X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów temperatura powyżej 37,0
Odpowiedz

temperatura powyżej 37,0

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • naataszaa Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 22 lutego 2015, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co myślicie o temperaturze która stale po owulacji utrzymuje się powyżej 37? Któraś z Was też ma taką temperaturę? Mierze w pochwie od połowy cyklu.

    Dlaczego właściwie tęsknimy za tymi, którzy w gruncie rzeczy nie mogą za Nami tęsknić. ... ?
    Aniołek 9tc [*] 07/10/2014 (ciąża pozamaciczna)
    Aniołek 5tc [*] 13/05/2015 (ciąża biochemiczna)
    Aniołek 7tc [*] 05/12/2016 (ciąża biochemiczna)
  • Vuko Autorytet
    Postów: 2016 1196

    Wysłany: 22 lutego 2015, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nic nie znaczy, tempka to sprawa imdywidualna. w moich cyklach tez po owu prawie zawsze mam powyzej 37. Mozesz sie zaczac zatanawiac,jesli utrzyma sie przez min. 18 dni na wysokim poziomie. Ile dni po owu jestes? No i piszesz,ze mierzysz od polowy cyklu, wiec nie wiadomo jaka byla wczesniej

    0d1yflw1ktiwk49i.png
  • naataszaa Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 22 lutego 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cały cykl mierzę temperaturę, ale mierzyłam pod pachą co było błędem i od połowy cyklu zaczęłam mierzyć w pochwie. Właśnie zauważyłam, że owu mi się przesunęło wcześniej pokazało mi w 9dc a teraz mi pokazuję, że jedenak miałam w 15dc .. no więc wychodzi na tą chwilę, że jestem 4dni po owu a nie 10 jak było to wcześniej..

    Dlaczego właściwie tęsknimy za tymi, którzy w gruncie rzeczy nie mogą za Nami tęsknić. ... ?
    Aniołek 9tc [*] 07/10/2014 (ciąża pozamaciczna)
    Aniołek 5tc [*] 13/05/2015 (ciąża biochemiczna)
    Aniołek 7tc [*] 05/12/2016 (ciąża biochemiczna)
  • naataszaa Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 22 lutego 2015, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie będę się starać ale jest mi daść ciężko mierzyć po przebudzeniu bo jeżeli mam do pracy na rano to wstaję o 4, więc w dzień wolny lub gdy idę na II zmianę będę musiała wstawać codziennie o 4? właśnie nie wiem jak mam te mierzenie temperatury sobie zorganizować ..

    Dlaczego właściwie tęsknimy za tymi, którzy w gruncie rzeczy nie mogą za Nami tęsknić. ... ?
    Aniołek 9tc [*] 07/10/2014 (ciąża pozamaciczna)
    Aniołek 5tc [*] 13/05/2015 (ciąża biochemiczna)
    Aniołek 7tc [*] 05/12/2016 (ciąża biochemiczna)
  • naataszaa Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 22 lutego 2015, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mam z tym wielki problem .. nie wiem jak się zorganizować. Koniecznie musi być po przebudzeniu?

    Dlaczego właściwie tęsknimy za tymi, którzy w gruncie rzeczy nie mogą za Nami tęsknić. ... ?
    Aniołek 9tc [*] 07/10/2014 (ciąża pozamaciczna)
    Aniołek 5tc [*] 13/05/2015 (ciąża biochemiczna)
    Aniołek 7tc [*] 05/12/2016 (ciąża biochemiczna)
  • Vuko Autorytet
    Postów: 2016 1196

    Wysłany: 22 lutego 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki pomiar jest najbardziej wiarygodny. Najlepiej mierzyc tuz po przebudzeniu, nie pozniej jak o 7 rano. Ewentualnie plus_minus 15min. Jesli nie mozesz mierzyc w ten sposob tempki, to moze bardziej skup sie na obserwacji sluzu i zacznij badac szyjke? Testy owu tez bywaja pomocne

    0d1yflw1ktiwk49i.png
  • naataszaa Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 22 lutego 2015, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cóż to będę musiała zrezygnować z mierzenia temperatury niestety .. :( muszę się nauczyć badać szyjkę. Jakieś rady?

    Dlaczego właściwie tęsknimy za tymi, którzy w gruncie rzeczy nie mogą za Nami tęsknić. ... ?
    Aniołek 9tc [*] 07/10/2014 (ciąża pozamaciczna)
    Aniołek 5tc [*] 13/05/2015 (ciąża biochemiczna)
    Aniołek 7tc [*] 05/12/2016 (ciąża biochemiczna)
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 22 lutego 2015, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana, jesli mierzysz o 16, 18 a nawet 22 wieczorem to nie wyjdzie ci nigdy wiarygodna tempka... trzeba mierzyc zaraz po przebudzeniu, zanim jeszcze wstaniesz z łózka a i to nie gwarantuje ze tempka bedzie wiarygodna bo wystarczy wstac w nocy do toalety albo wypic jeden kieliszek wina poprzedniego wieczoru i tempka bedzie juz zakłócona... niestety strasznie trudno jest obserwować cykl kierując sie tylko pomiarem :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 22 lutego 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    naataszaa wrote:
    No cóż to będę musiała zrezygnować z mierzenia temperatury niestety .. :( muszę się nauczyć badać szyjkę. Jakieś rady?

    ja z szyjką tez mam problemy... potrafię rozpoznać tylko kiedy jest miękka i wysoko a kiedy twarda i nisko ale jeszcze nigdy nie udało mi sie odgadnąć czy jest otwarta czy zamknięta :P

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 22 lutego 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - sprostuję temat godziny pomiaru temperatury.

    Pomiaru należy dokonywać "po przebudzeniu" co oznacza całkowity odpoczynek przez minimum godzinę. Taki pomiar można dokonać o dowolnej porze dnia, pod warunkiem, że przez godzinę wcześniej "leżałyśmy odłogiem" nie wykonując żadnych czynności - spałyśmy, drzemałyśmy, leżałyśmy bujając w obłokach, oglądając tv. Temperatury tej nie musimy mierzyć o 7 czy 4 rano. Po prostu musimy mierzyć po godzinnej stagnacji organizmu (czas w którym organizm się wycisza - oczywiście wykluczając jakieś wcześniejsze ogromne przejedzenie, picie alkoholu, aktywne sporty, przemarznięcie itp).

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 22 lutego 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie do konca sie z tym zgodzę bo na przykład u mnie po poludniu zawsze jest podwyzszona temperatura.. kiedys w sobotę zdrzemnelam sie tak ok. 2 godziny i zmierzyłam po przebudzeniu z ciekawości jaka wyjdzie i wyszła powyżej 37, a tego dnia o poranku wyszła 36,4 i to był początek cyklu wiec raczej ta poranna jest bardziej wiarygodna :) także u mnie to nie działa, musze mierzyć rano.. ;)

    Ezia90 lubi tę wiadomość

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 22 lutego 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zreszta ja to chyba mam organizm wyjątkowo wrazliwy na zmiany temperatur bo cokolwiek moze u mnie zaburzyc pomiar.. jeden kieliszek wina wieczorem i nastepnego dnia mega skok tempki, to samo jak wstaje w nocy.. albo źle mierze i to nie dla mnie w ogole :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 21:31

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Vuko Autorytet
    Postów: 2016 1196

    Wysłany: 22 lutego 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia, u mnie tez taki po iar po odpoczynku w ciagu dmia sie mie sprawdza

    0d1yflw1ktiwk49i.png
  • naataszaa Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 24 lutego 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heh..to już nie wiem jak w końcu jest z tym mierzeniem temperatury :(

    Dlaczego właściwie tęsknimy za tymi, którzy w gruncie rzeczy nie mogą za Nami tęsknić. ... ?
    Aniołek 9tc [*] 07/10/2014 (ciąża pozamaciczna)
    Aniołek 5tc [*] 13/05/2015 (ciąża biochemiczna)
    Aniołek 7tc [*] 05/12/2016 (ciąża biochemiczna)
  • Aguska_021087 Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 25 lutego 2015, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj lekarz mowi ze mierzenie temp to metoda sprzed 100 lat, zeby moc sie do niej odniesc trzeba byloby prowadzic bardzo regularny niestresujacy tryb zycia,nie chorowac, spac zawsze tyle samo godzin itd... ja sobie mierze z ciekawosci ale nie biore tego pod uwage..

  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 26 lutego 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się nieco zdziwiłam dzisiaj rano. O godzinie 7:00 temperatura wynosiła 36,9. Zaraz po tym zasnęłam i obudziłam się równo za godzinę. Też z ciekawości zmierzyłam i było już 37,3. A nie wstawałam w ogóle między tymi pomiarami, wcześniej też. Nie ruszałam się, tylko od razu zasnęłam. Jak to możliwe, że w ciągu jednej godziny podskoczyła mi temperatura z 36,9 na 37,2? Może mi się termometr zepsuł ? :)

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 26 lutego 2015, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruszyłaś mózg i to wystarczy
    samo przebudzenie się, sięgnięcie po termometr jest dla mózgu sygnałem, że czas się powoli rozkręcić ;-)
    wszystko jest ok
    Femme wrote:
    A ja się nieco zdziwiłam dzisiaj rano. O godzinie 7:00 temperatura wynosiła 36,9. Zaraz po tym zasnęłam i obudziłam się równo za godzinę. Też z ciekawości zmierzyłam i było już 37,3. A nie wstawałam w ogóle między tymi pomiarami, wcześniej też. Nie ruszałam się, tylko od razu zasnęłam. Jak to możliwe, że w ciągu jednej godziny podskoczyła mi temperatura z 36,9 na 37,2? Może mi się termometr zepsuł ? :)

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 26 lutego 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    ruszyłaś mózg i to wystarczy
    samo przebudzenie się, sięgnięcie po termometr jest dla mózgu sygnałem, że czas się powoli rozkręcić ;-)
    wszystko jest ok


    no tak też sądziłam, że to o mózg chodzi ;) przynajmniej wiem, że jest ;)
    dziękuję za odpowowiedź :)

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ