Pamiętniki Starania o pierwsze Bobo
Dodaj do ulubionych
WSTĘP
Starania o pierwsze Bobo
O mnie: Mam 31 lat, mąż 33 lata. Jesteśmy parą od 9 lat, małżeństwem 3 lata. Nie mamy jeszcze dzieci. Być może trochę przespaliśmy...
Czas starania się o dziecko: Staramy się już jakieś 6 miesięcy, od 3-4 miesięcy na poważnie (w listopadzie i grudniu na paskach owulacyjnych), od stycznia mierząc temperaturę.
Moja historia: Miesiąc przed rozpoczęciem starań miałam usuwane mięśniaki macicy w sposób tradycyjny - rozcięcie powłok brzusznych. Bez antykoncepcji próbujemy od września 2018. Wcześniej tylko prezerwatywy lub przerywany. Nie mamy jakiegoś dużego parcia na dziecko. Postanowiliśmy, że jesteśmy otwarci na diagnostykę itp, ale jeśli nie będzie z nami bobo to też przetrwamy. Czujemy, że to jest najwłaściwszy moment - zawodowo i prywatnie jesteśmy ułożeni i jeśli będzie dziecko to super. Jesteśmy zdrowi. Nie mamy żadnych celiakii, hashimoto itp mamy co najwyżej nadwagę w trakcie zwalczania ;-) Jemy wszystko, ale raczej zdrowo. 4-5 posiłków przygotowywanych w domu, czasami jakieś jedzenie na mieście, ale też raczej dobre niż śmieciowe.
Moje emocje: Póki co podoba nam się staranie, seks co 2-3 dni jest miłym dodatkiem do codzienności. Z dzieckiem wiążę bardziej strach i obawy (wychowawcze zwłaszcza) ale też nadzieje na wspaniałe i urozmaicone życie.

3 marca, 10:24

Postanowiliśmy dołączyć do społeczności starających się. Styczniowy cykl przeniesliśmy z kartki. Od teraz będziemy temperaturę aktualizować tu :-) co będzie, to będzie 😉

5 marca, 20:25

Dziś mój małżonek był na badaniu nasienia i w gruncie rzeczy nie wiemy czy jest źle, czy dobrze. Niekoniecznie chcemy wchodzić w interpretacje, jak nie mamy o tym pojęcia... mogłoby to spowodować zbędne nakręcanie się. Póki co ja mam wizytę u gina we czwartek, postaram się zagdać go o te wyniki. Jak nic nie powie, to konsultacja u androloga. Jak radzicie sobie z kosztami? Badanie spermy 150zł, androlog pewnie kolejne... Można to robić na NFZ? Dajcie znać ;-)

Wiadomość wyedytowana przez autora 5 marca, 20:26

6 marca, 21:55

Horror z tymi wydatkami. No zobaczymy jak będzie u nas. Jutro wizyta u ginekologa, poleconego przez innego, który tydzień temu zalecił mi przytulnie z mężem 😉 co prawda testów nie robiłam po @ więc może jutro po prostu się mocno zdziwie. Chociaż temperatura na to nie wskazuje... Na pewno dam znać 😎

Wiadomość wyedytowana przez autora 6 marca, 21:56

7 marca, 20:07

Wizyta u ginekologa, Paweł Kuć, Poliklinika Arciszewscy.
Pęcherzyk 2 cm, owulacja w ciągu 36h. Mi się wydaje że później - w niedzielę. Ovu też obstawia poniedziałek. Jakie są Wasze odczucia?
Wyniki męża wg jego opinii są trochę poniżej normy. Zalecenia: schudnąć, nie pić piwa i wysokoprocentowego alkoholu, nie chodzi do sauny. Winko można. Generalnie myśleliśmy, że będzie gorzej. W sb idzie do urologa, zobaczymy co on powiem.
Lekarz pozwolił na lampkę wina i właśnie ją spożyłam 😎
Co myślicie o tej ovu i prognozach?

9 marca, 09:17

Co tu się stało z tą temperaturą? Czy możliwe, że z racji infekcji gardła organizm walczy i obniża temperaturę? Owu miałam mieć w ciągu 36h od czwartku wieczór. Doradzcie coś...

12 marca, 11:25

Coś tu szwankuje z tą temperaturą. Powinna być wyższa... Wczoraj ok 17 robiłam test owulacyjny, wg. instrukcji powinien być zrobiony między 10 a 20. Oczywiście negatywny. Dziś test owulacyjny około 16:45 również negatywny. Może te wahania to objaw walki z niekończącym się przeziębieniem? A może sobotnie wino przesunęło owulację i jeszcze ona będzie? Co uważacie?

Wiadomość wyedytowana przez autora 12 marca, 20:15

13 marca, 06:15

Dziś jest 3 dzień, podczas którego aplikacja mówi DZIEŃ PRZYPUSZCZALNIE PŁODNY. I pewnie kolejny raz zabiję tę informację negatywnym testem owulacyjnym.
Temperatura wskazuje na stygnięcie...

15 marca, 19:01

Wczoraj czułam się źle. Sennie, zmęczona, mdłości. Dziwne. Rano zrobiłam test, wyszedł negatywny. Dziś zaczynamy weekend na wyjeździe z rodziną z akcji "POLSKA zobacz więcej", więc mając wiedzę z wyniku testu będę spokojniejsza :-)

20 marca, 17:16

Czekam na @, mąż dziś zdał do badania nasienie na posiew, w sobotę wyniki i wizyta u urologa z usg moszny. Musi ogolić jajka 😂 śmiesznie. Ciekawe kiedy zacznie być strasznie.

21 marca, 20:45

Śmieszny jest ten program. Co dzień przesuwa mi owulację o dwa dni. Była już owulacja 10, 11 i 12 marca. Teraz pokazuje jednak 14 marca i przesuwa okres robiąc cykl 34 dniowym, co trochę uważam za niemożliwe. Ciekawe co będzie dalej...
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)