X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Badanie poziomu glukozy
Odpowiedz

Badanie poziomu glukozy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martyna8888 Znajoma
    Postów: 23 17

    Wysłany: 23 maja 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, w poniedzialek jade wykonac badania krwi i moczu, a miedzy innymi takze poziomu glukozy. Jak wyglada takie badanie? Czy lepiej zrobic je naczczo bez posilku czy jednak mozna cos zjesc przed? Czy nalezy kupic sobie w aptece glukoze do wypicia, czy dostaje sie ja w punkcie pobran krwi i czy wogole trzeba to wypic? Gdzies na ktorejs stronie wyczytalam tez ze takie badanie wykonuje sie 2 razy, piewszy raz jesli zmieszcze sie w normie to nie trzeba pic tej glukozy, a dopiero przy drugim badaniu miedzy 24 a 28 tyg ciazy pije sie 75g tej glukozy. Zielona jestem troche w tym temacie, jak to w koncu jest?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2015, 19:12

    xnw443r8o36071zr.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 24 maja 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na badnie gluzkozy idzie się na czczo i to 10-12 godzin nic nie jeść. Natomiast mówisz o krzywej cukrowej, do której trzeba się przygotować 3 dni wcześniej stosując diętę weglowodanową. Nie jeść przed badniem w dniu jego wykonania, a dzień poprzedzający badnie na wieczór radzę nie szaleć. Najpierw na czczo masz robioną zwykła glukozę potem pijesz glukozę z wodą w ciągu 5 minut i nastepne pobranie krwi albo za 1 godzinę albo 2 godziny, w tym czasie nie wolno ci nigdzie iść poza toaletą i masz siedzieć cały czas w poczekalni. Nie wolno się poruszać ani tym bardziej robić zakupów czy załatwiać spraw. Ruch spala cukier stąd mogą być wyniki fałszywe.

    Nawet jeśli wynik będzie prawidłowy to robi się i tak obowiązkowo krzywą cukrową między 24 a 28 tygodniem.

    Czy masz mieć swoją glukozę? musisz zadzwonić do diagnostyki w której zamierzasz wykonać badanie

    Od razu mówię badanie nie jest przyjemne i może ci się chcieć zwymiotować, czego nie radzę jednak robić, gdyż będziesz musiała badanie ponownie powtórzyć. Można mieć podobno cytrynę i wcisnąć ją do tej glukozy.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2015, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja radzę wypic jednym łykiem, zeby nie robic przerwy i na wydechu:)a pozniej cytrynę w buzie i jest ok:)

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 24 maja 2015, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wypiłam glukoza na 3 razy. Było tak słodkie,że musiałam non stop przełykać ślinę. Ogólnie nie jest źle tylko trzeba wziąć się w garść i nie cackać z tym. Nie zemdliło mnie ani razu.

    Jak wróciłam do domu zrobiło mi się bardzo słabo,zbladłam,ręce mi się trzęsły,oblały zimne poty i serce mocniej biło. Trwało to może 5 min. Musiałam się położyć,przespałam się godzinkę i było ok.
    Z tego co wiem dużo dziewczyn ma takie reakcje po glukozie.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 19 września 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile trzeba spać przed badaniem krzywej cukrowej i insulinowej? Faktycznie musi to byc 8 h czy wystarczy 6 h? Nie jestem w ciąży ale muszę to zrobic a na necie nic o tym nie pisze

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ