X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Nie wiem nic . Pomocy ! jestem nowa .
Odpowiedz

Nie wiem nic . Pomocy ! jestem nowa .

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Klaudia0727 Autorytet
    Postów: 624 1097

    Wysłany: 8 września 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny . Wczoraj dodałam post o tym że zrobiłam 3 testy i każdy był pozytywny . Na Usg nie widać pęcherzyka ale endometrium jest pogrubione . Dziś odebrałam wyniki badan : Progesteron 15,70
    Beta hcg 1754,58 .

    Wizyte u lekarza mam dopiero na wtorek . Mam anemie , niedoczynność tarczycy . Boje się brać leki bo nie chce zaszkodzić fasolce . Nie ukrywam że ciąża jest nie planowana ale jestem bardzo szczęśliwa i nie chce zrobić nam krzywdy . Co wiecie na temat brania euthyroxu w ciąży ? Powinnam zakupić w aptece jakieś witaminy ? Liczę na cenne rady :)

    gann9jcg7ze17rcq.png
    Czekamy na Aurelie <3
    20 lat . Łódź/Jelenia Góra
  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 8 września 2016, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia euthyrox jest zalecany kobietom w ciąży przy problemach z tarczycą. Ważne jest, aby kontrolować wyniki by nie doprowadzić do zbyt wysokiego tsh, gdyż może on spowodować poronienie. Z pewnością powinnaś zażywać kwas foliowy, jeśli nie dostarczasz swojemu organizmowi odpowiedniej ilości witamin możesz brać również sumplementy właściwe dla 1 trymestru. Ja już przed staraniami o ciążę zażywałam kwas foliowy i preparat prenatal uno. Nie miałam niedoczynności tarczycy, ale TSH było odrobinę za wysokie i przyjmowałam jod, który pozwolił zbić zbyt wysokie wartości. Przez cały okres ciąży przyjmuję preparaty z jodem i kontroluję TSH. Pewnie poza kontrolami u ginekologa będą Cię czekały również wizyty kontrolne u endokrynologa.

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • Klaudia0727 Autorytet
    Postów: 624 1097

    Wysłany: 9 września 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo :) jestem spokojniejsza :)

    gann9jcg7ze17rcq.png
    Czekamy na Aurelie <3
    20 lat . Łódź/Jelenia Góra
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny a ja mam takie pytanie i nie bardzo wiem gdzie je zadac. Do jakiej temperatury trzeba "strzepnac" termometr rtęciowy żeby zmierzyć temp w pochwie nigdzie w becie tego nie ma ?? A czytam ze mierzą sobie dziewczyny tempke i chciałabym jeśli w tym cyklu się nie uda zacząć mierzyć w przyszłym

  • zachiwa Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 15 września 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eutyrox bierze się w ciąży jeżeli są ku temu wskazania, ja mam niedoczynność tarczycy i przez całą ciąże brałam, ale oczywiście dawkę musi dobrać lekarz, póki co proponuję brać taka jak dotychczas i poczekać na wizytę. Inne witaminy proszę skonsultować z ginekologiem i endokrynologiem również. Ogólne informacje o ciąży możesz znaleźć tu http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/ciaza.html Powodzenia

  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 15 września 2016, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    Hej dziewczyny a ja mam takie pytanie i nie bardzo wiem gdzie je zadac. Do jakiej temperatury trzeba "strzepnac" termometr rtęciowy żeby zmierzyć temp w pochwie nigdzie w becie tego nie ma ?? A czytam ze mierzą sobie dziewczyny tempke i chciałabym jeśli w tym cyklu się nie uda zacząć mierzyć w przyszłym

    Dombrusia, termometr rtęciowy jest za mało dokładny, jeśli chcesz mierzyć temperaturę musisz zaopatrzyć się w termometr elektroniczny, który wskazuje wartości z dwoma miejscami po przecinku. Kosztuje ok 20 zł, znajdziesz go w internecie/aptekach pod hasłem termometr owulacyjny.

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2016, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alciak dzięki za odpowiedz :-)
    Pozdrawiam: -)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ