X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czy to już owulacja?
Odpowiedz

Czy to już owulacja?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak myślicie czy to już owulacja ? Mam 32-33 dniowe cykle. Aplikacja milczy, nie wskazuje , że owu nadeszła.. Testy owulacyjne mam kiepskiej jakości, kupione gdzieś na necie, nie do końca potrafię je właściwie interpretować.. Dzień przed skokiem były dwie kreski, ale druga nie tak intensywna- wg instrukcji- wynik negatywny. kolejne testy negatywne, die kreski widoczne ale ta druga kreska bardzo, bardzo słabiutka ...

    70752cc50e3c281f400de0b959fa3103.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2018, 19:32

    .
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z testami jest różnie. Spróbuj je robić koło południa, tak radzi OF. Co do automatycznego wyznaczenia owulacji, OF robi to chyba dopiero po 3-ech wyższych temperaturach. Tak u mnie było.

  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info:) To mój pierwszy cykl w tej aplikacji. Jeszcze raczkuje, ale mam nadzieje , że szybko to ogarnę i samodzielnie nauczę się właściwie interpretować wykresy :).

    .
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój drugi i już się czuję dużo mądrzejsza niż przy pierwszym :) Tylko ta szyjka jest dla mnie czarną magią, ale może w trzecim załapię ;)

  • Starająca sie 88 Koleżanka
    Postów: 61 6

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak... po 3 wyzszych temperaturach ovu wyznacza ci owulacje..mi dzisiaj wyznaczyl ze owulacje mialam.3 dni temu

    Czekając na Ciebie...
  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teverde, ja staram się obserwować szyjkę..ale czy ja to dobrze interpretuję to na 100% pewna nie jestem. Poczytałam w " Baza wiedzy" o obserwacji szyjki i nieco mi się temat rozjaśnił :)

    Starająca się 88, dzięki za informację;)

    .
  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starająca się 88 - dziś kolejna wyższa temp. OVU wyznaczyło owulację na 19 stycznia :)

    .
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naszaa wrote:
    Teverde, ja staram się obserwować szyjkę..ale czy ja to dobrze interpretuję to na 100% pewna nie jestem. Poczytałam w " Baza wiedzy" o obserwacji szyjki i nieco mi się temat rozjaśnił :)

    Dokładnie. Jeszcze miękkość i wysokość jakoś tam ocenię, ale otwartość?! Która część ma być otwarta/zamknięta? Nie ogarniam...

  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teverde, dziś znalazłam taką ciekawostkę, gdzieś tutaj jedna z dziewczyn zamieściła.

    " Podczas kilku dni poprzedzających owulację szyjka macicy znajduje się wyżej i jest miększa (a także bardziej otwarta). Po upływie dni płodnych, szyjka będzie niżej, będzie bardziej twarda, a także bardziej zamknięta. Zmiany te można zaobserwować tylko w jeden sposób: umieszczenie palców głęboko wewnątrz pochwy.
    Staraj się sprawdzać szyjkę o tej samej porze każdego dnia, gdyż jej zachowanie może się zmieniać w zależności od pory dnia.

    Prowadź obserwacje zawsze w tej samej pozycji, gdyż ma ona wpływ na relatywne położenie szyjki przy badaniu.

    Dobre pozycje to kucanie lub stanie z jedną stopą na stołku (albo na sedesie).

    Zrelaksuj się (wraz z upływem czasu będzie to coraz łatwiejsze).

    Ostrożnie włóż do pochwy dwa palce, tak głęboko, aż poczujesz opór. To jest szyjka macicy. Dotykając jej delikatnie zauważysz, że jest ona gładka, delikatna, I nieco bardziej zwarta, niż otaczające ją ścianki pochwy.
    OBSERWACJA SZYJKI MACICY

    1. Na początku cyklu szyjka jest:
    - nisko,
    - zamknięta,
    - twarda.

    2. Gdy narastają objawy płodności:
    - wyżej,
    - otwarta,
    - miękka.

    3. Gdy zbliża się owulacja:
    - wysoko,
    - otwarta,
    - miękka.

    4. Po owulacji szyjka jest:
    - nisko,
    - zamknięta,
    - twarda."

    .
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Dzięki wielkie! Tylko.. jak Wy byście opisały tą całą otwartość? Że niby gdzieś jest jakieś wejście?! Haha, może jestem jeszcze dziewicą, bo ja nic nie czuję :)
    ...
    (taki tam żenujący żart prowadzącego)

  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam jeszcze taki wpis:)
    "Jeśli chodzi o określenie otwartości spróbujcie wymacać na środku szyjki otworek. Jeśli koniuszek palca zdoła się w nim lekko zagłębić to jest otwarta."

    .
  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) mi z szyjką bardzo pomogły zdjęcia jak to wygląda na różnych etapach cyklu. Spróbujcie, może wam też coś to rozjaśni ;)

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też patrzyłam na zdjęcia w necie i potem sprawdzałam u siebie.I dziewczyny które już rodziły u nich jest nie do końca zamknięta (tak jest u mnie).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2018, 15:44

    ignite
  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, tak rzeczywiście jest. Ale ja znalazłam zdjęcia też takie po porodzie i wtedy ten otwór był taki jak "u" trochę. Nie wiem czy to się czuje czy nie, bo ja dzieci nie mam jeszcze ;) jeśli się czuje to może zdjęcia obrazują na jakim poziomie mówi się o zamkniętej a na jakim o otwartej

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bałam się zdjęć, ale.. jest ok. Przesyłam link poniżej, ciekawy opis, zdjęcia "dogłębne" ;) Wchodzicie na własną odpowiedzialność ;)
    http://www.nprtech.ehost.pl/Szyjka-macicy.html

    Przesyłam też zdania, które trochę mi rozjaśniły w głowie:

    "Dodatkowo możesz zwrócić uwagę na kierunek szyjki, ponieważ w okresie płodnym skierowana jest do ujścia pochwy, a w czasie niepłodnym – w stronę odbytu."

    "W okresie niepłodności szyjka jest twarda (jak czubek nosa), a w dniach płodnych – miękka (jak wargi)."

  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) trochu mi się temat rozjaśnił:D Dziś ovu zmieniło mi o jeden dzień wystąpienie owulacji z 15 na 16 dzień..miałyście taką sytuację ?

    .
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, po dopisaniu jakiejś temperatury albo objawu czy testu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2018, 21:31

  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak masz linię przerywaną tzn, że jeszcze się zmieni,chociaż u mnie jak była linia już ciągła po dopisaniu temp. i objawów zmieniła się.

    ignite
  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignite u mnie była linia ciągłą i właśnie po wpisaniu objawów OVU przestawiło owulację o jeden dzień.

    .
  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktualnie wykres wygląda tak, co sądzicie?
    https://ovufriend.pl/graph/70752cc50e3c281f400de0b959fa3103

    Następnego dnia po owulacji miałam taki dziwny ból w podbrzuszu, lekko promieniował do lewego jajnika. Byłam jakaś taka słaba, a dziś mam takie trochu uczucie jakbym miała być chora. Wiem , ze to zdecydowanie za wcześnie na jakiekolwiek przypuszczenia.. Mąż się ze mnie śmieję, że już się zachowuje jak ciężarna hihi :)

    .
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ