X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Niskie tętno - usg 6w2d
Odpowiedz

Niskie tętno - usg 6w2d

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • madzieas Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 27 października 2015, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem tu nowa i pobieżnie sprawdziłam wątki - swojego problemu nie znalazłam. Od OM minęło dokładnie 8 tyg. Wczoraj byłam na usg i lekarz stwierdził wiek ciąży na 6w2d i tym samym termin porodu wyznaczył mi na 10 dni później niż dotychczas miałam to policzone. CRL 0,51 cm. Jednak nie to mnie martwi... Tętno dziecka to 80 uderzeń na minutę. Zgodnie z tym co wyczytałam to powinno być przynajmniej 100... Dostałam luteinę dopochwowo. Czy któraś z Was miała podobną sytuację? Czy ostatecznie było wszystko ok? Bardzo się martwię... Chociaż lekarz powiedział, żeby być dobrej myśli bo czasami tak jest, a później wszystko się normuje. Kolejna wizyta za 2 tygodnie.

  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 27 października 2015, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzieas na początku wiek fasolki wg, usg a OM często się nie zgadza, u mnie była różnica 10 dni na niekorzyść dzidzi. Jeżeli masz regularne cykle wszystko unormuje się i nadrobi zaległości. Ja wiedziałam kiedy dokładnie doszło do zapłodnienia. Jak kobieta nie wie, bo różnie ma owulacje, to ta różnica może być aż do porodu. Ja wczoraj byłam na usg i okazało się, że wg. OM jest 12 t i 3 dzień a wg usg 12t i 4 d, więc jest super, wszystko nadrobiło. Też biorę luteinę, ale pod język.

    Wielkością nie martw się na zapas, bo fasolka w 6 tygodniu jest tak mała, że lekarz tylko orientacyjnie sprawdza wszystko. Jak masz wątpliwości to idź prywatnie do innego ginekologa na usg, z dobrym sprzętem, ale myślę, że należy poczekać spokojnie na kolejną wizytę.

    Co do tętna to nie mogę się wypowiedzieć, bo nie miałam sprawdzane w 6 tygodniu.

  • madzieas Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 7 listopada 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety, wczoraj dowiedziałam się, że dzieciątko umarło.

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 7 listopada 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi kochana... Musiało mieć poważne wady genetyczne albo rozwojowe :((

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ