Dzień Matki w OvuFriend!

Jeżeli wykupisz abonament Premium w OvuFriend i zajdziesz w ciążę, będziesz mogła wykorzystać swój abonament w BellyBestFriend, w niesamowitym, w pełni spersonalizowanym, inteligentnym kalendarzu Twojej ciąży!

Promocja trwa do 31 maja 2019 roku.

Wykup abonament Zamknij
Pamiętniki Starania o pierwsze Bobo
Dodaj do ulubionych
WSTĘP
Starania o pierwsze Bobo
O mnie: Ja rocznik 88, mąż 86, parą od 9 lat, małżeństwem 3 lata. Nie mamy jeszcze dzieci. Być może trochę przespaliśmy...
Czas starania się o dziecko: Staramy się od września 2017, od 4-5 miesięcy na poważnie (w listopadzie i grudniu na paskach owulacyjnych), od stycznia mierząc temperaturę.
Moja historia: Miesiąc przed rozpoczęciem starań miałam usuwane mięśniaki macicy w sposób tradycyjny - rozcięcie powłok brzusznych. Próbujemy od września 2018. Wcześniej tylko prezerwatywy lub przerywany. Jesteśmy otwarci na diagnostykę Czujemy, że to jest najwłaściwszy moment - zawodowo i prywatnie jesteśmy ułożeni i jeśli będzie dziecko to super. Jesteśmy zdrowi. Nie mamy żadnych celiakii, hashimoto itp mamy co najwyżej nadwagę w trakcie zwalczania ;-) Jemy wszystko, ale raczej zdrowo. 4-5 posiłków przygotowywanych w domu, czasami jakieś jedzenie na mieście, ale też raczej dobre niż śmieciowe.
Moje emocje: Póki co podoba nam się staranie, seks co 2-3 dni jest miłym dodatkiem do codzienności. Z dzieckiem wiążę bardziej strach i obawy (wychowawcze zwłaszcza) ale też nadzieje na wspaniałe i urozmaicone życie.

3 marca, 10:24

Postanowiliśmy dołączyć do społeczności starających się. Styczniowy cykl przeniesliśmy z kartki. Od teraz będziemy temperaturę aktualizować tu :-) co będzie, to będzie 😉

5 marca, 20:25

Dziś mój małżonek był na badaniu nasienia i w gruncie rzeczy nie wiemy czy jest źle, czy dobrze. Niekoniecznie chcemy wchodzić w interpretacje, jak nie mamy o tym pojęcia... mogłoby to spowodować zbędne nakręcanie się. Póki co ja mam wizytę u gina we czwartek, postaram się zagdać go o te wyniki. Jak nic nie powie, to konsultacja u androloga. Jak radzicie sobie z kosztami? Badanie spermy 150zł, androlog pewnie kolejne... Można to robić na NFZ? Dajcie znać ;-)

Wiadomość wyedytowana przez autora 5 marca, 20:26

6 marca, 21:55

Horror z tymi wydatkami. No zobaczymy jak będzie u nas. Jutro wizyta u ginekologa, poleconego przez innego, który tydzień temu zalecił mi przytulnie z mężem 😉 co prawda testów nie robiłam po @ więc może jutro po prostu się mocno zdziwie. Chociaż temperatura na to nie wskazuje... Na pewno dam znać 😎

Wiadomość wyedytowana przez autora 6 marca, 21:56

7 marca, 20:07

Wizyta u ginekologa, Paweł Kuć, Poliklinika Arciszewscy.
Pęcherzyk 2 cm, owulacja w ciągu 36h. Mi się wydaje że później - w niedzielę. Ovu też obstawia poniedziałek. Jakie są Wasze odczucia?
Wyniki męża wg jego opinii są trochę poniżej normy. Zalecenia: schudnąć, nie pić piwa i wysokoprocentowego alkoholu, nie chodzi do sauny. Winko można. Generalnie myśleliśmy, że będzie gorzej. W sb idzie do urologa, zobaczymy co on powiem.
Lekarz pozwolił na lampkę wina i właśnie ją spożyłam 😎
Co myślicie o tej ovu i prognozach?

9 marca, 09:17

Co tu się stało z tą temperaturą? Czy możliwe, że z racji infekcji gardła organizm walczy i obniża temperaturę? Owu miałam mieć w ciągu 36h od czwartku wieczór. Doradzcie coś...

12 marca, 11:25

Coś tu szwankuje z tą temperaturą. Powinna być wyższa... Wczoraj ok 17 robiłam test owulacyjny, wg. instrukcji powinien być zrobiony między 10 a 20. Oczywiście negatywny. Dziś test owulacyjny około 16:45 również negatywny. Może te wahania to objaw walki z niekończącym się przeziębieniem? A może sobotnie wino przesunęło owulację i jeszcze ona będzie? Co uważacie?

Wiadomość wyedytowana przez autora 12 marca, 20:15

13 marca, 06:15

Dziś jest 3 dzień, podczas którego aplikacja mówi DZIEŃ PRZYPUSZCZALNIE PŁODNY. I pewnie kolejny raz zabiję tę informację negatywnym testem owulacyjnym.
Temperatura wskazuje na stygnięcie...

15 marca, 19:01

Wczoraj czułam się źle. Sennie, zmęczona, mdłości. Dziwne. Rano zrobiłam test, wyszedł negatywny. Dziś zaczynamy weekend na wyjeździe z rodziną z akcji "POLSKA zobacz więcej", więc mając wiedzę z wyniku testu będę spokojniejsza :-)

20 marca, 17:16

Czekam na @, mąż dziś zdał do badania nasienie na posiew, w sobotę wyniki i wizyta u urologa z usg moszny. Musi ogolić jajka 😂 śmiesznie. Ciekawe kiedy zacznie być strasznie.

21 marca, 20:45

Śmieszny jest ten program. Co dzień przesuwa mi owulację o dwa dni. Była już owulacja 10, 11 i 12 marca. Teraz pokazuje jednak 14 marca i przesuwa okres robiąc cykl 34 dniowym, co trochę uważam za niemożliwe. Ciekawe co będzie dalej...

27 marca, 22:46

Cykl okazał się 28 dniowym jednak zamiast 34... tak więc nowa owulacja szybciej niż owu liczyło :D
Dziś 3dc nowego, badanie hormonów, wyniki może jutro.

30 marca, 08:42

Wszystkie wyniki w normie. Więc trzeba dużo serduszkowania 😊
W 3dc:
Estradiol 22,4
FSH 4,8
LH 6,7
Prolaktyna 16,18

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 kwietnia, 21:07

Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)