X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Mdłości .
Odpowiedz

Mdłości .

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Klaudia0727 Autorytet
    Postów: 624 1097

    Wysłany: 20 września 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie jakiś sprawdzony sposób na mdłości ? Czy nie mam na co liczyć ?
    Wykończę się haha :D Od rana do godziny 13-14 przeżywam horror . Nie mogę nic zjeść , jest mi cały czas nie dobrze , czuje jakiś zapach i jestem już w wc . Plus zawroty głowy które potęgują to że chce mi się wymiotować . To dopiero początek ;d a mam już te mdłości tydzień

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2016, 10:29

    gann9jcg7ze17rcq.png
    Czekamy na Aurelie <3
    20 lat . Łódź/Jelenia Góra
  • Katarynka1 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 22 września 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Niestety ja mam dokładnie to samo u siebie :/ Oprócz kropelek z imbirem i tabletek od ginekologa, ratuję się cukierkami z imbirem, herbatami ziołowymi, a zaraz po przebudzenie zjadam małą przekąskę w łóżku. (np. krakersy)
    Gin. przepisał mi również czopki Torecan, ale po przeczytaniu ulotki stwierdziłam, że dam radę bez nich :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2016, 16:32

    y8ycrm3.png
  • Klaudia0727 Autorytet
    Postów: 624 1097

    Wysłany: 22 września 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurdee :c muszę przetrzymać jakoś to ale jest ciężko . Schudłam 2 kg od wymiotów ..

    gann9jcg7ze17rcq.png
    Czekamy na Aurelie <3
    20 lat . Łódź/Jelenia Góra
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 23 września 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka piła rano wodę z cytryną i imbirem lub herbatę z imbirem. Proponuję przekopać internety, może któraś rada będzie dla Was trafiona :) wiele dziewczyn w początkowej ciąży chudnie ok 2kg, nic się nie martw - nadrobisz:) ja z kolei w 9tc mam 2kg do przodu :-/

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 23 września 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boze dziewczyny kupcie opaski przeciw chorobie lokomocyjnej, ja dowiedzialam sie o nich niestety dopiero pod koniec 1trym ale I tak mi zycie uratowaly, z dnia na dzien ustapily wymioty a mdlosci ustepowaly stopniowo w ciagu tygodnia. Teraz jestem w 21tc I wciaz je nosze bo mdlosci sa nadal lekkie, jak je czuje znaczy ze opaski mi sie przesunely, poprawiam I znow jest super! Polecam!

    Mandragora84 lubi tę wiadomość

  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 23 września 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, doraźnie proponuję pić kwaśne napoje i jeść wyraziste potrawy. Ja nie miałam wymiotów, ale strasznie mnie cały czas "muliło". W tym czasie piłam wodę z cytryną i sprite :D - jak nigdy to właśnie w 1 trymestrze bardzo mi smakował, a z jedzenia preferowałam np. zupę ogórkową czy pomidorową zamiast mdłej pieczarkowej. I w ogóle miałam taki czas, że mało tolerowałam mięso i o dziwo słodycze :D Pocieszę Cię, ok 10 tygodnia coraz częściej mdłości ustają na dzień czy dwa. W okolicach 12 tygodnia naprawdę większość kobiet żegna je czule :) i wtedy zaczyna się ten najfajniejszy czas ciąży... :)

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 23 września 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi w ogóle nie jest niedobrze i to mnie martwi. Chyba wolałabym wymiotować, przynajmniej wiedziałbym, że wszytko jest ok ;)

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • bebag Autorytet
    Postów: 1053 752

    Wysłany: 23 września 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na mdłości pomagały migdały, nie raz ratowały mnie przed wymiotami. Miałam paczkę w pobliżu i jak mnie zaczynało mulić zjadałam kilka(naście) :) ale nie zawsze pomagało, kilka razy wisiałam nad toaletą :P wszystko przeszło na szczęście w 14tc :) te mdłości są męczące, ja nie spotykałam się w ogóle z ludźmi bo non stop było mi nie dobrze :/ Zieziulka także ciesz się, że Cię nie dopadły i życzę Ci, żebyś ich nie miała :)

    age.png
  • Marta931217 Autorytet
    Postów: 306 329

    Wysłany: 25 września 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mnie też mdłości :( ominął mnie dziś niedzielny obiad.. Czuję się napuchnieta od środka wszystko w gardle i tak 3 dzień już ale wymiotów brak.

    p19uflw1f9i7e1h6.png
    f2wl3e5eban504g3.png
  • Hope_ Autorytet
    Postów: 1092 1909

    Wysłany: 25 września 2016, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2017, 10:52

    7v8rugpjlukgsvjv.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 25 września 2016, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka, a mdłości to nie zaczynają się dopiero ok. 6-7tyg? Ty już jesteś w 6?
    U mnie początek 5go dopiero i póki co tylko piersi bolą (i to też głównie rano i wieczorem czuję), trochę bardziej zmęczona jestem i tyle w sumie. Może trochę wzdęcia mnie męczą i odbijanie, ale nic szczególnie nachalnego :)

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Lilla Nowa
    Postów: 3 7

    Wysłany: 5 października 2016, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tutusia wrote:
    Zieziulka, a mdłości to nie zaczynają się dopiero ok. 6-7tyg? Ty już jesteś w 6?
    U mnie początek 5go dopiero i póki co tylko piersi bolą (i to też głównie rano i wieczorem czuję), trochę bardziej zmęczona jestem i tyle w sumie. Może trochę wzdęcia mnie męczą i odbijanie, ale nic szczególnie nachalnego :)



    U mnie zaczęły się też w 6 tc ale każda kobieta jest inna i może odczuwać mdłości wcześniej ;)

  • Klaudia0727 Autorytet
    Postów: 624 1097

    Wysłany: 5 października 2016, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tez w 6 tyg

    gann9jcg7ze17rcq.png
    Czekamy na Aurelie <3
    20 lat . Łódź/Jelenia Góra
  • Miuczek Przyjaciółka
    Postów: 116 74

    Wysłany: 19 października 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7 tydzien Czy ktoras z was tak miala ze biegniecie do kibla ale mimo odruchu jednak nie wymiotujecie? Dzisiaj nie poszlam do pracy no id rana mnie zlapalo. A my
    MUsze przez godzinę prowadzic samochód i stwierdzilam ze nie dam rady

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2016, 14:49

  • Klaudia0727 Autorytet
    Postów: 624 1097

    Wysłany: 19 października 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miuczek wrote:
    7 tydzien Czy ktoras z was tak miala ze biegniecie do kibla ale mimo odruchu jednak nie wymiotujecie? Dzisiaj nie poszlam do pracy no id rana mnie zlapalo. A my
    MUsze przez godzinę prowadzic samochód i stwierdzilam ze nie dam rady




    Ja tak miałam parę razy . Czułam że to już leciałam ale nic nie leciało . :p bierz np malutkie łyki picia to pomaga :p

    Miuczek lubi tę wiadomość

    gann9jcg7ze17rcq.png
    Czekamy na Aurelie <3
    20 lat . Łódź/Jelenia Góra
  • madziątko Przyjaciółka
    Postów: 113 74

    Wysłany: 20 października 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mdłości od 6 tyg. Nie codziennie czy też nie systematyczne, ale czasami jak mnei zlapie to jest koszmarnie :( najczęściej kolo 10 i pod wieczór. Plus powróciła mi choroba lokomocyjna, dwa zakręty w samochodzie a ja już czuję, że wszystko podchodzi mi do gardła ;(

    hchyskjoaba32ls1.png
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 20 października 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miuczek wrote:
    7 tydzien Czy ktoras z was tak miala ze biegniecie do kibla ale mimo odruchu jednak nie wymiotujecie? Dzisiaj nie poszlam do pracy no id rana mnie zlapalo. A my
    MUsze przez godzinę prowadzic samochód i stwierdzilam ze nie dam rady


    ja tak mam już ponad tydzień. codziennie z czego wymiotowałam tak naprawdę ze 3 razy.

    a rano już wyczaiłam, że jedyny sposób to zjeść coś na leżąco, cokolwiek, biszkopty banana i jest ok. bo jak tylko podniosę głowę z pustym żołądkiem to od razu muszla.
    wzmagają mi się też jak się dużo poruszam. a w ciągu dnia to sie staram jeść po prostu coś małego co 3h, nie dopuszczać do pustego żołądka i jest w miare ok.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 3 listopada 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, drugi tydzień mnie potwornie "naciąga" na wymioty, muli. Cały czas mam czkawkę, ogólnie łaknienie mi się popsuło, bo jak jestem głodna - strasznie mnie mdli, jak jestem najedzona - to samo. Cały czas mam poczucie pełnego żołądka mimo głodu. Nie wymiotowałam, ale coraz bardziej mam napór więc pewnie do tego dojdzie.
    Jedyne co na mnie działa to zimna mirinda czy fanta pita małymi łykami. Imbir cuchnie perfumami.

    tb7382c324e9cpbx.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 18 listopada 2016, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a le mowicie o opaskach na nadgarstki Sea bands? czy o jakies inne chodzi??

    na mdlosci pomaga cola. jedyne co.......

    atdcqtkf2affvuei.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ