X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Pamiętniki Czekamy na ⏸
Dodaj do ulubionych
WSTĘP
Czekamy na ⏸
O mnie: Oboje po 25 lat, rok po ślubie. Do rodziny jesienią dołączył psiak, jednak takie dziecko ciężko ubrać w śpioszki czy utulić do snu :) Staramy się od lipca 2021. Póki co wyniki męża wzorowe, jedynie podniesiona prolaktyna ale jest już na lekach. U mnie za to cały przekrój przeszkód. IO, stan przedcukrzycowy, podwyższona prolaktyna (już unormowana) i niedomoga. Cykle 28 dni jak w zegarku, w czerwcu odstawiłam po 8 latach tabletki. Czekamy…
Czas starania się o dziecko: 6 miesięcy
Moja historia: Pierwszy lekarz zignorował plamienia przed miesiączka i uznał, ze owulacje na pewno mam w 14DC, bo tak piszą w podręcznikach. Zmieniłam lekarza, robimy monitoringi i wdrożyliśmy progesteron (wcześniej luteinę, obecnie duphaston)
Moje emocje: Rezygnacja pomieszana z nadzieja, lęk i samotność

11 stycznia, 13:46

Zaczynam cykl z dupkiem. Dziś drugi dzień, dawka 2x1, to tez drugi cykl na metforminie (500 mg)
W 14DC dr stwierdziła pęcherzyk 18mm, ale powiedziała tez, ze może być bezowulacyjny.
Mierze temp, robiłam testy jednak każda aplikacja pokazuje coś innego. Póki co 20DC, lekkie skurcze jak na okres ale na nic się nie nastawiam. Marzę tylko o tym żeby duphaston pomógł na plamienia i żeby okres trwał dłużej niż ostatnio (poprzedni cykl plamienia tydzień przed, okresu dwa dni i znów dwa dni plamien).
Nie mam oczekiwań, choć oczywiście serce by chciało ale teraz przede wszystkim chce znaleźć przyczynę niepowodzeń i znaleźć na nią remedium.
Skierowanie na drożność czeka na biurku..

27 stycznia, 13:29

Nowy cykl, nowe podejście :)
Z drożnością czekamy do maja, żeby mieć pełnej 6 cykli monitoringu. W oczekiwaniu na badanie dieta wjechała na poważnie, metformina zwiekszona i wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego, a nóż coś pomoże :)
Odpuszczam zioła Sroki, wjechało NAC od 3 do 7 DC ale przede wszystko codzienna praktyka jogi i medytacji daje mi dużo spokoju.
I powtarzam mantrę: wszystko jest dokładnie tak, jak powinno być. 😉

12 lutego, 20:13

Pierwszy cykl z ovitrelle, bezskuteczny. Faza lutealna nadal krótka. 8DPO zaczęłam plamić. Drożność umówiona, badamy wrogość śluzu i zaczynam stymulację. Pewnie zwiększymy dawkę metforminy.
Dalej powtarzam, ze wszystko jest tak jak powinno być ale w takie dni jak dziś ciężko w to wierzyć…