X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów chyba problem z Faza Lut, mozecie zerknac?
Odpowiedz

chyba problem z Faza Lut, mozecie zerknac?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:57

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rebe tak jak piszesz, zazwyczaj plamienia spowodowane są obniżonym progesteronem, dlatego jak brałaś to go nie było.

    Moim zdaniem najlepiej byłoby wydrukować ten wykres i iść z nim do ginekologa. Zobaczy jak to wygląda. Nie czekałabym na kolejny skok, bo to moim zdaniem strata czasu.

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oglądałam Twój wykres Rebe i wydawało mi się, że poza przedłużającymi plamieniami nie ma w nim niczego stresującego. Dlatego chciałam dopytać, dlaczego razem z Katarzyną87 uważacie, że warto iść do lekarza? Ovu wyznacza Ci fazę lutealną jako 13-sto dniową...czy to oznacza, ze przy plamieniach należy ją skrócić do pierwszego dnia plamienia czyli do 5 dni? Przepraszam, że się tak wtrącam, ale jeszcze nie wszystko wiem ;) i jestem tego ciekawa, również ze względu na swój cykl. :)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Długość fazy lutealnej jest ok, ale tych plamień masz zdecydowanie za dużo. Bardzo możliwe, że masz za mało progesteronu i faktycznie przydałoby się pogadać o tym z lekarzem. Może znów trzeba włączyć luteinę, tyle że nie od 12dc, tylko po owulacji?

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili87 długość fazy jest ok, nie chodzi o to żeby ją skracać do 1 plamienia tylko żeby owe plamienia wyeliminować, bo mogą znacznie utrudniać zajście. Jesli są wynikiem obniżonego progesteronu, to nawet jak rebe zajdzie to nie utzyma ciąży, bo by ją utrzymać progesreton musi być powyższony - i tak w koło macieju ;)

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha... :P bardzo dziękuję za wyjaśnienie, źle Was zrozumiałam ;)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:57

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • Kiniacz Ekspertka
    Postów: 211 215

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 20:57

    20140607580114.png

  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamienia przed, jak i po miesiaczce nie sa normalne.
    Co innego jakbys po okresie miała dzien- góra! dwa dni plamień to jeszcze jeszcze. Ja na Twoim miejscu bym poszła z tym do dobrego lekarza. powodzenia:)

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Gianna Autorytet
    Postów: 253 263

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Jestem tu nowa, ale w temacie nie nowa. Może przyda Wam się moja wiedza z NPR (jestem nauczycielem metodą angielską) i naprotechnologii (sami korzystamy od roku).

    Plamienia przed miesiączką to zdecydowana nieprawidłowość, choć wielu lekarzy nie przywiązuje do tego wagi. A jednak tak jak pisałyście, świadczy o niskim progesteronie w poprzednim cyklu.

    Co do dobrego lekarza, to od roku wierzę już tylko naprotechnologom i to nie każdemu. Więc ja całym sercem zachęcam. Nawet nie wchodząc w model creightona, to ci lekarze po prostu dokładniej diagnozują i patrzą na pacjentkę kompleksowo. Bo wiele schorzeń, czy niedoborów objawia się także innymi symptomami niż ginekologiczne... i tylko traktując człowieka jako całość można uchwycić istotę problemu.

    Ech, rozpisałąm się... ale jestem już doświadczona śmiercią synka i nie umiem lekko podchodzić do tematu...

    Kiniacz lubi tę wiadomość

    "Zamienię pustynię na pojezierze,
    a wyschniętą ziemię na wodotryski." Iz 41,18
    dqpr3e5ecs7r4rjb.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ