Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr malutki zarodek w 9tc, a wysokie Beta HCG
Odpowiedz

malutki zarodek w 9tc, a wysokie Beta HCG

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mya Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dziewczyny,

    teoretycznie jestem w 8t4d ciąży.
    Pierwszy dzień mojej ostatniej miesiączki to 6. lutego.
    Przypuszczalna owulacja była 29.lutego (moje cykle są długie, zwykle po 38-40 dni, mam trochę problemów z poziomem hormonu luteinizującego LH i skutkami PCOS, ale od tej daty wystąpił wyraźny skok temperatury, który mniej więcej się utrzymuje na stałym poziomie).
    Pierwszy test ciążowy wykonałam 19. marca i wyszła bardzo bladziutka ledwo widoczna kreseczka. Na kolejnych dwóch (wykonanych każdy po dwóch dniach odstępu) była coraz bardziej intensywna. Beta HCG z krwi z dnia 22.marca to 73 IU/l.
    Wczoraj byłam na badaniu USG i zmartwiło mnie to, że zarodek ma niespełna 2mm wielkości (dokładnie 1,83mm) i pływa w pęcherzu płodowym o wielkości około 10mm. Lekarka oszacowała wiek embrionu na maksymalnie 2-3 tygodnie - co oczywiście zupełnie nie zgadza się z moimi obliczeniami. Beta HCG z dzisiaj to 26104 IU/l. Czyli znacznie podrosło od dwóch tygodni. Nie mam żadnych plamień, pierwsze objawy ciążowe są (głównie związane z bólem piersi i odczuwaniem jednego z jajników w godzinach porannych). Liczę na to, że owulacja naprawdę się mocno przesunęła w czasie pomimo starannych pomiarów..

    Czy któraś z Was miała podobny przypadek takiej później owulacji albo kiedy zarodek "podgonił" w następnych tygodniach z wymiarami?

    Kolejna wizyta za dwa tygodnie, ciężko wyczekać.. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj,

    myślę, że na tym etapie najważniejsze, że jest zarodek. Na pęcherzyk 1 cm zarodek 2mm to wydaje mi się i tak dobry rozmiar. Mówisz, że nie jesteś pewna kiedy miałaś owulację, a cykle masz długie. Może być to równie dobrze i 7 tydzień dopiero.

    W 5tc i 2 dni moja ciąża wg usg miała tylko 4tc i 4dni. czyli o 5 dni młodsza niż wynikało z OM.
    W 6tc i 3 dni od OM nie miałam nawet zarodka. Był tylko pęcherzyk, gdzie już powinien być widoczny zarodek i straszyli mnie pustym jajem płodowym. Nawet nie wiesz co przeżywałam przez następny tydzień. W 7tc i 2 od OM dni był już zarodek o wielkości 1cm i bicie serduszka, a ciąża była wg usg szacowana na 7tc i 1 dzień. Czyli na chwilę obecną maluch podgonił 4 dni,a myślę, że już ma odpowiedni wiek ponieważ owulację miałam nie 14 dc ale 15/16 dc.

    Także myślę, że u Ciebie wszystko ok, po prostu każda ciąża rozwija się w swoim tempie. Spokojnie poczekaj do następnego usg a jestem pewna, ze zobaczysz piękny zarodek z bijącym serduszkiem. Trzymam kciuki!

  • unbeldi Ekspertka
    Postów: 147 68

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mya, przede wszystkim przyjmij gratulacje! :) U mnie cykle trwały ok 31-34 dni a wszystkie ciążę były minimum dwa tygodnie młodsze niż by wskazywał termin OM. Taka podobno moja uroda że mam późną owulację. W drugiej ciąży poszłam na pierwsze USG w 8t4d wg OM a wg USG był dokładnie 6t0d. W obecnej ciąży ta różnica to aż miesiąc :D Termin z USG to 5 czerwca, z OM 2 maja ;)
    Spokoju i powodzenia!

    Tadziulek 1.01.2013 (8/9 tydz)
    Misiek 15.05.2014 (16/17 tydz)
    KW

    rfxgcsqviiqkqm9u.png
  • guerretenshi Autorytet
    Postów: 1285 1654

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje :) myślę że jesteś dopiero w 6 tc.u mnie też była burza. Owulacja wystąpiła po 40 dniu cyklu. A o ciąży dowiedziałam się w sumie z zaskoczenia parę dni po zagniezdzeniu zarodka. We wtorek robiąc usg miałam pecherzyk 1cm z rozwijającym się woreczkiem żółtkowym i lekarka wyznaczyła iż jest to 4t6d. Wiec na spokojnie. My z długimi cyklami musimy brać sporą poprawkę na wszystko. A beta dobra do wielkości zarodka. Wiec głowa do góry, uśmiech na twarzy i czekać na bicie serduszka maleństwa oraz jego przyjścia na świat :)

    unbeldi lubi tę wiadomość

    13.01 pierwsze USG :)
    f2w3yx8dnbdwnm3w.png
    f2wlj44jcmeu4i3p.png
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mya, spokojnie.
    Również jestem osobą, z nieregularnymi cyklami:)
    Dzieciątko jest młodsze o 5 dni od ostatniej miesiączki. Tak było na początku i jest przez cały czas.
    Nie nadgania czasu;)

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Demi Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na taki pecherzyk to wielkosc zarodka jest ok. Na wszelki wypadek popros lekarza przynajmniej o acard, czasem to pomaga tez na rozwój.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słuchaj ja jestem w 7 tc, owulacja była 28/29 luty i pecherzyk wynosi 19 mm na dzień wczorajszy ale zarodka nie było widać podejrzewam, że to wina sprzetu w gabinecie, na kolejne usg ide 14 by sprawdzic czy to serduszko już wreszcie jest. Pierwsza ciaze poroniłam w 66 tc i tez niczego nie widzialam, nie słyszałam ale teraz jakoś jestem spokojna :) głowa do góry- aaaa i pani doktor powiedziała że w przypadku kobiet ktore maja długie cykle wielkosc płodu jak i tygodnie sa zupełnie inaczej obliczne i nie od 1 dnia ostatniej miesiaczki

  • mya Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za dobre słowa Dziewczyny!:)
    Dam znać co się dzieje za jakieś dwa tygodnie po badaniu.

  • mya Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja już jestem po wizycie.
    Jestem również bardzo szczęśliwa! :)
    Zarodek ma na dzień dzisiejszy 16mm (dokładnie 15,95mm), czyli książkowo od ostatniego badania podgonił 1mm na dobę.
    Widziałam również pięknie bijące serduszko.
    Według lekarki jestem w 7 tyg. 5 dniu ciąży, a termin porodu to 1.12.2016.

    Takich widoków na usg życzę wszystkim Oczekującym :).
    Serdeczne pozdrowienia!!

    kot_bury, polkosia lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ