X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Młodsza ciąża na usg, niższy przyrost betaHCG.
Odpowiedz

Młodsza ciąża na usg, niższy przyrost betaHCG.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dziewiarka Debiutantka
    Postów: 10 4

    Wysłany: 8 marca, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! W środę byłam na wizycie- wg OM 6tc+2, pęcherzyk ciążowy mierzył 5tc+3. Wiem, że owulacja była dopiero 18 lub 19 dnia cyklu. Dla pewności, że ciąża rozwija się dobrze miałam zrobić betę z krwi. Wynik ze środy to 6327, a z dzisiaj 7977. Boję się, że to za niski przyrost. Czy to może być PJP? W pęcherzyku w dużym przybliżeniu coś było widać, ale za małe, by określić czy to zarodek. Następne usg 27.03. Co o tym sądzicie?

  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 498 408

    Wysłany: 8 marca, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem lekarzem, pewnie trzeba powtórzyć. Wrzuciłam Twój wynik do kalkulatora HCG, możesz to zrobić też sama. Wynik :
    Przyrost hormonu jest poniżej normy
    Twój wynik przyrostu hormonu beta HCG jest nieprawidłowy.
    Wynik poniżej normy może świadczyć o tym, że ciąża rozwija się nieprawidłowo.
    Zalecamy konsultację z lekarzem i powtórne badanie przyrostu hormonu betaHCG za dwa dni.
    Twój średni dwudniowy przyrost hormonu beta HCG to 7977 mlU/ml (26.1%).
    Beta HCG powinien zwiększać się mniej więcej o 66% co 48h.
    HCG podwaja się co 5 dni 23 godzin (144 godzin).

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • Dziewiarka Debiutantka
    Postów: 10 4

    Wysłany: 8 marca, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, też to zrobiłam, ale czytałam, że beta powyżej 6000 podwaja się co 72-96 h i miałam nadzieję, że ktoś był w podobnej sytuacji i wszystko skończyło się pozytywnie.

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 8 marca, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewiarka wrote:
    Hej! W środę byłam na wizycie- wg OM 6tc+2, pęcherzyk ciążowy mierzył 5tc+3. Wiem, że owulacja była dopiero 18 lub 19 dnia cyklu. Dla pewności, że ciąża rozwija się dobrze miałam zrobić betę z krwi. Wynik ze środy to 6327, a z dzisiaj 7977. Boję się, że to za niski przyrost. Czy to może być PJP? W pęcherzyku w dużym przybliżeniu coś było widać, ale za małe, by określić czy to zarodek. Następne usg 27.03. Co o tym sądzicie?
    Bardzo wysoka beta, wg mnie nie ma sensu już jej badać i analizować. Czekaj po prostu do usg i wszystko będzie jasne. Ja też się strachu najadłam, bo mnie niekompetentny lekarz nastraszył pustym jajem (brak zarodka, był tylko pęcherzyk żółtkowy) w 5 tc przy becie 8 tys., podczas gdy zarodek może się pojawić powyżej 10 tys. Bety już nie badałam, ale poczekałam 2 tygodnie do wizyty u mojego lekarza i wszystko było ok, jestem na końcówce ciąży :)

    Dziewiarka lubi tę wiadomość

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Dziewiarka Debiutantka
    Postów: 10 4

    Wysłany: 9 marca, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję! Właśnie też to puste jajo pojawiło się jako możliwość i dlatego zlecono mi tę betę. Ale nic, czekam w takim razie do kolejnego usg, przez te 3 tygodnie to już rozwieje wątpliwości.

    Mira000 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ