X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Dlaczego nie moge zajsc w ciaze?
Odpowiedz

Dlaczego nie moge zajsc w ciaze?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lucyna24 Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 31 lipca, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny!
    Potrzebuje pomocy, rady, sugestii.
    Od 8 miesiecy staramy sie z mezem o dziecko, bez skutku. Miesiac temu w dniu spodziewanej miesiaczki zrobilam sobie test, ktory wyszedl pozytywnie. Kolejnego dnia powtórzyłam i rowniez pozytywny. Bardzo wyrazne dwie kreski. Okres zawsze mam regularny tym razem sie nie pojawial, bylam przeszczesliwa az tu nagle z tygodniowym opoznieniem zaczelam krwawic. Kilka godzin pozniej bylam juz u lekarza, ktory stwierdzil ze nie ma nawet sladu po ciazy. Beta hcg rozniez to wykluczyla. W tym momencie uznalismy ze czas rozpoczac diagnostyke. Lekarz zlecil mi badania hormonow z krwi, bylam u niego monitorowac owulacje i okazuje sie ze wszystko jest ok oprocz podniesionej prolaktyny (poziom 664 przy normie 496). Lekarz zapisal dostinex, ktory mam zaczac przyjmowac dopiero gdy dostane miesiaczke (zeby wykluczyc ew ciaze). Oboje z mezem jestesmy szczupli, aktywni, zdrowi, bez nalogow. Prowadzimy zdrowy tryb zycia. Wiem ze problem moze byc rowniez po stronie meza(jeszcze tego nie sprawdzalismy), ale chcialabym wiedziec co w moim przypadku moze jeszcze zawodzic? Jesli maz bedzie zdrowy, obnizenie prolaktyny nie pomoze to na co jeszcze powinnam zwrocic uwage? Nie mam pelnego zaufania do zadnego lekarza, czasem trzeba im cos zasugerowac,więc moze cos podpowiecie? Jakie byly wasze doswiadczenia?
    Za wszystkie odpowiedzi baardzo dziekuje

  • flor Znajoma
    Postów: 25 16

    Wysłany: 3 sierpnia, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    Przyczyn może być bardzo wiele, ale na pewno prolaktyna za wysoka nie pomaga... Jeszcze zależy w jakim wieku jesteś, jeżeli po 30 to trzeba działać szybko. Radzę też by twój mąż zrobił badanie nasienia i oboje też zróbcie badania na przeciwciała przeciwplemnikowe Asa.
    Jeżeli jesteś jeszcze bardzo młoda to powoli i na spokojnie działaj.

    flor
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ