X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Proszę o szczerą poradę ...
Odpowiedz

Proszę o szczerą poradę ...

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 19 lutego 2016, 17:12

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam :)
  Chciałam dowiedzieć się w jakim wieku zaszłyście w ciążę, ponieważ sama czuję, że już mogłabym zostać mamusią... ale jest jedno ALE ....
  Czy nie jestem za młoda ??? Mój partner pracuje za granicą .. mielibyśmy gdzie mieszkać .... a w tym roku bronię się z pracy licencjackiej, zostało mi 2 lata studiów, aby być magistrem... Sama nie wiem :( Doradźcie coś ... Podpowiedzcie ..
  Z koleżankami nie chcę rozmawiać na takie tematy, gdyż boję się, że pomyślą , że najzwyczajniej jestem niedojrzała ...

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 19 lutego 2016, 17:34

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Każdy dojrzewa do macierzyństwa w swoim tempie. W twoim wieku myśl o ciąży przerażała mnie. Na samą myśl o tym, że mogłabym zajść, miałam poczucie, jakby ktoś mnie zamykał w więzieniu. Tyle miałam planów! Dobrze, jeśli decyzja o dziecku jest podjęta świadomie, przez ojca i matkę.
  Nikt Ci nie powie, czy jesteś już na to gotowa, ale z tą niedojrzałością coś może być na rzeczy, skoro sama masz jakieś wątpliwości i skoro liczysz się ze zdaniem koleżanek. To są tak indywidualne sprawy, że w zasadzie nikt poza Nim i Nią nie powinien w te decyzje ingerować.
  A patrząc praktycznie zastanów się, czy mielibyście się z czego utrzymać. Czy mogłabyś liczyć na to, że dziecko wychowa się w domu wspólnie z ojcem i matką. Co z Twoją edukacją. Co się stanie złego, jeśli się wstrzymasz do końca studiów.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2016, 17:33

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 19 lutego 2016, 18:42

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Bardzo pouczająca wiadomość :)
  Dziękuje..

 • NatiB Autorytet
  Postów: 797 548

  Wysłany: 19 lutego 2016, 19:32

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Jeśli masz wątpliwości tzn że jest za wcześnie. Dziecko to wielka odpowiedzialnosć, zmienia się całe Twoje życie a do poprzedniego nie można wrócić. Musisz być poprostu pewna w 100% i nikt inny nie może mieć wpływu na zmiane decyzji (mama, ciocia, koleżanki). Musisz być pewna głownie siebie ale również wyboru ojca. Już nawet nie do końca chodzi o to czy Wy będziecie ze sobą do końca życia, ale czy On będzie nie tylko ojcem, czyli połową chromosomów ale czy będzie tatą dla dziecka. Czy będzie je kochał, zajmował się nim, poświęcał czas i angażował się w wychowanie. Bo to dziecko jest w tym wszystkim najważniejsze, to dziecku dajesz życie by mogło szczęsliwie żyć a nie żeby zaspokoić Twoje pragnienia. To w tym wszystkim jest najważniejsze - dobro maluszka i jego życie. Życie kruszynki zależnej tylko od was.

  belladonna, aher lubią tę wiadomość

  Bartuś❤️
  09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ