X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Wysokie FSH, LH, niki estradiol
Odpowiedz

Wysokie FSH, LH, niki estradiol

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • pokat Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, widzę, że macie ogromną wiedzę i potrzebuję Waszego wsparcia. Oczywiście ze wszystkim wybiorę się do lekarza ale póki co załamały mnie wyniki jakie odebrałam. W lutym 2020 urodziłam pierwsze dziecko przez cc, do stycznia tego roku byłam na cerazette. Dwa tygodnie temu ostatecznie odstawiłam dziecko od piersi (od dłuższego czasu karmienie było tylko do usypiania). No i w związku z tym, że staramy się o drugie dziecko zaczęłam się badać żeby zobaczyć czy wszystko jest ok. Najpierw zbadałam prolaktynę, progesteron i TSH, które według ginekologa były idealne do zachodzenia w ciążę ale coś mnie tknęło i zrobiłam jeszcze w 4dc FSH, LH i estrogeny no i mnie zmroziło.
    FSH 22,0
    LH 15,20
    estradiol 14,60
    Miała któraś z Was podobne wyniki albo może jesteście w stanie mnie nakierować czy jest źle czy bardzo źle. Załamałam się tymi wartościami, a szłam na pewniaka, że jest wszystko super :(

  • Szarlotka22 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w którym dniu cyklu robiłaś te badania hormonalne ?

  • Megggs Przyjaciółka
    Postów: 89 186

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pokat wrote:
    Dziewczyny, widzę, że macie ogromną wiedzę i potrzebuję Waszego wsparcia. Oczywiście ze wszystkim wybiorę się do lekarza ale póki co załamały mnie wyniki jakie odebrałam. W lutym 2020 urodziłam pierwsze dziecko przez cc, do stycznia tego roku byłam na cerazette. Dwa tygodnie temu ostatecznie odstawiłam dziecko od piersi (od dłuższego czasu karmienie było tylko do usypiania). No i w związku z tym, że staramy się o drugie dziecko zaczęłam się badać żeby zobaczyć czy wszystko jest ok. Najpierw zbadałam prolaktynę, progesteron i TSH, które według ginekologa były idealne do zachodzenia w ciążę ale coś mnie tknęło i zrobiłam jeszcze w 4dc FSH, LH i estrogeny no i mnie zmroziło.
    FSH 22,0
    LH 15,20
    estradiol 14,60
    Miała któraś z Was podobne wyniki albo może jesteście w stanie mnie nakierować czy jest źle czy bardzo źle. Załamałam się tymi wartościami, a szłam na pewniaka, że jest wszystko super :(
    Wyniki faktycznie są nie najlepsze, wysokie FSH może wskazywać na obniżoną rezerwe, warto zbadać też AMH i powtórzyć badania w następnym cyklu, najlepiej w 2-3 dniu cyklu. Przede wszystkim należy je skonsultować z lekarzem.
    Polecam wdrożenie suplementów, które mogą poprawić te wyniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 08:38

    👩29👨30
    Starania od 2021
    Ona:
    Amh 0.4 -06.2021
    TSH 3.4 -> 1.4
    On:
    Obniżone parametry nasienia

    11.2021 - 1VF
    Stymulacja ovaleap i orgalutran
    22.11 - 21 pecherzykow
    25.11 - punkcja 15 🥚🥚🥚
    7 komórek zamrożonych
    6 zapłodnionych

    21.01 FET blaski 5.1.1 🙏🙏🙏

    Mamy 4 5-dniowe ❄❄❄❄
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ