X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Pamiętniki Ostatnia prosta w drodze po szczęście
Dodaj do ulubionych
WSTĘP
Ostatnia prosta w drodze po szczęście
O mnie: 30+, mężatka, raczej z pesymistycznym nastawieniem do życia
Czas starania się o dziecko: 4 lata
Moja historia: Starania od 01.2018. Wszystkie badania w normie (hormony, immunologia, genetyka, etc.). Diagnoza: niepłodność idiopatyczna.
Moje emocje: Żal.

9 grudnia 2021, 12:17

W ostatnim roku trochę się zadziało:
-> 2 razy zmiana kliniki
-> 3 inseminacje
-> laparoskopia diagnostyczna
-> wizyty u immunologów

Ostatecznie nadal nie mamy przyczyny niepowodzeń, wyniki w normie. Diagnoza: niepłodność idiopatyczna.

Od początku starań minęły już 4 lata, nie mamy już siły szukać przyczyny. Podjęliśmy decyzję o ivf. Papiery podpisane, czekamy na wizytę startową w styczniu.

19 stycznia, 21:42

Wszystko gotowe na start naszej pierwszej procedury ivf: badania zrobione, leki wykupione, dokumenty podpisane, tylko @ nie chce przyjść ... Nawet już próbowałam przywołać ją za pomocą testu ciążowego, niestety bezskutecznie... Niepłodność to jedno wielkie czekanie...

21 stycznia, 08:56

W niepłodności nigdy nie można się spodziewać skąd nadejdzie cios. Po zrobieniu tysiąca różnych badań, nagle wszystko stanęło pod znakiem zapytania przez nieprawidłowości w morfologii krwi... Teraz pilne powtarzanie badań, konsultacja hematologa i decydujemy co dalej. Małpa pojawiła się dzisiaj, więc jest mało czasu, żeby móc jeszcze wystartować ze stymulacją jeszcze w tym miesiącu.

28 stycznia, 10:29

Wiedziałam, że procedura ivf jest ciężka, ale nie sądziłam, że aż tak... Fizycznie czuje się bardzo dobrze, jednak huśtawka nastrojów jaka mnie dopadła jest straszna. Nie ma dnia bez płaczu. Wyrzucam sobie, ze moglam poszerzyc diagnostyke, zrobic cos lepiej. Najbardziej jednak dobija mnie fakt, ze nie mam nad tym wszystkim zadnej kontroli, mogę tylko liczyć na cud...

10 maja, 13:28

Niestety, ciągle na naszej drodze pojawiały się kolejne przeszkody i pierwszy transfer ❄️ musieliśmy przesuwać w czasie... Na szczęście dzisiaj wszystko poszło zgodnie z planem i mały Miś mieszka już w mamusi :) Można pomyśleć, że zwariowałam, ale jestem tak szczęśliwa, że jesteśmy już razem, że ciągle gadam do brzucha. Mam nadzieję, że na tyle mu się spodoba, że zechce z nami zostać, a wkrótce po raz pierwszy ujrzymy te wyczekane II kreski na teście :)

13 maja, 09:01

Moje odczucia po transferze przypominają sinusoidę. Podczas naturalnych starań kobieta nie jest tak świadoma procesów zachodzących w jej organizmie. Jednak kiedy wiem, że we mnie jest mój mały Miś to strasznie trudno bedzie mi pogodzić się z sytuacją, że jednak sie nie udało :( W jednej chwili tak bardzo chcę wierzyć, że znajdę się w gronie szczęśliwców, a w drugiej moja głowa przypomina mi, że do tej pory nigdy sie nie udawało... Ivf to strasznie trudny proces...

17 maja, 17:52

Dziś 7dpt test bialutki... Nie sądziłam, że aż tak bardzo to przeżyje. Tysiące myśli, czy mogłam coś zrobić lepiej, czegoś nie robić, bardziej o siebie zadbać... Znowu mieliśmy tak wielkie nadzieje i znowu spadliśmy w dół rozczarowania :( Jak mam uwierzyć, że kiedyś nam się uda?

1 czerwca, 11:51

10 dpt zupełnie bez nadziei zrobiłam ostatni test i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu pojawiła się bladziutka kreseczka. Pognałam szybko na betę i okazało się, że jesteśmy w ciąży! Wczoraj 21 dpt byliśmy na usg i widać już było pęcherzyk ciążowy i żółtkowy. Niestety, pojawił się również krwiak i lekkie plamienie. W związku z czym, mam teraz głównie odpoczywać i leżeć. Następna wizyta za tydzień, a mi się tak strasznie dłuży... Tak bardzo bym chciała zobaczyć już bijące serduszko <3

2 czerwca, 14:47

Na kolejną wizytę nie musialam czekac za dlugo... Wczoraj pojawiło się u mnie krwawienie, szybko pojechalismy do kliniki. Okazalo sie ze to prawdopodobnie przez tego krwiaka. Niestety jest wiekszy niz pecherzyk ciazowy :( Teraz musze przede wszystkim lezec i odpoczywac. Ale ciaza jest i wczoraj udalo sie zobaczyc serduszko ❤️ Najpiekniejszy widok na świecie ❤️ Dla tego Szkraba mogę leżeć i 8 miesiecy :)

7 czerwca, 11:43

6t4d

Przed każdą wizytą czuję niewyobrażalny strach. Narazie jeszcze do nas nie dociera, że to się dzieje naprawdę! Nasz Miś ma juz 6 mm, serduszko mocno bije, a ja jestem zakochana najbardziej na świecie ❤️ Krwiak na usg wyglada coraz lepiej, jest juz zorganizowany i wszystko idzie w dobrą stronę. Czekają mnie jeszcze 2 tyg leżenia, ale damy radę!

6 lipca, 11:46

10t6d

Nadal fakt, że jestem w ciąży wydaje mi się taki nierealny... Nie mam absolutnie żadnych objawów typowo ciążowych, chyba, że liczyć sny erotyczne (a jest ich dużo :) ). Tyle się działo od początku ciąży, że mój mózg nadal jest w trybie "nie wierzę": najpierw testy, które bardzo długo wychodziły negatywne, potem krwiak i miesiąc leżenia, teraz pojawił się polip... Ale kiedy wczoraj zobaczyłam na usg jak ten maluch się złości, macha rączkami/nóżkami i pokazuje swój charakterek to mnie to strasznie rozczuliło. On tam naprawdę jest, ma już swoje upodobania i emocje. Z każdym dniem ryzyko się zmniejsza, a ja czuję się ociupinkę pewniej <3

2 września, 14:19

19t1d

Dziś nasza 5 rocznica ślubu <3. Pierwsza, którą spędzamy w poszerzonym składzie, w oczekiwaniu na córeczkę. Zawsze wydawało mi się to tak bardzo nierealne, a dziś możemy się cieszyć z tego stanu.