X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Jak to jest z tym seksem?
Odpowiedz

Jak to jest z tym seksem?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ewuszka Przyjaciółka
    Postów: 82 171

    Wysłany: 7 lutego 2016, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mozna, czy raczej sie wstrzymywac? chodzi mi o poczatki, typu 6,7 tydzien...

    thgf9n7308r1f84t.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 8 lutego 2016, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli ciąża przebiega prawidłowo i lekarz nie widzi przeciwwskazań, to oczywiście, ze można. I serio polecam wykorzystać czas gdy brzuch jeszcze nie rośnie bo później to jest masakra z pozycjami.

    pakima lubi tę wiadomość

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • WiolkaK Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 lutego 2016, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też nie widzę żadnych przeciwwskazań, z resztą mój lekarz powiedział mi kiedyś to samo :)

  • ana909 Ekspertka
    Postów: 350 85

    Wysłany: 8 lutego 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem dalej baraszkujemy :) chociaż chyba mąż jest delikatniejszy nieświadomie, albo może i świadomie :) kto go tam wie

    Kocham Cię córeczko ❤
    Alicja 3820g i 54cm ur. 28.09.2016 r ❤❤❤
  • ewuszka Przyjaciółka
    Postów: 82 171

    Wysłany: 8 lutego 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo kazdy mowi ze nie, ze poronienie... Ale ja lubie, Maz lubi i tak odpuscic bo ciaza? Potem brzuch to juz w ogole bedzie trudniej. Wiec chyba "poszalejemy" ale z glowa

    thgf9n7308r1f84t.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 8 lutego 2016, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem nie odmawiamy sobie :) Tylko na początku było mniej przytulania, ale to ze względu na moje złe samopoczucie, nudności i spanie nie do opanowania - nie dawałam rady i nie miałam chęci na amory. Teraz w 28 tygodniu chęci większe, ale z kolei problem z pozycjami, bo brzuszek przeszkadza :)
    Oczywiście jak wszystko w porządku to trzeba korzystać :)

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 8 lutego 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrowej ciąży od bzykania nie poronisz :D zagrożona np krwiakiem, owszem, bo krwiak może się powiększać ale gdy nie ma odwarstwiania kosmowki ani krwiaka zadnego to przeszkod brak

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam za sobą dwie ciążę jedna super i seks od poczatku był, druga już nie bo plamiłam - polip. Celibat do ustania plamienia, czyli do 3 miesiąca włącznie.

    Wniosek: jak jest ok z ciążą to korzystaj, potem już tylko wybrane pozycje, a na końcu to już tylko prawie jedna. A po porodzie celibat na 6 tygodni. A co dalej? tego sama nie wiesz. Przychodzi zmęczenie, stres i może to się odłożyć w czasie. A może być na odwrót. Żyj chwilą :)

    Powodzenia


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • mychakruszyna Autorytet
    Postów: 1359 1305

    Wysłany: 9 lutego 2016, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety mam zakaz od lekarza od samego początku. Jestem w 10 tygodniu i mam nadzieję ze po 12 tyg już będziemy mogli przystąpić do działania :)

    74di6iyek3xe528u.png

    20140724580117.png
  • unbeldi Ekspertka
    Postów: 147 68

    Wysłany: 9 lutego 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam zakaz od samego początku. Teraz pessar więc też odpada. Mam nadzieję, że trzeba będzie "wywoływać" poród ;)

    Tadziulek 1.01.2013 (8/9 tydz)
    Misiek 15.05.2014 (16/17 tydz)
    KW

    rfxgcsqviiqkqm9u.png
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 41

    Wysłany: 9 lutego 2016, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi kiedyś ginekolog mówiła że baraszkować można ale bez szaleństw bo orgazm to skurcze macicy i są niepożądane. Poza tym "pokochać" się jest zdrowo :)

    bluszczynka
  • mychakruszyna Autorytet
    Postów: 1359 1305

    Wysłany: 10 lutego 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko co mi po seksie bez orgazmu :P nie no żartuje ;) z mężem staraliśmy się 2 lata intensywnie o dzidziusia niczym króliki więc trochę mi tego teraz brakuje, już może nie samego seksu ale tego kontaktu i bliskości z mężem :( czekam z niecierpliwością na 2 trymestr :)

    74di6iyek3xe528u.png

    20140724580117.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2016, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mychakruszyna wrote:
    Tylko co mi po seksie bez orgazmu :P nie no żartuje ;) z mężem staraliśmy się 2 lata intensywnie o dzidziusia niczym króliki więc trochę mi tego teraz brakuje, już może nie samego seksu ale tego kontaktu i bliskości z mężem :( czekam z niecierpliwością na 2 trymestr :)

    Dlaczego żartujesz? Ja nie wyobrażam sobie seksu bez orgazmu. Myślę, że to chyba kwestie indywidualne organizmu. Najważniejsze to, zeby czuć czy to obciąża organizm;-)

  • Katy10 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 15 marca 2016, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 6 tc i wszystko jest w porządku, zastanawiam się tylko czy "koniec" partnera w środku nie przeszkadza?

    Katy10
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 15 marca 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przeszkadza :) tzn ciąży na pewno nie (przynajmniej tak wczesnej), pod koniec ciąży, czyli 35 - 36 tydzien nie polecają, bo nasienie może rozbudzić wydzielanie oxytocyny, ale co do tego też są podzielone zdania czy w jakikolwiek sposob wpływa na przyspieszenie porodu.

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 15 marca 2016, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedno jest jasne. Ciąża rozwija się prawidłowo- seks nie stanowi zagrożenia. Jeśli coś jest nie tak, trzeba to najlepiej skonsultować z lekarzem.
    A jak to jest np z początkiem ciąży? U mnie niby wszystko jest ok, lekarz mówi, że nie muszę się ograniczać, ale jakoś tak podświadomie trochę się obawiam, że mogę zaszkodzić maluszkowi, nie mówiąc już o orgazmie- czy skurcze nie mogą doprowadzić do poronienia?
    A może to kwestia umiaru? Można zaszaleć, ale niezbyt często?
    Trudny temat..

    NatiB lubi tę wiadomość

    l54t4dr.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 16 marca 2016, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diewuszka86 wrote:
    Jedno jest jasne. Ciąża rozwija się prawidłowo- seks nie stanowi zagrożenia. Jeśli coś jest nie tak, trzeba to najlepiej skonsultować z lekarzem.
    A jak to jest np z początkiem ciąży? U mnie niby wszystko jest ok, lekarz mówi, że nie muszę się ograniczać, ale jakoś tak podświadomie trochę się obawiam, że mogę zaszkodzić maluszkowi, nie mówiąc już o orgazmie- czy skurcze nie mogą doprowadzić do poronienia?
    A może to kwestia umiaru? Można zaszaleć, ale niezbyt często?
    Trudny temat..


    I w tym przypadku jest ta sama zasada - gdy ciąża przebiega prawidłowo to nie ma przeciwwskazań.

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli ciaza nie jest zagrozona to seksem dziecku nic nie zrobisz, my tez sie kochamy ale rzadko raz w tygodniu bo szczerze powiedziawszy nie mam ochoty czesciej na tym etapie ciazy... ja biore luteine dopochwowo 2x1 i lekarz tez mowil ze kochac sie mozemy oczywiscie najpierw a pozniej tabl;etke zaaplikowac, wiec nie ma strachu :) z pierwszym dzieckiem to jeszcze tydzien przed porodem chec mialam wielka i tez nic sie nie dzialo, ani szybciej nie urodzilam ani dziecku nic sie nie dzialo zlego

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba zyć Normalnie;-) nie ma co panikowac, jezeli lekarz nic nie mowi:-D

  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak najbardziej można ! Poza tym im szczęśliwsza matka, tym szczęśliwsze dziecko. Podczas seksu fasolka czuje delikatne kołysanie i odczuwa hormony i endorfinki jakie temu towarzyszą. Też czułam niepokój na początku, ale jak zobaczyłam że badania ok i wszystko dobrze to niepokój znikł :) Tylko potem jakaś infekcja się przypałętała i dwa tygodnie leczenia więc wiadomo, że wstrzymać się trzeba... Podczas seksu w ciąży właśnie najbardziej trzeba uważać na infekcje intymne, na bakterie, drożdżaki i takie tam.. Często się przedostają drogą płciową a kobiety w ciąży są bardziej wrażliwe na infekcje.

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ