X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Kalkulator "który to tydzień"

Wypełnij formularz:

KROK1
Podaj datę rozpoczęcia Twojej ciąży:

KROK2
Podaj średnią długość Twojego cyklu:
KROK3
Podaj długość fazy lutealnej:
KROK4
Dla jakiej daty chciałabyś obliczyć tydzień ciąży?
OBLICZ

Twój wynikNajprawdopodobniej zaszłaś w ciążę w .

Jesteś teraz w tygodniu ciąży.

Minęło już pełnych tygodni i pełnych dni ( + t.c.).

Minęło: dni z 280 dni Twojej ciąży.

Jesteś w miesiącu ciąży.

Jesteś w trymestrze ciąży.

Przewidywana data porodu to .

Pozostało Ci dni do porodu.

Twój wynikNajprawdopodobniej zaszłaś w ciążę w .

W dniu roku będziesz:

W tygodniu ciąży.

W tym dniu minie już pełnych tygodni i pełnych dni ( + t.c.).

Do tego czasu minie dni z 280 dni Twojej ciąży.

Będziesz w miesiącu ciąży.

Będziesz w trymestrze ciąży.

Przewidywana data porodu to .

Zostanie dni do porodu.

Twój wynikData, którą obliczasz ma miejsce po rozwiązaniu.

Informacje

Który tydzień ciąży teraz jest? To pytanie stawia sobie wiele młodych mam. Terminologia liczenia wieku ciąży jest niejasna dla wielu kobiet. Wiąże się to z założeniami które przyjmują lekarze. Lekarze za początek ciąży przyjmują bowiem datę Twojej ostatniej miesiączki, nie datę zapłodnienia. Wiek ciąży jest zatem dwa tygodnie „starszy” od wieku płodu. Wiek płodu liczony jest od poczęcia, czyli momentu zapłodnienia (czas owulacji).   A wiek ciąży od daty ostatniej miesiączki.
Czas trwania ciąży można liczyć w dniach, tygodniach, miesiącach lub trymestrach. W przeciwieństwie do większości osób mówiących o miesiącach ciąży, lekarze i tym samym kobiety w ciąży raczej posługują się tygodniami ciąży. Mówiąc o ciąży określają tydzień a nie miesiąc ciąży, tak jest precyzyjniej.
Ponadto warto wiedzieć, że różne źródła w odmienny sposób podają czas rozpoczęcia kolejnych miesięcy czy trymestrów ciąży.
W naszym kalkulatorze dokładnie sprawdzisz który tydzień ciąży aktualnie trwa lub w którym tygodniu ciąży będziesz w określonym momencie w przyszłości.

FAQ


Na co pozwala kalkulator?

Dzięki kalkulatorowi „który to tydzień ciąży” obliczysz w którym tygodniu, miesiącu i trymestrze ciąży aktualnie jesteś. Dowiesz się również kiedy prawdopodobnie zaszłaś w ciążę, ile dni i tygodni minęło już od tego czasu i jak długo będziesz jeszcze w ciąży.  Poznasz swój Twój termin porodu i dokładną liczbę dni pozostałą do niego.
Jeśli interesuje Cię konkretna data w przyszłości (np. planujesz w tym czasie wakacje) i chciałabyś się dowiedzieć w którym tygodniu, miesiącu i trymestrze ciąży wówczas będziesz, też możesz to łatwo obliczyć w naszym kalkulatorze.


Jak go obsłużyć?

Aby sprawdzić który to tydzień ciąży teraz mija podaj datę rozpoczęcia Twojej ciąży (zaznacz najpierw jedno z trzech pól na podstawie jakiego parametru chciałabyś obliczyć początek ciąży). Najczęściej wybierana jest opcja pierwsza, czyli na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Jeśli jednak doskonale wiesz kiedy wystąpiła Twoja ostatnia owulacji, lepiej skorzystaj z tej opcji (opcja druga) jest ona bardziej dokładna. Warto również podać długość swoich cykli i długość fazy lutealnej (jeśli tego nie wiesz, pozostaw pole z wartościami domyślnymi). Na koniec wpisz dla jakiej daty chciałabyś wiedzieć który to tydzień ciąży. Jeśli chcesz wiedzieć w którym tygodniu, miesiącu lub trymestrze jesteś teraz, pozostaw pole z datą bieżącą. Kliknij na guzik „oblicz” i otrzymasz swój wynik pogłębiony o dodatkowe ciekawostki!


Jak interpretować jego wyniki?

Tydzień ciąży w którym aktualnie jesteś bazuje na podanych przez Ciebie informacjach. Jeśli dokładnie pamiętasz termin swojej ostatniej miesiączki, a Twoje cykle są regularne, to Twój wynik możesz uznać za wiarygodny. Jeśli jednak Twoje cykle bywały długie i nieregularne lub nie pamiętasz dokładnie daty swojej ostatniej miesiączki podany tydzień ciąży traktuj orientacyjnie. Trudno bez dokładnych informacji o początku ciąży, oszacować który tydzień  ciąży obecnie trwa.