X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ryzyka trisomii 21, 18, 13 po badaniu prenatalnym i biochemicznym
Odpowiedz

Ryzyka trisomii 21, 18, 13 po badaniu prenatalnym i biochemicznym

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 8 października 2015, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wczoraj odebrałam wyniki biochemii podczas I badania prenatalnego. USG jest idealne, żadnych nieprawidłowości, ryzyka trisomii:
    ryzyko skorygowane: trisomia 21 - 1:14920, trisomia 18 - 1:2244, trisomia 13 - 1:8245. Wszystkie ryzyka są niższe niż ryzyko podstawowe wyliczone dla każdej kobiety w moim wieku (28 lat). Lekarz chciał mnie namówić na test NIFTY - 3000zł, bo zalecany jest każdemu kto ma większe ryzyko niż 1:2500. Czy uważacie że moje ryzyka są ok? i czy warto robić takie kosztowne badania skoro ostatecznie ryzyka i tak są niskie a do tego badanie USG wyszło bez zarzutu? Ktoś był w podobnej sytuacji?

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2015, 03:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym nie robila. Wyniki wyszły dobre,więc moim zdaniem szkoda wydawać kasę. Chyba,ze masz jej sporo,to nie zaszkodzi zrobic to badanie.
    Ogólnie,to poszłaby jeszcze do innego lekarza zrobić to badanie i zobaczyc co powie drugi lekarz.
    Ja w ciąży zawsze porównywałam opinie lekarzy,bo miałam tez problem.
    Idź jeszcze do innego sie zapisz na to badanie. Ja bym tak zrobiła...trzymam kciuki.

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

  • madu Autorytet
    Postów: 1403 1326

    Wysłany: 9 października 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA bym powtórzyła tylko usg prenatalne, bo to akurat zawsze porównywałam u dwóch lekarzy. a żadnego nifty nie robiła. Wydaje mi sie że lakarz ci cos ściemnia, bo nigdy nie słyszałam że przy ryzyku niższysz niż 1:2500 kieruje sie na NIFTY, przy ryzyku mniejszym niż 1:250 może i owszem ale te wyniki które Ty masz moim zdaniem sa super, a 3000 droga nie chodzi.
    W kazdym razie decyzja nalezy do Ciebie:)

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

    21.10.2015 Leon <3
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 9 października 2015, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi też się wydaję że nie ma co kasy tracić. Wole wydać na dziecko jak się urodzi, a za tydzień ide do mojej gin (to badanie robił ktoś inny z urpawnieniami) to zobaczymy co ona powie.

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • madu Autorytet
    Postów: 1403 1326

    Wysłany: 9 października 2015, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W razie czego na zrobienie NIFTy masz czas do 25 tc mniej wiecej wiec spokojnie zapytaj swojej gin, ale myslę, że powie Ci że nie ma takiej potrzeby:)

    21.10.2015 Leon <3
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 9 października 2015, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i właśnie to chciałam usłyszeć od was:) nie ma sie co stresować tylko trzeba cieszyć się ciążą. U mnie zresztą nawet jakby coś było nie tak to nie przerwe ciąży. Co ma być to będzie

    madu lubi tę wiadomość

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam wczoraj na badaniu usg prenatalnym Pan doktor powiedzial ze nie ma obaw co do wyników mimo że ukonczylam 30 rok zycia wyniki sa ok:)

    trisomia 21 1:3139
    trisomia 18 1:4491
    trisomia 13 <1:20000

    Pozdrawiam:)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ