X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Dezynfekcja octeniseptem przed wkluciem z heparyna
Odpowiedz

Dezynfekcja octeniseptem przed wkluciem z heparyna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lagolayet Koleżanka
    Postów: 59 65

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem w 8 tyg ciąży, od początku biorę codziennie rano jeden zastrzyk z heparyny. Za każdym razem miejsca wkłucia dezynfekowalam octeniseptem, dzisiaj wyczytałam ze nie można... czym Wy dezynfekujecie brzuch ? Myślicie ze octenisept mógł zaszkodzić :( mega się martwię

    Ona: 30
    ANA 1:320
    MTHFR
    PAI -1

    On: 35
    Morfologia: 2%

    4.11 Beta 15
    6.11 Beta 68
    8.11 Beta 139
  • Kits Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lagolayet wrote:
    Hej dziewczyny, jestem w 8 tyg ciąży, od początku biorę codziennie rano jeden zastrzyk z heparyny. Za każdym razem miejsca wkłucia dezynfekowalam octeniseptem, dzisiaj wyczytałam ze nie można... czym Wy dezynfekujecie brzuch ? Myślicie ze octenisept mógł zaszkodzić :( mega się martwię
    A skąd informacja, że nie można? Biorę heparynę już dłuższy czas i pierwsze słyszę 🫣 Cały czas dezynfekuję octaniseptem

  • Lagolayet Koleżanka
    Postów: 59 65

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie wyczytałam ze przez brak badań nie można stosować w ciąży.... i ze zawiera 2% jakiegoś szkodliwego składnika.... zgłupiałam bo tez nie sądziłam ze może zaszkodzić :/

    Ona: 30
    ANA 1:320
    MTHFR
    PAI -1

    On: 35
    Morfologia: 2%

    4.11 Beta 15
    6.11 Beta 68
    8.11 Beta 139
  • Kits Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To się wystraszyłam teraz. W ulotkach informacja albo że nie można w 3 pierwszych miesiącach, albo że nie ma badań a w internecie że jest bezpieczny 🫣🫣🫣

  • Lagolayet Koleżanka
    Postów: 59 65

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie..... ale chyba to tylko nie można bo nie ma badań, odszukałam kilka wątków na innych forach i większość dziewczyn używala właśnie octaniseptu i wszystko było Ok.

    Inne gazików z alkoholem którego tez niby nie można i tez Ok. Wydaje mi się ze raczej to się nie dostaje do krwi i nie wchłania przez skore. Wizytę mam dopiero 22 grudnia i wtedy dopiero będę mogła dopytać lekarza :/

    Ona: 30
    ANA 1:320
    MTHFR
    PAI -1

    On: 35
    Morfologia: 2%

    4.11 Beta 15
    6.11 Beta 68
    8.11 Beta 139
  • Lagolayet Koleżanka
    Postów: 59 65

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turaj jeden wątek https://www.babyboom.pl/forum/temat/zastrzyki-z-heparyny-dezynfekcja.124038/

    Ona: 30
    ANA 1:320
    MTHFR
    PAI -1

    On: 35
    Morfologia: 2%

    4.11 Beta 15
    6.11 Beta 68
    8.11 Beta 139
  • Kits Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lagolayet wrote:
    No właśnie..... ale chyba to tylko nie można bo nie ma badań, odszukałam kilka wątków na innych forach i większość dziewczyn używala właśnie octaniseptu i wszystko było Ok.

    Inne gazików z alkoholem którego tez niby nie można i tez Ok. Wydaje mi się ze raczej to się nie dostaje do krwi i nie wchłania przez skore. Wizytę mam dopiero 22 grudnia i wtedy dopiero będę mogła dopytać lekarza :/
    Ja mam jutro wizytę to zapytam lekarza i dam Ci znać co powiedział. Ja gdzieś tylko znalazłam, że nie przenika do łożyska i jest bezpieczny. Ale ważniejsze jest to co w ulotce 🤷

  • Lagolayet Koleżanka
    Postów: 59 65

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kits wrote:
    Ja mam jutro wizytę to zapytam lekarza i dam Ci znać co powiedział. Ja gdzieś tylko znalazłam, że nie przenika do łożyska i jest bezpieczny. Ale ważniejsze jest to co w ulotce 🤷


    Ooooo super, to będę czekać na jakaś wiadomość. Jezu jak to na wszystko trzeba uważać..... masakra jakaś

    Ona: 30
    ANA 1:320
    MTHFR
    PAI -1

    On: 35
    Morfologia: 2%

    4.11 Beta 15
    6.11 Beta 68
    8.11 Beta 139
  • Kits Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 10 grudnia 2023, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lagolayet wrote:
    Ooooo super, to będę czekać na jakaś wiadomość. Jezu jak to na wszystko trzeba uważać..... masakra jakaś
    Jestem po wizycie. Lekarz powiedział, że w żadnym wypadku taka ilość którą przecieramy brzuch nie ma możliwości zaszkodzić. Także bez stresu, możemy używać ;)

  • Lagolayet Koleżanka
    Postów: 59 65

    Wysłany: 10 grudnia 2023, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kits wrote:
    Jestem po wizycie. Lekarz powiedział, że w żadnym wypadku taka ilość którą przecieramy brzuch nie ma możliwości zaszkodzić. Także bez stresu, możemy używać ;)

    Dzięki wielkie za informacje ❤️

    Ona: 30
    ANA 1:320
    MTHFR
    PAI -1

    On: 35
    Morfologia: 2%

    4.11 Beta 15
    6.11 Beta 68
    8.11 Beta 139
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ