Pamiętniki To dopiero początek
Dodaj do ulubionych
WSTĘP
To dopiero początek
O mnie: Mam na imię Sylwia. Mam 28 lat. Od niedawna zaczeliśmy starania o dzidziusia. Wiem że czeka nas nierówna walka z hormonami. Mam PCOS i kilka kilogramów nadwagi, które ciężko utrzymać w ryzach a co dopiero zrzucić. Od niedawna nie biorę luteiny na wywołanie miesiączki i mam nadzieję że za niedługo będę zafasolkowana 😊
Czas starania się o dziecko: Zaczęliśmy od sierpnia 2019
Moja historia: Pierwsze miesiące na luzie. Ostatecznie 2 z temperaturą, w której nie można doszukać się skoku temperatury i owulacji. Mam nadzieję że to ma związek z tym że przestałam brać luteine.
Moje emocje: Jestem pełna nadziei że w końcu się uda🙂

16 stycznia, 17:41

Dziś jest 9 dc i pierwszy bez miesiączki. Zastanawiam się czy 8 dni z @ to nie za długo... I czy to wina może oleju z wiesiołka. Wizyta u gin dopiero we wtorek. Mam nadzieję że ten cykl będzie już z owulacją. Zobaczymy...

19 stycznia, 13:54

Niedziela... Dzisiaj postanowiłam lenić się cały dzień 😀 Pogoda sprawiła że ziewam co chwilę. Jakieś niskie ciśnienie? Czy może te chmury zasłaniając słoneczko?

Wykres w tym cyklu bardzo równy... Małe wahania temperatury, porównując z poprzednimi to wygląda bardziej jak prosta kreska a nie jak zygzaki...
Może tym razem zaniosę jajo? 🤔

Wiadomość wyedytowana przez autora 19 stycznia, 20:33

29 stycznia, 21:55

Mój ginekolog nie leczy niepłodności... Przejrzał moje wyniki i wykresy temperatury i powiedział żebym zgłosiła się do kliniki leczenia niepłodności albo znalazła lekarza z doświadczeniem w PCOS i stymulacji owulacji... Poszukałam i zapisałam się na pierwszą wizytę konsultacyjną. Zobaczę co z tego będzie.
P. bardzo mnie wspiera i powiedział że pójdzie że mną do kliniki. Narazie chce zobaczyć co powie lekarz na moje wyniki i czy zaproponuje stymulację.
P. jest kochany i wspiera mnie. Wiem, że nie jest przyzwyczajony do okazywania uczuć i jest to dla niego trudne, a jednak mu się udaje.

Wiadomość wyedytowana przez autora 29 stycznia, 21:56

9 lutego, 22:30

Wizyta u nowego lekarza wyglądała obiecująco. Po USG stwierdził że @ powinna przyjść. Mam się zgłosić po luteine jeżeli nie przyjdzie w ciągu najbliższych 3 tygodni ale już mnie podbrzusze i plecy bolą, więc będzie na dniach.
Endometrium 12 mm więc bardzo ładne. Jajniki nie powiększone i bez cyst, ale ze sznurem pęcherzyków- standard przy PCOS. Lekarz przejrzał moje wyniki oraz wykresy temperatury i kazał jedynie zrobić progesteron w 21 dc. i zgłosić się z wynikiem. Po tym badaniu będę mogła zacząć stymulację clo. Mam nadzieję że po stymulacji się uda i zostanę mamą ☺️

13 lutego, 14:31

1dc.

Po dwóch dniach plamień @ się rozgościła na dobre. Na szczęście jest to ta delikatniejsza wersja bez silnych bóli. Tzn. narazie. Zobaczymy co będzie w kolejnych dniach. Czy się rozkręci. Plan na ten cykl?
💊Wiesiołek do owu jeżeli nastąpi
💊Ovarin 2x1
💊 kwas foliowy
💊 wit D.
Badanie progesteronu w 21dc i kontrola z wynikiem u ginekologa 🙂.

26 lutego, 14:56

14dc. 6dpo.
Ovarin chyba pomógł. W prawdzie owulka była szybko i nie zdążyliśmy zaserduszkować ale była! Od października na nią czekałam! Jestem dobrej myśli i liczę na kolejne cykle.
Mały problem w tym że powinnam progesteron zrobić w 21dc i obawiam się że do tego czasu dostanę @. Zobaczymy co będzie. Najwyżej w kolejnym cyklu zrobie tego proga.

12 marca, 15:02

7dc.
Dwa dni temu byłam na kontrolnej u lekarza. Endometrium w 5dc - 6mm. Jajniki ok.
Dostałam duphaston od 15dc. przez 10 dni, ponieważ z wyników laboratorium 7 dpo progesteron był około 8, więc trochę niski żeby bąbelek mógł się zagnieździć.
Dupka mam brać przez najbliższe 2 miesiące i sprawdzić jak na niego reaguje mój organizm. Po 2 miesiącach kontrola i włączenie clo z monitoringiem.
Od wczoraj pobolewa mnie jajnik. Czyżby znowu owulacja miałaby przyjść tak wcześnie?
Jeśli tak, to kolejny cykl na straty ponieważ w tym tygodniu się rozchorowałam i pewnie nie zdążę zaserduszkować przed owulką. 🙁
Trochę to wkurza już ale staram się być dobrej myśli. Jak nie ten cykl to kolejny...
Plan na ten cykl :
💊 folik 1x1tabl
💊 olej z wiesiołka 2x2tabl. do owulacji
💊 wit D 4000j / 2000j
💊 ovarin 2x1tabl
💊 duphaston 2x1tabl od 15dc przez 10 dni.

Wiadomość wyedytowana przez autora 12 marca, 15:11

3 kwietnia, 18:17

1dc.

Poprzdni cykl niestety znów bezowulacyjny. Zaczynam od początku z nową nadzieją. Może tym razem cóż się zmieni. Będzie to kolejny cykl z duphastonem. Wizytę z omówieniem Clo mam na maj. Czekam z niecierpliwością. Jedynie obawiam się czy przez sytuację z koroną nie odwołają mi wizytę.

Plan na ten cykl :
💊 folik 1x1tabl
💊 olej z wiesiołka 2x2tabl. do owulacji
💊 wit D 2000j
💊 ovarin 2x1tabl
💊 duphaston 2x1tabl od 15dc przez 10 dni.

25 czerwca, 10:08

1dc. Kolejny...
Zaczynając ten pamiętnik zdawałam sobie sprawę że to może trochę potrwać, ale z każdym kolejnym miesiącem znoszę to coraz gorzej. W tym cyklu jestem umówiona na monitoring. Od września zacznę stymulację. Liczyłam że uda się w ciągu roku a tu w sierpniu minie rok i nadal nic z tego. Owulacje w ciągu tego roku mogę policzyć na palcach jednej ręki. Założyłam sobie na początku że będę podchodzić z dystansem jednak z miesiąca na miesiąc coraz bardziej mnie to dotyka i czuję się coraz gorzej. Mam nadzieję że to minie i w końcu uda się zobaczyć dwie kreseczki na teście.

Plan suplementowy na ten cykl:
💊 kwas foliowy 1x 1tabl
💊 olej z wiesiołka 2x 2tabl. do owulacji
💊 wit D 2000j dziennie
💊 ovarin 2x1tabl 1tabl + Mio-Inozytol 2x 1500mg później zmiana na inofem 2x dzienne
💊 duphaston 2x 1tabl od 16dc przez 10 dni.
💊 NAC 3x 500mg
💊 Selen 1x 200ug
💊 Cynk 2x 15mg
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.