Pamiętniki Przygotowania do starań.
Dodaj do ulubionych
WSTĘP
Przygotowania do starań.
O mnie: Mam na imię Olivia i mam 20 lat. Już odkąd osiągnęłam pełnoletność to instynkt macierzyński pojawił się w moim życiu. Od 5 lat jestem w związku z moim dotychczasowym narzeczonym. Od przyszłego roku mamy zamiar starać się o nasz mały cud.
Czas starania się o dziecko: 2021
Moja historia:
Moje emocje: Szczęście, ale również i strach towarzyszy w moim życiu codziennym, ze nasza droga nie będzie taka prosta.

22 listopada, 21:46

22.11.2020 / 21 dc
Od dzisiaj zaczęłam kontrolować mój cykl. Chcę się jak najlepiej przygotować do pojawienia się malutkiej fasolki w moim brzuszku.
Mam nadzieje, że kontrolowanie temperatury, przyjmowanie suplementów i zdrowy tryb życia, stanie się moja codziennością.
Jutro (23.11.2020) mam pierwszą wizytę u ginekologa. Pierwszy raz odwiedzę tę klinikę i mam nadzieje, że trafię na przyjemnego i dobrego w swym fachu lekarza.
Pierwszą miesiączkę dostałam 06.12.2013r. Miałam wtedy 13 lat. Mój okres hmm...cieżko powiedzieć, że jest regularny. Bywają miesiące kiedy mój cykl trwa 30 dni, a czasem wręcz ponad 40.
W Lipcu tego roku mój okres pojawił się w formie plamień. Był bardzo słaby i trwał troszke dłużej niż zwykle. W sierpniu przez 2 dni miałam dziwne krawienia w nocy. Były one widoczne tylko na papierku, gdy się podcierałam i trwały może 5 minut.
I właśnie to był moment, w którym zaczęłam martwić się, że w moim organizmie dzieje się coś nie dobrego. Udałam się wiec do ginekologa, który po zbadaniu mnie, zalecił mi brać Dhupaston przez 10 dni. Niestety nie dotrwałam do końca, ponieważ pojawił się okres. Sierpniowy okres był już taki jak każdy inny. Choć wszystko wydaje się już być w porządku to martwi mnie długość moich cykli. Nie potrafie wyliczyć moich dni płodnych, co jak wiadomo jest bardzo potrzebne w założeniu rodziny.
Mam nadzieję, że dowiem się czegoś jutro i że porobią mi wszystkie potrzebne badania. Już nie mogę się doczekać, aż znowu będe mogla być spokojna i za miesiąc bedę mogła spokojnie starać się wraz z moim narzeczonym o nasze największe marzenie.22 listopada, 21:53

Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, znaczy, że to jeszcze nie koniec.~ Anonim

23 listopada, 12:16

23.11.2020 / 22 dc
Już po wizycie u Ginekologa. Jestem bardzo zadowolona z lekarza, który będzie mnie prowadził.
Po długiej rozmowie, w której rozwiał wszystkie moje wątpliwości, przystąpiliśmy do badania ginekologicznego.
Szyjka macicy w stanie bardzo dobrym, następnie przystąpiliśmy do badania USG.
* Z macicą wszystko w porządku.
* Prawy jajnik bez żadnych niepokojących zmian.
* Lewy jajnik również beż żadnych zmian, a co lepsze piękny Pęcherzyk Graffa.
Jeszcze tylko w 3/5 dniu następnego cyklu muszę iść oddać krew na badania hormonalne.
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego