X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Proszę o szczerą poradę ...
Odpowiedz

Proszę o szczerą poradę ...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)
    Chciałam dowiedzieć się w jakim wieku zaszłyście w ciążę, ponieważ sama czuję, że już mogłabym zostać mamusią... ale jest jedno ALE ....
    Czy nie jestem za młoda ??? Mój partner pracuje za granicą .. mielibyśmy gdzie mieszkać .... a w tym roku bronię się z pracy licencjackiej, zostało mi 2 lata studiów, aby być magistrem... Sama nie wiem :( Doradźcie coś ... Podpowiedzcie ..
    Z koleżankami nie chcę rozmawiać na takie tematy, gdyż boję się, że pomyślą , że najzwyczajniej jestem niedojrzała ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy dojrzewa do macierzyństwa w swoim tempie. W twoim wieku myśl o ciąży przerażała mnie. Na samą myśl o tym, że mogłabym zajść, miałam poczucie, jakby ktoś mnie zamykał w więzieniu. Tyle miałam planów! Dobrze, jeśli decyzja o dziecku jest podjęta świadomie, przez ojca i matkę.
    Nikt Ci nie powie, czy jesteś już na to gotowa, ale z tą niedojrzałością coś może być na rzeczy, skoro sama masz jakieś wątpliwości i skoro liczysz się ze zdaniem koleżanek. To są tak indywidualne sprawy, że w zasadzie nikt poza Nim i Nią nie powinien w te decyzje ingerować.
    A patrząc praktycznie zastanów się, czy mielibyście się z czego utrzymać. Czy mogłabyś liczyć na to, że dziecko wychowa się w domu wspólnie z ojcem i matką. Co z Twoją edukacją. Co się stanie złego, jeśli się wstrzymasz do końca studiów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2016, 17:33

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo pouczająca wiadomość :)
    Dziękuje..

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 19 lutego 2016, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz wątpliwości tzn że jest za wcześnie. Dziecko to wielka odpowiedzialnosć, zmienia się całe Twoje życie a do poprzedniego nie można wrócić. Musisz być poprostu pewna w 100% i nikt inny nie może mieć wpływu na zmiane decyzji (mama, ciocia, koleżanki). Musisz być pewna głownie siebie ale również wyboru ojca. Już nawet nie do końca chodzi o to czy Wy będziecie ze sobą do końca życia, ale czy On będzie nie tylko ojcem, czyli połową chromosomów ale czy będzie tatą dla dziecka. Czy będzie je kochał, zajmował się nim, poświęcał czas i angażował się w wychowanie. Bo to dziecko jest w tym wszystkim najważniejsze, to dziecku dajesz życie by mogło szczęsliwie żyć a nie żeby zaspokoić Twoje pragnienia. To w tym wszystkim jest najważniejsze - dobro maluszka i jego życie. Życie kruszynki zależnej tylko od was.

    belladonna, aher lubią tę wiadomość

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ubranka dla noworodka - na co zwracać uwagę?

Ogromna oferta ubranek dla dzieci może przyprawić przyszłych rodziców o zawrót głowy. Na co zwracać uwagę? Czy skład i pochodzenie ubranka mają rzeczywiście takie znaczenie? Dzisiaj podpowiadamy 3 najważniejsze zasady, którymi warto kierować się podczas kompletowania wyprawki dla noworodka.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ