X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Szyjka skrócona bez rozwarcia dziś mija termin
Odpowiedz

Szyjka skrócona bez rozwarcia dziś mija termin

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Angelika091992 Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 15 września 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny, dzisiaj mam termin i byłam na wizycie u lekarza , badał mnie i szyjka jest skrócona ale zamknięta, jedynie główka jest w kanale już... moje pytanie brzmi czy są szanse że poród mi się zacznie czy będę musiała jechać za tydzień na wywołanie, dodam że maluszek na dzień dzisiejszy ma już 4 kg

    Angelika091992
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 17 września 2016, 03:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelika, ja miałam pod koniec maja skróconą szyjkę i zgładzoną i lekarz po badaniu stwierdził że niedługo urodzę. A urodziłam pod koniec czerwca :-P często zdarza się tak że ciało kobiety jest teoretycznie przygotowane do porodu ale nic się nie dzieje przez dłuższy czas. Znam też sporo przypadków gdzie lekarz zbadał i stwierdził że jeszcze daleka droga do porodu, bo szyjka długa i zamknięta, a kobieta urodziła na drugi dzień. Nie ma reguły. U jednej kobiety przygotowania do porodu zaczynają się długo przed terminem (tak jak u mnie), a u innych te same zmiany zachodzą szybko na sali porodowej. Także ciężko jest odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie. W każdym razie życzę Ci powodzenia! Żeby poród sprawnie przebiegł i bez żadnych komplikacji :-)

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • Barbie24 Ekspertka
    Postów: 246 183

    Wysłany: 17 września 2016, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dwa dni przed porodem byłam na wizycie kontrolnej i lekarka wróżyła, że urodzę po terminie (wtedy był 38t5d).Na zbliżajacy się poród nic nie wskazywało.Po dwóch godzinach od wizyty zaczęły się pierwsze delikatne skurcze, które następnego dnia się rozkręciły, a w nocy stały się regularne i rano już mój synek był na świecie.Także różnie to bywa i sytuacja może się szybko zmienić.Niestety nie da się niczego przewidzieć, każdy poród jest inny.Powodzenia i lekkiego porodu :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ