X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta - jak interpretować?
Odpowiedz

beta - jak interpretować?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • topgear Znajoma
    Postów: 25 17

    Wysłany: 5 marca 2015, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Niedawno dowiedziałam się z testów, że jestem w ciąży. Wczoraj zrobiłam badanie krwi i beta wyszła 58. Pani z laboratorium powiedziała, że taki poziom bety wskazuje na 3-4 tydzień. Niestety nie dopytałam co dokładnie ma na myśli, jak liczy te tygodnie. A ja wiem, że to 4tc i 2 dni licząc od dnia ostatniej miesiączki. Czy ten wynik bety jest prawidłowy? I jak to w końcu jest z tymi normami? Czytałam na różnych forach, ale nic z tego nie rozumiem szczerze mówiąc, jakoś dziwnie są podane te normy.... Np dla 3 tygodnia ciąży (licząc od ostatniej miesiączki) norma to: 5 – 50 mIU/ml. Natomiast dla 4 tygodnia ciąży norma to: 5 – 426 mIU/ml. Czyli dla 3 i 4 tygodnia ciąży przedział zaczyna się od tej samej liczby? Nie czaje... A w 5 tygodniu norma zaczyna się od 18, chociaz 4 tydzien kończył się na 426?
    Proszę o pomoc w tym temacie, bo ześwirowałam kompletnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2015, 07:38

  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 5 marca 2015, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha witaj w klubie koleżanko :) ja byłam na badaniu krwi we wtorek i wyszła 61,1 i mam ten sam problem co Ty. Najlepiej powtórzyć badanie po dokładnie 48h aby zobaczyć czy prawidłowo wzrasta. Powinna w tym czasie dwukrotnie. Ja powinnam iść dzisiaj, ale jestem chora więc wybiorę się jutro. Jak długie masz cykle? Masz jakieś objawy ciążowe?

    A jak Twoje testy wychodziły? Druga kreska raczej jasna jeszcze czy już tak samo mocna jak pierwsza?

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 5 marca 2015, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wartości ważniejszy jest przyrost. Dlatego betę trzeba robić minimum dwa razy. Jedna będzie miała 40 a inna już 200 wszystko zależy od organizmu u tego kiedy było zagnieżdżanie.
    Powodzenia. :)

    polkosia, gosiunia lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ