X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów skąpsze miesiączki
Odpowiedz

skąpsze miesiączki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 3 marca 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się, co może oznaczać fakt, że kiedyś moje miesiączki trwały 7-8 dni i były bardzo obfite, a od około 2 lat trwają 6 dni i nie sa tak obfite.
    Ciekawe, czy jest to jakiś zły znak.
    miałyście może takie dwoświadczenie?

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 3 marca 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam na odwrót - wcześniej miałam bardzo skąpe, a teraz są dużo obfitsze. Nie wiem od czego to zależy - staram się na razie nie doszukiwać się nieprawidłowości. Może zapytaj o to lekarza przy następnej wizycie.

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 3 marca 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przypadku miesiączki zmieniły się po zażywaniu leku, konkretnie Duphastonu, przy czym okazało się, że krwawienie to jest po prostu krwawieniem z odstawienia a nie zwykłą @. Po odstawieniu leku miesiączki stały się obfitsze niż przed zażywaniem leku, powiedziałam o tym lekarce, a ona zleciła badania. Każda zmiana w "wyglądzie"/długości/obfitości krwawienia powinna być skonsultowana z lekarzem, przynajmniej tak mi się wydaje.

    Dlatego może dobrym rozwiązaniem będzie wizyta u ginekologa? Przy czym zmiana w Twoim przypadku nie jest tak drastyczna - to zaledwie 1/2 dni różnicy. :) Można byłoby się martwić, gdyby miesiączki skróciły się np. do 3-4 dni. Niemniej jednak, chyba warto rozważyć wizytę. :)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ogólnie okresy są mniej obfite, to tak chyba od porodu się zaczęło. Kiedyś to dosłownie mnie zalewało, a teraz jest akceptowalnie.

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Ana0408 Przyjaciółka
    Postów: 112 88

    Wysłany: 4 marca 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwonka podobnie jak Ty ja też od porodu tyle że ja miałam cesarke mam b.skąpe miesiączki i trwają zamiast 5 dni to max 2.

  • Monifah Ekspertka
    Postów: 250 116

    Wysłany: 13 marca 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny u mnie od czasu zaczęcia starań czyli od grudnia nie dość, że okres spóźnił mi się 10 dni to i trwał tylko 3 dni w tym ten 2 dzień to średnie krwawienie, a zawsze miałam tak po 6 dni. Kolejny cykl to po 36 dniach dostałam plamienia/krwawienia, które było krwią ze skrzepakami czasem (nic brązowego )i trwało 7 dni, jestem ciekawa co teraz będzie bo to już mój 33 dzień cyklu, testy negatywne, a w tym cyklu biorę Duphaston, który jakoś widać nie skrócił mi cyklu niestety:/
    dodam, że miałąm cykle zawsze po 28-30 dni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2014, 10:59



  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 13 marca 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    I ogólnie okresy są mniej obfite, to tak chyba od porodu się zaczęło. Kiedyś to dosłownie mnie zalewało, a teraz jest akceptowalnie.
    Po porodzie ponoć może sie zmienić coś w cyklu i jest to normalne. Ostatnio sie dowiedziałam że ważne jest aby każda miesiączka była tak samo obfita i trwała mniej więcej zawsze tyle samo dni.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Bikini31 Ekspertka
    Postów: 202 81

    Wysłany: 13 marca 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również mam skąpe miesiączki ale u mnie tak jest odkąd pamiętam, 5 dni to maks, z 3 trzy to plamienia... zawsze 2 dzień mnie "zalewa" i boli brzuch, a tak można powiedzieć, że przebiegają bezobjawowo.

    05.2013 rok pierwsze poronienie :(
    10.2015 HSG, jajniki drożne
    02.2016 rok ciąża biochemiczna
    I IUI 28.09.2016 :(
    II IUI 31.10.2016 :(
    starania od 2012 roku, PCOS, Hashimoto
    dalej czekamy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zawsze po 7-8 dni a najkrótsza @ to 4 dni - miałam wtedy mega wielką torbiel

  • emma Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 27 marca 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KMK a miałaś jakieś inne objawy jeszcze? Bo mnie zaniepokoiła ostatnia @, właśnie krótka i z małą ilością. A to na pewno był okres, bo skok miałam na pewno.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ