X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów czy utrzymująca się temperatura w drugiej fazie cyklu oznacza, że wystąpiła owulacja?
Odpowiedz

czy utrzymująca się temperatura w drugiej fazie cyklu oznacza, że wystąpiła owulacja?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 9 maja 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się, czy utrzymujące się ładne temperatury w drugiej fazie cyklu potwierdzają wystąpienie owulacji, czy też mogło jej nie być. Mam PCOS i nie wiem czy w ogóle mam owulację.
    OVU wyznaczył mi owulację na 10 dzień, z wykresu bardziej pasowałby 14... No ale w 16dniu cyklu byłam u gina i on stwierdził, że w ciągu ostatnich dwóch dni owulacji nie było i się na nią nie zanosi, bo nie ma pęcherzyka dominującego, a czy byla wcześniej to on nie potrafi powiedzieć. Czuje się skołowana. Czy może być skok temperatury bez owulacji?

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 9 maja 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm ciezko powiedziec skoro lekarz twierdzi inaczej. Według mojego skromnego zdania owulacja była na bank, bo jedynie temperatura (jej skok i utrzymanie sie do @ ) może byc potwierdzeniem owulacji. Tylko pytanie czemu tak długa faza lutealna?

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 9 maja 2014, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:50

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 10 maja 2014, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia nie tak to się liczy - faza lutealna ma określoną liczbę dni i jeżeli owulacja występuje wcześniej/później to mamy krótszy/dłuższy cykl. Faza folikularna ma różną długość i to ona najczęściej powoduje zmienną długość cyklu.

    Ezia90 za wcześnie zaczęło naliczać fl i stąd ta długość. Pierwszym dniem spełniającym kryteria jest 16 dc.

    aga.just lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 12 maja 2014, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm też mnie to zastanawia i bardziej mi po temperaturze pasuje, że owulacja była później, no ale śluz miałam tylko na początku cyklu. No i mój ginekolog stwierdził 16dnia cyklu, że owu nie było w ciągu ostatnich dwóch dni. Nie wiem czy mógłby nie zauważyć, że była owulacja? Patrzył na usg tylko na jajniki. Nie wiem, to był mój pierwszy cykl obserwacji temperatur, to nie mam doświadczenia. No i w drugiej fazie utrzymywały się wyższe temperatury, więc mnie to tym bardziej dziwi. Z tego, co czytałam cykl bezowulacyjny to zasadniczo brak skoku i brak utrzymujących się wyższych temperatur w drugiej fazie.

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 12 maja 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg mnie owu była.
    Czasem temp rośnie, ale spada po 3/4 dniach. Wtedy może być to efekt jedynie przygotowania do owulacji.
    U Ciebie temp trzyma się ładnie wysoko, więc wg mnie owu była

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 12 maja 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotek1983 a w jaki sposób prowadzisz obserwację śluzu?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 12 maja 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta sprawdzam kilka razy dziennie, na papierze toaletowym, a jeśli nie widzę, to sprawdzam w pochwie palcem. Ależ obrazowo;) i tu w cyklu śluz podchodzący pod płodny miałam tylko na początku, a już później to płodnego nie widziałam. Nie wiem może coś przegapiłam, bardziej mnie zastanawia czy gin mógł nie widzieć owulacji, bo że ja mogłam nie dostrzec płodnego śluzu to wierzę;)

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 12 maja 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy lekarz mógł nie zauważyć owulacji? Mógł.
    Znam przypadki (ba nawet tu na OF znajdą się dziewczyny), u których lekarz uznał cykl za stracony, bo nie ma dominującego pęcherzyka, albo dominujący się zapadł i... na koniec cyklu dziewczyny odkrywały II. Chociaż monitoring jest najlepszym narzędziem by określić dzień owulacji to niestety ze względu na czynnik ludzki - bywa omylny.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 13 maja 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak naprawdę nie wiem, czy mam owulację, na pewno miałam z nią problemy w przeszłości. Przez jakiś czas w ogóle nie miałam okresu, potem brałam leki na wywołanie i podczas tych sztucznych cykli miałam też stymulację owu na clo (2cykle) i niestety owulacji nie było (zero reakcji:(). Teraz mam naturalne cykle, ale czy owulacja jest to nie wiem, dlatego się zastanawiam jak to było w tym cyklu skoro faza lutealna niby była.

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ