X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Cykl bezowulacyjny/krwawienie śródcykliczne
Odpowiedz

Cykl bezowulacyjny/krwawienie śródcykliczne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ariete Ekspertka
    Postów: 472 76

    Wysłany: 4 sierpnia, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawdopodobnie mój poprzedni cykl był bezowulacyjny.

    Screenshot-20240804-145044-TTC-Ovu-Friend.jpg

    Nie miałam praktycznie śluzu płodnego, test owu był taki prawie-prawie pozytywny ale jednak mu brakowało, do tego nie miałam skoku i fazy wyższych temperatur. Przedwczoraj na wieczór zaczęłam plamić, plamiłam wczoraj (mimo ze normalnie nie miewam plamień przed okresem) a dziś już się rozkręciło jednak dalej krwawienie jest lekkie. Pierwszy raz też nie boli mnie brzuch, nie jestem wzdeta i nie mam typowych okresowych objawów.
    Czy można to krwawienie uznać za rozpoczęcie nowego cyklu?
    Pytanie do osób które doświadczyły takiego cyklu bezowulacyjnego, czy ten następny cykl był krótszy/dłuższy/w normie? Nie wiem czego się spodziewać.
    Czytałam ze jeżeli krwawienia nie poprzedza faza wyższych temperatur to takie krwawienie uznaje się za sródcykliczne czyli cykl dalej jest kontynowany aż do momentu wystąpienia dni płodnych i fazy wyższych temperatur zakończonych finalnie ciąża lub okresem. Nie wiem jednak czy to może dotyczyć mojego cyklu. Może ktoś kto miał już doświadczenie z cyklami bezowulacyjnymi będzie miał większą wiedzę na ten temat.

    💔 03.2024 ciąża biochemiczna

    24.08.2024 - ⏸️
    02.09.2024 Beta HCG 1080,16 mlU
    04.09.2024 Beta HCG 2306,87 mlU
    06.09.2024 Beta HCG 4973,78 mlU

    10.09.2024 🥰 5+2 - 2,3 mm szczęścia z bijącym ❤️
    24.09.2024 🥰 7+2 - 1,39 cm Kropka 😍 serduszko 160 ❤️

    preg.png
  • suzume Koleżanka
    Postów: 35 7

    Wysłany: 18 września, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy Ci to pomoże ale 3 miesiące temu miałam cykl bezowulacyjny. W dniach, w których myślałam że to moja owulacja mialam plamienia chyba przez 3 czy 4 dni, bolal mnie tez brzuch jak na okres. Po 2 tyg i tak dostałam ten normalny prawidłowy okres. Na usg mialam wiele pecherzykow ale żaden dominujący [ usg mialam dzien po, jak mi się wydawało, owulacji]

    ona 💁🏼‍♀️ 31 | on 🙋‍♂️ 56
    ❤️ bez zapezpieczenia od 2021
    Świadome starania od 04/24

    ✔️Progresteron 12.53ng/ml ✔️TPO <15ku/L ✔️ TSH 3.81 mU/L ✔️ t4 14.1 pmol/L ✔️ wolne androgeny 2.3% ✔️ SHBG 62 nmol/L ✔️ LH 7.6U/L ✔️ FSH 5.2U/L ✔️ testosteron 1.4nmol/L ⬆️ prolaktyna 526mU/L ✔️ estradiol 123pmol/L ✔️amh 3.60ng/ml

    ✖️ USG - policystyczne jajniki
  • Nadzieja365 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 września, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ariete wrote:
    Prawdopodobnie mój poprzedni cykl był bezowulacyjny.

    Screenshot-20240804-145044-TTC-Ovu-Friend.jpg

    Nie miałam praktycznie śluzu płodnego, test owu był taki prawie-prawie pozytywny ale jednak mu brakowało, do tego nie miałam skoku i fazy wyższych temperatur. Przedwczoraj na wieczór zaczęłam plamić, plamiłam wczoraj (mimo ze normalnie nie miewam plamień przed okresem) a dziś już się rozkręciło jednak dalej krwawienie jest lekkie. Pierwszy raz też nie boli mnie brzuch, nie jestem wzdeta i nie mam typowych okresowych objawów.
    Czy można to krwawienie uznać za rozpoczęcie nowego cyklu?
    Pytanie do osób które doświadczyły takiego cyklu bezowulacyjnego, czy ten następny cykl był krótszy/dłuższy/w normie? Nie wiem czego się spodziewać.
    Czytałam ze jeżeli krwawienia nie poprzedza faza wyższych temperatur to takie krwawienie uznaje się za sródcykliczne czyli cykl dalej jest kontynowany aż do momentu wystąpienia dni płodnych i fazy wyższych temperatur zakończonych finalnie ciąża lub okresem. Nie wiem jednak czy to może dotyczyć mojego cyklu. Może ktoś kto miał już doświadczenie z cyklami bezowulacyjnymi będzie miał większą wiedzę na ten temat.


    ariete, czyli mam rozumieć że się udało mimo bezowulacyjnego cyklu? ☺️

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ