X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów dziwny bol piersi po @
Odpowiedz

dziwny bol piersi po @

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj robilam test ciazowy- wynik negatywny, bo myslalam, ze moze zaszlam przed @. od 28.01 do 01.02 mialam @ , ostatni stosunke mialam 3.02. A od dzisiaj tj. 05.02 bola mnie piersi, sa takie nabrzmiale i jakby mnie wrecz palily. Dodam, ze nawet przed @ i w jej trakcie mnie nie bola. pomozcie

  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 5 lutego 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm...Z tego, co się orientuję, "prawidłowy" ból piersi - o ile występuje w cyklu - powinien mieć miejsce WYŁĄCZNIE w 2 fazie - tzn. przed zbliżającą się @. Przychodzą mi więc do głowy różne wytłumaczenia Twojego stanu rzeczy:

    a) krwawienie, które niedawno się skończyło, mogło być krwawieniem śródcyklicznym, a w jego trakcie doszło do owulacji - mierzysz sobie regularnie temperaturę? czy przed @ zaobserwowałaś 3-dniowy wzrost i utrzymywanie się przez kilkanaście dni temp. na wysokim poziomie? Jeśli nie, teraz dopiero może zaczęła się faza lutealna i stąd ten ból piersi. Fakt, że wcześniej tego nie doświadczyłaś, nie znaczy, że ból piersi nigdy się nie pojawi - organizm z cyklu na cykl potrafi "zmienić parametry". :) Jeśli jednak zaobserwowałaś 3-dniowy wzrost temp. i wyznaczyłaś fl - ta opcja odpada oczywiscie.

    b) ból piersi, który występuje w I fazie cyklu - z tego co się orientuję - może wynikać ze zbytniej aktywności estrogenów

    c) nagły ból piersi powinien być raczej skonsultowany z lekarzem (pozostałe przypadki również, tak myślę), tym bardziej, że wcześniej ten problem Cię nie trapił. Może to kwestia genów? Mnie również pobolewają piersi (często w dość dziwnych momentach cyklu), tę "urodę" odziedziczyłam po mamie, którą dotyka też od czasu do czasu problem z torbielami. Stąd też tak ważne jest robienie USG piersi choć raz do roku.

    Oczywiscie, moja wypowiedź nie ma na celu nastraszenia Ciebie! :) To tylko moje przypuszczenia, zresztą - nie wiem, czy do końca słuszne, opieram się na zaledwie 3-miesięcznym "siedzeniu w tym temacie". Niemniej jednak, jeśli będzie Cię to dalej niepokoić, to wizyta jest absolutnie wskazana. Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni! :)

    weronika86, Nela78 lubią tę wiadomość

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 lutego 2014, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to juz chyba 3 watek ten sam?

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki za odpowiedz. Troche spanikowalam stad na kilku foach zamiescialam to samo pytanie. Moj ostatni cykl byl bardzo dlugi bo az 45 dni, @ spoznila mi sie dosc sporo. Mysle, ze nie bylo to krwawienie srodcykliczne. A stresy fakt mialam ostatnio.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ