X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

3 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

To wyjątkowy czas - to tydzień, w którym najczęściej dochodzi do zapłodnienia! To także moment, kiedy determinuje się płeć Twojego przyszłego dziecka. Wszystko jednak w rękach, a raczej w plemnikach Twojego mężczyzny. Jeśli do Twojej komórki jajowej dotrze plemnik z chromosomem X - urodzisz dziewczynkę. Jeśli jednak będzie to plemnik z chromosomem Y - zostaniecie rodzicami chłopca.

Pewnie trudno będzie Ci w to uwierzyć, ale już na tym etapie zostają określone także inne cechy Twojego dziecka: kolor oczu, włosów, osobowość, a nawet wyjątkowe uzdolnienia - czyli wszystko to, za co odpowiedzialne są geny. 

Około 7-10 dnia po owulacji, może wystąpić plamienie implantacyjne, które jest oznaką zagnieżdżenia się zarodka w ściance macicy. To idealny moment, by zacząć dbać o siebie (jeśli oczywiście jeszcze tego nie zrobiłaś). Przyjmuj kwas foliowy, zdrowo się odżywiaj, zapewnij sobie odpowiednią dawkę ruchu, a przede wszystkim odstaw używki! Bądź ostrożna również z lekami, ponieważ niektóre mogą negatywnie wpływać na rozwijający się płód.

1-4 TYDZIEŃ CIĄŻY (1 MIESIĄC)

Z Pamiętnika Mamy

Staramy się o dziecko! To jest szósty cykl starań o nasze pierwsze dziecko. Jestem podekscytowana, ale też już trochę zniecierpliwiona. Byłam przekonana, że jak tylko zaczniemy starać się o dziecko od razu będę w ciąży. Ostatnio czytałam, że średnio para stara się o ciążę około 7 miesięcy. Wcześniej nigdy bym nie pomyślała, że zajście w ciążę może być problemem…

W tym cyklu w sumie wszystko poszło idealnie, myślę, że trafiliśmy w owulację. Z drugiej strony podobnie sądziliśmy w naszym ostatnim i przedostatnim cyklu. Na razie czekam. Nie czuję żadnych objawów ciąży. Staram się nie myśleć za dużo, ale i tak wyobrażam sobie, że już jestem w ciąży. Byłoby cudownie!

W tym miesiącu postanowiłam nie robić już testów ciążowych, za bardzo mnie to stresuje. Będę czekać na miesiączkę. Jeśli nie przyjdzie na czas, to wtedy zrobię test. Ach to czekanie…