X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ciąża, wyniki PAPPA i USG
Odpowiedz

Ciąża, wyniki PAPPA i USG

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Malwa24 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 4 lutego, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny czy któraś z was miała kiedyś na pierwszym badaniu prenatalnym w porządku wyniki na USG, znikome ryzyko trisomii ale ryzyko przedwczesnego porodu przed 34 tygodniu mniejszym niż 1:100? I dość wysokie ryzyka przedrzucawkowe Przed 37 tygodniem ciąży w okolicach mniejszych niż 1:200-1:150? Czy przede wszystkim ze statystyki 1:82 ryzyko przedwczesnego porodu jest powodem do zmartwień? Lekarz powiedział, że ryzyko jest wysokie ale do śledzenia przez lekarza prowadzącego, czy da się temu zapobiec jednak nie powiedział. Spotkaliście się z czymś takim kiedyś? Dodam, że to moja pierwsza ciąża więc trzykrotnie bardziej się stresuję...

  • natala Ekspertka
    Postów: 187 221

    Wysłany: 16 lutego, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    ja właśnie jestem po pierwszych badaniach prenatalnych i u mnie wyszło ryzyko preeklampsji przed 37 tygodniem ciąży 1:255, i wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tygodniem ciąży 1"139.

    Mój ginekolog od 5 tc włączył mi acard w dawce 75 mg, zapobiegawczo i po testach PAPPA potwierdziło się że to była słuszna decyzja - zwiększył dawkę do 150 mg. Acard ma zapobiegać problemom z krążeniem i ciśnieniem i wpływa na połączenie i dostarczenie substancji odżywczych do dziecka, ale warto żeby był włączony przed 16 tc, bo wówczas łożysko jest już całkowicie ukształtowane, tyle wiem od lekarza i z tego co wyczytałam po prenatalnych.

    ♀️ 29 lat
    ● Letrox 75

    💜starania o pierwszą ciążę od października 2021

    👩niedoczynność tarczycy

    8 grudnia 2023 r. ⏸️❤️🤰

    Termin na 22 sierpnia 2024 r.
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 16 lutego, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natala wrote:
    Cześć,

    ja właśnie jestem po pierwszych badaniach prenatalnych i u mnie wyszło ryzyko preeklampsji przed 37 tygodniem ciąży 1:255, i wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tygodniem ciąży 1"139.

    Mój ginekolog od 5 tc włączył mi acard w dawce 75 mg, zapobiegawczo i po testach PAPPA potwierdziło się że to była słuszna decyzja - zwiększył dawkę do 150 mg. Acard ma zapobiegać problemom z krążeniem i ciśnieniem i wpływa na połączenie i dostarczenie substancji odżywczych do dziecka, ale warto żeby był włączony przed 16 tc, bo wówczas łożysko jest już całkowicie ukształtowane, tyle wiem od lekarza i z tego co wyczytałam po prenatalnych.
    Twoje ryzyka są akurat bardzo niskie. Acadr włącza się kiedy ryzyko jest większe niż 1:100 i ja właśnie dostałam bo u mnie wyszło 1:60 przed 37 tygodniem ciąży. Ale należy pamiętać że to zwykła statystyka i u mnie ciśnienie wzorowe przez całą ciążę, a do 37 tygodnia zostały mi 2 tygodnie.

    Malwa, a sprawdź dokładnie co jest napisane na Twoim wyniku, ale u mnie było że ryzyko przedwczesnego porodu jest stwierdzane na podstawie "wywiadu z ciężarną", więc wg mnie w ogóle nie masz się czym martwić w tym momencie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego, 19:05

    natala lubi tę wiadomość

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • natala Ekspertka
    Postów: 187 221

    Wysłany: 18 lutego, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz delikatnie mnie "nastraszył", a ja też jestem trochę typem panikary. Niestety faktycznie w rodzinie są przypadki zakrzepicy i mocnych problemów z żylakami.

    Na USG prenatalnym wyszły chyba średnie przepływy i niskie białko PAPPA co może sugerować problem z łożyskiem, więc to chyba stąd Acard.

    ♀️ 29 lat
    ● Letrox 75

    💜starania o pierwszą ciążę od października 2021

    👩niedoczynność tarczycy

    8 grudnia 2023 r. ⏸️❤️🤰

    Termin na 22 sierpnia 2024 r.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ