnie przy duphastonie strasznie skrociły mi sie cykle

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 18 lutego 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    u mnie tyle trwała własnie przy duphastonie 2x1.. nie wiem czy to dobrze ale wlasnie przy duphastonie strasznie skrociły mi sie cykle
    Mnie sie zdaje ze nie dobrze bo minimum to 10 dni a duphaston ma pomoc...

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 18 lutego 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Mnie sie zdaje ze nie dobrze bo minimum to 10 dni a duphaston ma pomoc...

    dokladnie, dlatego nie wiem czy mi duphaston zamiast pomagac to nie szkodzi.. :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, cykle mam 28-29 dni, wedlug of we wczesniejszym cyklu owu wystapila 20 dc, czyli faza lutealna jest krotka. Lekarz przepisal mi luteine, mam ja brac od 16dc, ale czy to nie zakloci/wstrzyma owu? Dodatkowo luteine mam brac 10 dni, wiec jesli wezme ja nie z zaleceniami lekarza tylko po 3 wyzszych temp (zalozmy ze od ok23 dc) wydluze faze lutealna? Dobrze to kminie? we wczesniejszych 3 cyklach bralam lutke zgodnie z zaleceniami, ale do dzis nie ma ciazy :-(

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ