Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów jak wyliczyc faze lutealna
Odpowiedz

jak wyliczyc faze lutealna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3241

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faza lutealna zaczyna się 1 dnia po owulacji, a jej ostatni dzień to dzień przed okresem. Prosto mówiąc: dni pomiędzy owulacją o okresem to faza lutealna. Zazwyczaj trwa 14 dni.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • ewa32 Koleżanka
    Postów: 37 14

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje ;) czyli mi wychodzi ze ja mam 16 dzien juz to chyba za dlugo ;/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2013, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, możecie mi przybliżyć na czym polega faza lutealna? Co się wtedy dzieje w organizmie kobiety?

  • Magda421 Koleżanka
    Postów: 50 72

    Wysłany: 13 lipca 2013, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faza lutealna rozpoczyna się po pęknięciu pęcherzyka Graffa w wyniku czego następuje uwolnienie komórki jajowej (owulacja). Pęknięty pęcherzyk Graffa przekształca się w ciałko żółte któro produkuje progesteron. Hormon ten ma za zadanie przygotować śluzówkę macicy do ewentualnego zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej i utrzymania ciąży. Jednocześnie wzrost stężenia progesteronu w organiźmie daje "efekty uboczne" w postaci podwyższonej temperatury, bolesności sutków, częstszego oddawania moczu, zatrzymania wody w organiźmie, wzdęć, mdłości. Oczywiście intensywność wymienionych objawów jest różna u różnych kobiet i ich wystąpienie zależy od indywidualnej wrażliwości na hormon. Jeżeli dojdzie do zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej rozpoczyna się produkcja innego hormonu - HCG (wykrywany w teście ciążowym). Ten hormon stymuluje ciałko żółte do jeszcze intensywniejszej produkcji progesteronu - objawy uboczne mogą się wtedy nasilać. Jeśli do zapłodnienia nie dojdzie ciałko żółte zanika i stężenie progesteronu spada co powoduje wystąpienie miesiączki i rozpoczęcie się nowego cyklu. Ważnie jest aby faza lutealna trwała co najmniej 10 dni ( co najmniej 10 wyższych temperatur w drugiej połowie cyklu). Jeśli ta faza jest za krótka może to świadczyć o niedomodze ciałka żółtego - wtedy przed okresem mogą pojawiać się brunatne plamienia.

    Existenz lubi tę wiadomość

    f2w3xm5ey48bo7te.png
    tkvgwji2ustxarf7.png
    file:///C:/Users/Magda/Desktop/Karolek/2014-02-25-309.jpg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2013, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda421 - ślicznie dziękuję za zrozumiałe wyjaśnienie. Ciężko jest zrozumieć rzeczy z którymi się nie ma styczności "na co dzień" a u mnie tak właśnie to wygląda...niestety

  • florida Znajoma
    Postów: 28 24

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to jest z długością fazy lutealnej? Czytam, że trwa zawsze tyle samo, czy różnica 3-4 dni to problem? W 1 cs trwała 12 dni, następnie 14d, a teraz mam 15d i okresu ani widu, ani słychu. Testy negatywne...

    thgf43r8nxxsjspb.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 769

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie różnica 1-2 dni nie jest jakaś nienormalna. W przypadku większych wahań - nie wiem. Ale mam nadzieję że się nie sugerujesz ovu, bo on naprawdę dziwnie czasem wyznacza czasem początek fazy lutealnej.

  • florida Znajoma
    Postów: 28 24

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wziełam już poprawkę na ovu, bo w pierwszym cyklu wiem że źle była wyliczona. Dziś ponownie test zrobiłam (16dpo) i jest znów cień. Wydaje mi się, że skoro to już 3 test to kreska powinna być bardziej wyraźna. Trwam w zawieszeniu, nic nie czuję @.

    thgf43r8nxxsjspb.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 769

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam bladą kreskę jeszcze z ponad tydzień po terminie @. Też się martwiłam, ale wszystko było w porządku :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ