X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Pomoc w interpretacji cyklu - bezowulacyjny??
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji cyklu - bezowulacyjny??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • emilydread Ekspertka
    Postów: 170 397

    Wysłany: 14 marca 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!

    Na wstępie chciałabym powiedzieć, że zdaję sobie sprawę, że takich tematów widziałyście zapewne mnóstwo.
    Wybaczcie, jestem w kwestii kalendarzyka a co więcej interpretacji cyklu kompletnie zielona. Dotychczas nigdy nie prowadzilam obserwacji. Za pierwszym razem się udało, zaszłam w ciążę. Niestety, moje szczęście nie trwało długo, ponieważ w 10tyg ciąży poroniłam. Od tego czasu minęło 1,5 miesiąca a my na nowo się staramy i zdecydowałam się prowadzić kalendarz cyklu. Z mojej, raczej ubogiej wiedzy (:)) wynika, że po owulacji powinien nastąpić skok temperatury. Czy mimo tego, że jestemw 19 dniu cyklu owulacja mogła jeszcze nie wystąpić? Jak widzicie na moim wykresie, temperatura przypomina raczej pełzającego węża :(

    Dziękuję z góry za podpowiedzi :)


    d08ee1ab3b83dc501a8ac24c5eaaf4c5.png

    p19u9jcgcttxiugd.png
    23.05 Kaziu 15.00 cm <3
    *Aniołek 24.01 -10 tc*
  • Phnappy Autorytet
    Postów: 956 2036

    Wysłany: 14 marca 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Pamiętaj, że test owulacyjny jest dopiero pozytywny, gdy druga kreska jest taka sama lub ciemniejsza od testowej. Jak jest jaśniejsza trzeba zaznaczać - test negatywny inaczej ovufriend może się gubić. Jeżeli dzisiaj miałaś pozytywny (naprawdę pozytywny) test owulacyjny to spodziewałabym się na Twoim miejscu owulacji lada dzień i nie wstrzymywała się z przytulaniem :) Jak najbardziej mogło w 19dc nie być jeszcze owulacji, nie napisałaś jak długie masz normalnie cykle.
    Widzę też, że mierzysz temperaturę termometrem z jednym miejscem po przecinku - polecany jest specjalny termometr owulacyjny. Ja mam microlife i nie narzekam. :)
    Powodzenia!

    ckai43r8zmly7il4.png

    staramy się już ponad 2 lata :( - udało się!!
    aktualnie 2 cykl z CLO (pierwszy bez owu) - szczęśliwy podwójnie <3
    Maj 2017 - 13tc (8tc) poronienie zatrzymane :(
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ