X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Skrócony cykl a owulacja.
Odpowiedz

Skrócony cykl a owulacja.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • PannaAnna35 Autorytet
    Postów: 278 105

    Wysłany: 2 września 2022, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 2 miesięcy moj cykl skrócił się z 28 do 24 dni. Podejrzewam, że moja owulacja następuje wcześniej niż 14 dnia ze względu na śluz który pojawia się już ok 8 dnia.Nigdy nie monitorowalam się u ginekologa. Czy myślicie że te skrócone cykle oznaczają również brak owulacji ? Mam 37 lat. Amh 2 lata temu 3.05. Dzis 7 dzień cyklu i śluzu brak. Ale przez te zawirowania ze skróconym cyklem nie wiem już jak to rozszyfrowac. Może macie jakiś pomysł ?

    👧 A. 3️⃣5️⃣l. Lipiec 2020.
    Anty TG 581,7 ❌ Lh 2.41 Fsh 4.82
    Prolaktyna 29.08 AMH 3.05❤ ✅
    Mutacja f2 wariant 20210 G >A ❌
    Mutacja Pai 1❌
    BMI >40 😪 🍏Dieta od 01.2021..

    🧒R. 4️⃣0️⃣l. 08.2021
    Całkowita ilość 231mln >39 mln ✅
    Plemniki żywe o ruchu postępowym 35%
    Plemniki żywe o ruchu całkowitym 52 %
    W 1 ml 66 mln ✅
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2022, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaAnna35 wrote:
    Od 2 miesięcy moj cykl skrócił się z 28 do 24 dni. Podejrzewam, że moja owulacja następuje wcześniej niż 14 dnia ze względu na śluz który pojawia się już ok 8 dnia.Nigdy nie monitorowalam się u ginekologa. Czy myślicie że te skrócone cykle oznaczają również brak owulacji ? Mam 37 lat. Amh 2 lata temu 3.05. Dzis 7 dzień cyklu i śluzu brak. Ale przez te zawirowania ze skróconym cyklem nie wiem już jak to rozszyfrowac. Może macie jakiś pomysł ?
    Najlepiej byłoby iść na monitoring. Możliwe że masz szybciej owulacje, ale równie dobrze możesz mieć skróconą fazę lutealną.

  • PannaAnna35 Autorytet
    Postów: 278 105

    Wysłany: 2 września 2022, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kryagn wrote:
    Najlepiej byłoby iść na monitoring. Możliwe że masz szybciej owulacje, ale równie dobrze możesz mieć skróconą fazę lutealną.


    Umowiona jestem do ginekologa ale to na nfz. Narazie chciałabym skorzystać z niego bo przyjmuje w moim miejscu pracy.
    A da się to wszystko jakoś "naprawić"? Tzn ta skrócona fazę lutealna ?

    👧 A. 3️⃣5️⃣l. Lipiec 2020.
    Anty TG 581,7 ❌ Lh 2.41 Fsh 4.82
    Prolaktyna 29.08 AMH 3.05❤ ✅
    Mutacja f2 wariant 20210 G >A ❌
    Mutacja Pai 1❌
    BMI >40 😪 🍏Dieta od 01.2021..

    🧒R. 4️⃣0️⃣l. 08.2021
    Całkowita ilość 231mln >39 mln ✅
    Plemniki żywe o ruchu postępowym 35%
    Plemniki żywe o ruchu całkowitym 52 %
    W 1 ml 66 mln ✅
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2022, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaAnna35 wrote:
    Umowiona jestem do ginekologa ale to na nfz. Narazie chciałabym skorzystać z niego bo przyjmuje w moim miejscu pracy.
    A da się to wszystko jakoś "naprawić"? Tzn ta skrócona fazę lutealna ?
    Ale może się okazać, że Twoja faza lutealna jest w normie. Nie każda kobieta ma 14 dni. Jedne mają krótszą inne dłuższą.
    Nie wiem czy nie reguluje się tego sztucznym progesteronem, typu duphaston lub luteina. Ale też nie ma gwarancji, czy danej osobie pomoże.
    Na pewno lekarz wszystko wytłumaczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2022, 21:33

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ