X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Nieregularne cykle

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Założyłam nowy wątek bo nie znalazłam podobnego, a za bardzo nie wiem co robić. Od zawsze miałam cykle w punkt - 28 dniowe. Odkąd zaczęliśmy się starać, a co za tym idzie zaczęłam mierzyć temp, badać się itp. moje cykle zwariowały. Przez ostatnie półtora roku zauważyłam, że długość cyklu waha się miedzy 27 a 36 dni, z późną owulacją między 16 a 20 dniem. Chciałabym choć mniej więcej przewidzieć, kiedy mam ovu, albo kiedy przyjdzie okres.. Ginekolog powiedział mi, że on się tym nie zajmuje i że mam iść do endokrynologa. Co prawda mam niedoczynność tarczycy, ale już ustabilizowaną, poza tym wszystkie hormony w normie. Owulację potwierdza skok temperatury i testy ovu, śluzu płodnego nie posiadam :( Może Wy mi doradzicie, co z tym wszystkim zrobić? Będę wdzięczna :)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • M4DZI4 Autorytet
    Postów: 556 830

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jak zaczeliśmy się z mężem starać to moje w miarę regularne ceykle zwariowały i dochodziły do 40 dni ( zawsze jak okres się spóżniał myślałam że to ciąża...) i niestety ale nie obeszło się bez tabletek na uregulowanie, jednocześnie wspomagających owulację.Przy tabletkach cykle miałam jak w zegarku i wiedziałam kiedy będzie owu. Po 10 miesiącach z tabletkami zaszłam w ciążę.
    Teraz mój szkrab ma roczek. Po porodzie cykle się ustabilizowały + - 2 dni co miesiąc a np teraz mam już 36dc, 4 dni po terminie @ i o sama nie wiem o co chodzi, chyba znowu się wszystko pomieszało bo ciąża raczej wykluczona, musiałabym mieć owulkę w 25 dniu cyklu a to chyba nie możliwe i byłby to złoty strzał bo mąż akurat z delegacji wrócił , dodam że nie staram się o dzidzię i miałam duże problemy z zajściem w poprzednią ciążę więc to byłby cud :p

    Lili87 lubi tę wiadomość

    relgh371ssmqv4f3.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili87 stres... niektóre kobietki właśnie jak zaczną obserwację to automatycznie cykle wariują, bynajmniej u mnie tak było też :)
    a kiedy nie wiedziałam co z sb zrobić bo miałam tyyyle pracy to zaszłam w ciążę.
    skoro u ciebie hormony uregulowane to może właśnie tu tkwi problem?
    może jakieś nowe hobby? cokolwiek? :)

    Lili87 lubi tę wiadomość

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh pewnie macie rację, za bardzo skupiam się na braku ciąży, zamiast zająć się czymkolwiek innym ;)
    Madzia a pamiętasz jakie to były tabletki?

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • M4DZI4 Autorytet
    Postów: 556 830

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak pamiętam cały zamęt z leczeniem itp Na początku brałam clostilbegyt ale tylko 3 cykle bo na mnie nie działał, znaczy okres miałam regularny ale pęcherzyki słabo rosły i nie pękały.Dla mnie sukcesem okazał się lek o nazwie Letrozol, stosowany tak samo jak clo, po nim okres jak w zegarku i ładne pęcherzyki rosły, 4 miesiące na tych tabsach + ostatnie 3 cykle ovitrelle, 10 cykl zaciążony :) Miałam szczęście, trafiłam na super lekarza który mojej siostrze ciotecznej pomógł zajść w ciążę po 3 m-cach, dobra diagnostyka i komplet badań to podstawa by móc wybrać jak najlepsze leczenie/wspomaganie.Wcześniej dwa lata się staraliśmy z M bez sukcesu, a niby zdrowa i wszystko ok jednak moja poprzednia gin była niekompetentna i zmarnowałąm u niej te dwa lata zanim trafiłam do swojego gina " wybawiciela" :)
    A jeżeli chodzi o psychiczne podejście to ja wariowałam normalnie co miesiąc i można powiedzieć całe moje życie toczyło się wokół tematu ciąży...zwłaszcza że wokoło wszystkie znajome zachodziły a ja nie :p Ciężko jest o tym nie myślec jak się tak bardzo czegoś pragnie ale ja wierzę że Ci się uda, na każdą przyjdzie czas, ja w sumie prawie 3 lata walczyłam i dalej bym walczyła jakby trzeba było !!! kciukam <3

    Lili87 lubi tę wiadomość

    relgh371ssmqv4f3.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ