X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr łyżeczkowanie macicy po poronieniu
Odpowiedz

łyżeczkowanie macicy po poronieniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, 2 dni temu poroniłam po tabletkach w szpitalu, jednak lekarze musieli mnie dziś skierować jeszcze na łyżeczkowanie macicy, bo część materiału została i nie chcieli zostawić, bym nie była z tego powodu chora..jak czułyście się po tym zabiegu, jeśli też go miałyście, czy miałyście jakieś komplikacje i problemy z zajściem w ciążę po nim? ja się stresuję, bo to była moja pierwsza ciąża i czytałam,że niestety często po tym zabiegu bywa tak,że powstają zrosty w macicy lub też pojawia się stan zapalny albo naderwie się kawałek macicy, co może w przyszłości powodować kolejne poronienia :( a my chcemy bardzo mieć kolejnego dzidziusia..

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam łyżeczkowanie rok temu.Po zabiegu fizycznie czułam się dobrze, trochę plamiłam i nic po za tym. Sam zabieg jest krótki, trwa ok 5 minut.Ja go nie pamiętam, gdyż po znieczuleniu urwał mi się film miałam "głupiego jasia". Ryzyko zrostów jest bardzo małe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2016, 09:54

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Junioer Autorytet
    Postów: 458 639

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam łyżeczkowanie pół roku temu. Po 3 miesiącach dostałam pozwolenie na podejście do kolejnego in vitro. myśle, ze do naturalnych starań tez trzeba te kilka cykli odczekać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2016, 10:00

    6 nieudanych IUI, 2 nieudane IVF, 1 IVF z KD koniec w 8tc
    21.10. FET sukces!
    e6l0p2.png

  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, dr mi powiedziała,że trzeba odczekać najlepiej z 3 cykle, żeby wszystko się tam zagoiło i żeby organizm usunął sam jeszcze jakieś resztki po ciąży..mnie tam strasznie boli teraz w środku, krwawię już raczej mało, trochę bledszą krwią jak na koniec okresu, ale ból jest , taki ciągnący i kłujący :( dlatego pytam , jak wy to przechodziłyście i czy to normalne, czy tylko ja tak mam. Mam też wrażenie, jakby lekarz podczas zabiegu usunął mi też zrosty, które miałam po prawej stronie koło jajnika, ale może mi się wydaje, bo wcześniej mnie mocniej ciągnęły, a miałam zrosty na jelitach i prawdopodobnie też trochę na jajnikach. Jak myślicie, czy jest to możliwe,że usunął mi też ewentualne zrosty,podczas takiego zabiegu? bo już sama nie wiem co myśleć.. a może organizm sam mi się oczyścił z różnych zapalnych tkanek po ciąży i stąd to uczucie pustki?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ