X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Pamiętniki Co przyniesie los
Dodaj do ulubionych
WSTĘP
Co przyniesie los
O mnie: Mam 31 lat, w listopadzie będą mieć 32. urodziny. Czuje się spokojna, bo nie mam już od dawna stresujące pracy i od ponad roku bardzo dużo przebywam wśród natury. Z natury panikuje w kwestiach zdrowotnych i jestem czarnowidzem.
Czas starania się o dziecko: 3
Moja historia: Starania zaczęliśmy niedawno, ale bez systematyki i bez specjalnej spiny- powiedzmy że 3 miesiące. Wcześniej czekałam od czerwca 2021, aż on się namyśli. Sam proces czekania na to to już była udręka. Teraz z kolei okazuje się, że mam niedobory progesteronu i czekam co dalej wyjdzie.
Moje emocje: Trochę nadziei że moje czarne myśli to tylko przesada, trochę strachu że zisxi się mój odwieczny lęk że nie zajde w ciążę, dużo rezygnacji w sobie, dużo prób i wizualizacji bycia bezdzietną, szukanie innego sensu życia na pocieszenie.

4 września, 10:59

Jestem już po swoich pierwszych dwóch testach ciążowych, na które czekałam, a których się nie bałam jak kiedyś gdy byłam nastolatką myślaca że w ciążę zachodzi się chyba z powietrza. W tym cyklu który się skończył niedawno miałam sporo nadziei, szczególnie pod koniec, bo znalazłam Ovu i pilnie przwstudiowalam wykresy dziewczyn które zachodzą w ciążę szukając analogicznych objawów u siebie. Okazuje się że cycki bolące przez połowę cyklu to może być ciaza albo jej brak xD Jak w moim przypadku. Ponieważ cykl się dotoczyl do 32 dnia, a ja akurat miałam umówiona na ten dzień wizytę to poszłam i po prostu wyszło że miesiączka zaraz będzie. Lekarz zlecił mi zbadanie progesteronu, bo zglaszalam PMS, ból podbrzusza jakby skurczowy / miesoaczkowy od 5 dni. I trafił - na następny dzień zrobiłam rano ok 8 progesteron i prolaktyne a o godz.18 pojawiło się plamienie. Na wieczór późny już krew. Napisałam do niego czy ta miesiączka dniu badania nie zaburza wyników, ale odpowiedział że nie i że wskazana konsultacja stacjonarna i krótka terapia zanim cykl się rozreguluje. Progesteron miałam zupełnie poniżej skali a co do prolsktyny to nie wiem jak to się interpretuje, bo ja miałam zwykle ciut za wysoką i od 2 lat biorę mała dawkę Norprolac na zbicie poziomu. Ale ten za wysoki poziom wyszedł dopiero gdy była prolaktyna mierzona też po 1h i wtedy się patrzy na tę różnice między pomiarem 1 i 2.

Dziś nie spałam do ok 4 bo szukałam rozwiazania problemów i z niecierpliwością czy w ogóle dostanę się do lekarza w nadchodzącym tygodniu - kazał przyjść po krwawieniu. Zaczęłam też szukać już klinik leczenia niepłodności bo moja przyjaciółka, która się z tym boryka mówiła mi że szkoda czasu na lekarzy z Medicover bo oni się nie zajmują leczeniem bezplodnosci i lepiej iść od razu do kliniki. Mam więc juz mętlik na maksa w głowie. Ten lekarz ostatni powiedział żebym najlepiej znalazla poloznika bo on się ciezaenymi już nie zajmuje bo się wypalil. Chciałam.wrocic do swojej Beaty, ale umówić się do niej to cud przez ten Medicover i może powinnam ja prywatnie złapać.

Jeszcze wiele nie wiem, zrobiłabym sobie te różne badania hormonów ale gubię się co i kiedy zrobić. Mogę na własny koszt ale chciałabym to jakoś sensownie monitorować a nie tylko jak teraz 2 hormony zbadane a reszta nie wiadomo.
Znalazłam z rana termin na jutro do tego gościa u którego ostatnio bywam i idę. Mam.jeszcze plamienie ale trudno, nie ma innych terminów. Chyba go zapytam wprost żeby mi kogoś polecił prywatnie.

5 września, 10:54

Progesteron słabizna, potwierdzone przez lekarza i dostałam Duphaston. Mam najlepiej iść do lekarza który by już prowadził moja ciążę, bo ten już się tym nie zajmuje. Wiem o tym ale moja ma grafik tak zajęty że masakra. Będę polować na nią, albo w końcu się zdecyduje i pójdę prywatnie.
Ten lekarz mówi żeby pierwsze polrocze na spokojnie się starać. Wiem wiem... Wszystko na spokojnie xD No dobrze, będę się obierać bo jestem chuda dość, ale to tak od zawsze, kontrolować wagę (muszę wymienić baterię W wadze), relaksować sie, uprawiać seks i brać Duphaston. Tzn przynajmniej ten cykl będę brać bo powiedział żebym tego docelowego lekarza odwiedziła i niech on decyduje czy kontynuować.
Nie wiem czy szukać innego lekarza który prowadzi ciążę czy polować na tę swoją Beatke. To jednak dodatkowy czynnikstresujacy że słabo z terminami. Lepiej głowę mieć wolną od tego jednak. Zrobię reseaech co jest dostępne w medicover, jak wyglądają grafiki i chyba też zadzwonię na infolinię żeby system zrozumieć.

Dziś pierwszy raz mierzylam temperature rano. Oznacza że teraz będę musiała regularny tryb wstawiania uskutecznic. Może to i dobrze, będzie jakiś stały element w życiu.

16 września, 21:29

No to teraz biorę Dupka, biorę Norprolac i już to jest dla mnie małe zamieszanie. Nie jestem typem przyzwyczajony do brania leków w ogóle... Mam wrażenie że tak się nie da żyć na dłuższą metę i ciągle trzeba pamiętać żeby życie dostosować do grafiku leków. W ciążę trudno będzie zajść gdy od 5 dni nie było seksu... Nie będę na razie wyliczać tego miesiąca w starania bo to śmiech na sali... Może powinnam założyć pamiętnik nie w temacie starania się o dziecko tylko starania się o regularny seks...