X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Infekcje w ciąży a płeć dziecka.
Odpowiedz

Infekcje w ciąży a płeć dziecka.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kamly1992 Koleżanka
    Postów: 53 59

    Wysłany: 3 stycznia 2023, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Może zacznę od tego, że jestem w 3 ciąży i tak naprawdę od samego początku męczą mnie infekcje. Jestem w 11tyg. (10+3) i miałam już 3 infekcje grzybicze pochwy w odstępach mniej więcej 2-tygodniowych. Teraz zmagam się z infekcją grypową (katar i kaszel). W pierwszych ciążach tak nie było. Na różnych stronach internetowych przewija się jeden artykuł z Instytutu Badań nad Medycyną Behawioralną w Centrum Wexnera, który mówi że matki noszące dziewczynki częściej zapadają na różne infekcje, ponieważ ich odpowiedź immunologiczna jest bardziej prozapalna niż u matek noszących pod serduszkiem chłopców. Chciałabym się dowiedzieć jaka jest wasza opinia na ten temat biorąc pod uwagę doświadczenie przebytych ciąż z chłopcem/dziewczynką.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ