X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Lampy UV przy paznokciach żelowych w 1 trymestrze?
Odpowiedz

Lampy UV przy paznokciach żelowych w 1 trymestrze?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • _analiza Autorytet
    Postów: 583 954

    Wysłany: 16 listopada 2015, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, witam si serdecznie pierwszy raz po 1.5 roku starań na fioletowe stronie. Powiedzcie mi proszę, czy lampy UV takie jak ma kosmetyczka do paznokci mogą zrobić krzywdę kropce? To dopiero początek, 5 tydzień i nie chciałabym zrobić kropce krzywdy, a z drugiej strony szkoda mi rezygnować z paznokci jeżeli nie ma ryzyka...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2015, 07:11

    <3 19.07.2016 r. Aleksander <3
    dqpri09ktfkq6z2z.png

    3jgxgzu3myzlo4jg.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 16 listopada 2015, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem analiza jak to jest. Ja też rozważałam pazurki chociażby na święta czy sylwestra sobie zrobić. Jestem w 15 tygodniu ciąży. W internecie czytałam, że jest to szkodliwe, natomiast pozytywnie mówią o depilacji woskiem. Z kolei jak byłam u kosmetyczki na depilacji woskiem powiedziała, że jestem jej pierwszą klientką na wosk. Natomiast dużo kobiet w ciąży w różnych trymestrach przychodzi do niej na hybrydę. Już sama nie wiem co o tym myśleć...

  • _analiza Autorytet
    Postów: 583 954

    Wysłany: 16 listopada 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja czytałam na forum, że lampy UV są ogólnie zakazane (jak solarium) ale w tych u kosmetyczek do pazurów są małe dawki i nie rozgrzewają ciała tak jak solarium wiec nie są szkodliwe. Ale szukam może ktoś się pytał lekarza...

    <3 19.07.2016 r. Aleksander <3
    dqpri09ktfkq6z2z.png

    3jgxgzu3myzlo4jg.png
  • magdalena321 Autorytet
    Postów: 539 563

    Wysłany: 16 listopada 2015, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny.. nie dajcie się zwariować. To włosów też byśmy musiały nie farbować w ciąży ani nic kompletnie, leżeć i się nie ruszać tylko. Ja nie przestałam robić paznokci w ciąży, robiłam je długie i zdobienia różne, dopiero przestalam teraz pod koniec ciąży bo wiadomo poród się zbliża i przy maluszku nie chcę mieć paznokci. To nie szkodzi bo lampa działa bezpośrednio na paznokcie a nie tak jak w solarium na całe ciało i trzyma się w niej te ręce nie tak długo jak by się leżało w solarium ;)

    Martika87, mloda1995 lubią tę wiadomość

    👧🏼🩷 Amelia 23.12.2015
    💔 cb 21.12.2023 (5tc)
    👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 5.08.2023

    👩🏻 31 l. (1993)
    👱🏼‍♂️ 44 l. (1980)

    Starania od: 12.2023

    💊 Omegamed optima start, Fertistim, Wit. C, Magnez, Cynk, Selen + Wit. E
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 16 listopada 2015, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez całą ciążę robiłam sobie żele na paznokciach. Nie przestałam ich robić nawet po porodzie bo mam bardzo krótkie, ledwo co wystają . Włosy tez farbowałam ale od 2 trymestru i farbą bez amoniaku. Nie popadajcie w paranoję ;) Bardziej szkodliwe są spaliny samochodów no ale na spacer trzeba wyjść :P

    magdalena321 lubi tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 19 listopada 2015, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dzisiaj dr powiedzial ze paznokcie mozna robic i wlosy tez tylko wlasnie bez amoniaku

    Elvi lubi tę wiadomość

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Telashe Autorytet
    Postów: 448 1096

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie skończyłam robić paznokcie, ciąża to stan wyjątkowy ale kurcze nie dajmy się zwariować

    nowatorka lubi tę wiadomość

    oLWKp1.png Sergiusz <3
  • Ania_1986 Autorytet
    Postów: 2422 1139

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od lampy uv do pazurów nic wam nie będzie. Żel tez możecie nakladac na pazury. Ja robię paznokcie innym i jakos mi to nie szkodzi. Co innego akryl bo to opary się wdycha.

    Jednak warto pamiętać że przy zbliżającym się porodzie należy usunąć paznokcie, bo po nich właśnie podczas porodu widać czy dzieje się cos niepokojącego.

    km5sdf9hwdeswesi.png
    0d1y3e3ku8kf4yv2.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja robie zele. Wlasnie we wtorek zrobilam ladne swiateczne :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży można robić paznokcie żelowe. Zakazany jest akryl ze względu na opary i podobno przechodzi przez płytkę paznokcia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2016, 17:22

  • marzenka88 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 13 września 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do paznokci żelowych czy hybrydowych to np na http://www.biokur.pl/ można sobie poczytać praktyczne rady...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ