X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr TEST NIFTY - tak czy nie?
Odpowiedz

TEST NIFTY - tak czy nie?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Daria.las Znajoma

Wysłany: 4 grudnia 2019, 17:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was. Rozważam wykonanie testu NIFTY. Bardzo proszę o was o opinie. Czy zdecydowałyscie się na to badanie? Warto? Czy odpuścić?

• Flara Autorytet

Wysłany: 5 grudnia 2019, 17:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży robiłam i byłam bardzo zadowolona, bo o wiele spokojniejsza. U mnie nie było wskazań do testu, usg genetyczne wyszlo prawidłowo, test papa teoretycznie też, ale chcieliśmy mieć więcej pewności i pomimo kosztów się zdecydowaliśmy. W tej ciąży też planuje robić, zwłaszcza że mam już swoje lata i wynik papa po skorygowaniu o wiek może nie być korzystny, a tak przynajmniej będę mieć większa pewność że jest ok a spokój bezcenny.
    Oczywiście musisz pamiętać że ten test nie wykrywa wszystkich nieprawidłowości.

Daria.las lubi tę wiadomość

2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • mmalibu Autorytet

Wysłany: 5 grudnia 2019, 22:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam, baa nawet wzięłam kredyt na to... Ale tego spokoju do końca ciąży nikt Ci nie odbierze 😉 Wiadomo że jest mnóstwo innych wad, które mogą wyjść po urodzeniu, ale jednak te które wykrywa test są dość ciężkie.

relg6iyem5hi69f7.png
  • kamciaelcia Autorytet

Wysłany: 6 grudnia 2019, 10:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    robiłam w dwoch ciazach
    tego spokoju nie dałoby sie czym innym zyskac

klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Puella1 Przyjaciółka

Wysłany: 13 lutego 2020, 19:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam Sanco ze względu na wiek. Również nie żałuję, bo prawidłowy wynik daje bezcenny spokój. Przy okazji płeć dziecka można poznać :)

oar83a3f30hx2f6x.png
    2012 - syn
    2015 - córka
  • Freja000 Autorytet

Wysłany: 15 lutego 2020, 11:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puella1 wrote:
    Ja robiłam Sanco ze względu na wiek. Również nie żałuję, bo prawidłowy wynik daje bezcenny spokój. Przy okazji płeć dziecka można poznać :)

co to znaczy Sanco ze względu na wiek? Czy chodziło Ci o to, że w ogóle test ze względu na wiek, czy że akurat ten konkretny?

dqprp07wzt9w07bj.png
  • kajax Autorytet

Wysłany: 2 marca 2020, 21:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w drugiej ciąży też robiłam Nifty. Upewniłam się że dziecko jest zdrowe i poznałam płeć w 11 tyg. Teraz chyba czekam na trzecie i na pewno zrobię bo prowadzę trochę znerrwixowane życie i chyba nie miałabym spokoju przez pół xiazy ze coś może być nie tak.

Wojtek Ur 9.09.2015 przez nagle CC 2420/52/10
    Stasio ur. 01.03.2018 ProFamilia przez CC 2920/50/10
    Ula ut 27.10.2020 Salce Łódź przez CC 2630/50/10
  • Bryś Koleżanka

Wysłany: 6 marca 2020, 09:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam Sanco Plus ponad rok temu. Przed pobraniem była obowiązkowa rozmowa z genetykiem i o ile wykrywalność tych trzech zespołów jest ok, tak mikrodelecji już niekoniecznie. A to czasem wcale nie są lekkie wady. Nie pamiętam, jak to procentowo wychodziło, 60, 70%? Nie chcę kłamać. Pamiętam, że pani genetyk wyraźnie to podkreślała. Ja już raczej w ciąży nie będę, ale nie wiem, czy nie zdecydowałabym się na badania inwazyjne. Chociaż to też nie jest gwarancja zdrowego dziecka.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ