X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Testy NIPT
Odpowiedz

Testy NIPT

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Murilega Autorytet
    Postów: 670 985

    Wysłany: 13 czerwca, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Planuje po 10 tygodniu test Nipt i rozważam różne firmy i opcje. Zależy mi na jak największej dokładności i sprawdzeniu jak największej opcji mikrodelecji. Rzuciły mi się przestał to w oczy testy: Sanco, testDNA oraz Veragene. Jednocześnie chciałabym zapytać Was czy robiłyście i jak to jaki i jakie są Wasze doświadczenia. Polecacie? Jak wyglądał Wasz opis wyniku i czy długo czekałyście na niego?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca, 15:50

    KatarzynaBak lubi tę wiadomość

    22.05.24 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe - ✅

    Leki: Acard,

    preg.png

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Ilona.. Autorytet
    Postów: 333 306

    Wysłany: 14 czerwca, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kojarzę Cię z innego wątku, ale ten temat też mnie bardzo interesuje. Podbijam pytanie 😃

    🧔‍♂️29l. 🙎‍♀️27l.
    23.05 - beta 26,9
    25.05- beta 100.5
    4.06- beta 3645
    25.07- USG 1 trym 🩵🩵🩵
    19.09- USG połówkowe

    preg.png
  • Nosa Autorytet
    Postów: 327 464

    Wysłany: 15 czerwca, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 🙂 jeszcze nie robiłam, ale przymierzam się do tego od początku ciąży. Planuje zrobić Sanco juz w ten poniedzialek, wydaje się mieć szeroki zakres i ogromny plus za to, że czeka się krócej, bo krew badają w Polsce, inne wysyłane są do Chin. Przy Sanco na wyniki czeka się 6-10 dni przy reszcie chyba około 2tyg, niby różnica niewielka, ale wiadomo, chce się je mieć jak najszybciej 🙂

    Wydaje mi się, że widzialam taka dyskusje na wątkach ciążowych lub starając się z pomocą medyczną.

    Swoją drogą, Murilega do którego wątku dołączasz? Styczniowy czy lutowy? 😀 zapraszamy!

    37👩& 36🧔
    PCOS, IO, SM, AMH: 8,68
    6 cs z KLN od 11.2023 (Aromek, Zivafert)
    28.04.24 11dpo ⏸️, 24.06.24 💔 12+1 poronienie chybione

    13.10.2024 10dpo nieśmiałe ⏸️ 🌈
    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 670 985

    Wysłany: 15 czerwca, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosa wrote:
    Hej dziewczyny 🙂 jeszcze nie robiłam, ale przymierzam się do tego od początku ciąży. Planuje zrobić Sanco juz w ten poniedzialek, wydaje się mieć szeroki zakres i ogromny plus za to, że czeka się krócej, bo krew badają w Polsce, inne wysyłane są do Chin. Przy Sanco na wyniki czeka się 6-10 dni przy reszcie chyba około 2tyg, niby różnica niewielka, ale wiadomo, chce się je mieć jak najszybciej 🙂

    Wydaje mi się, że widzialam taka dyskusje na wątkach ciążowych lub starając się z pomocą medyczną.

    Swoją drogą, Murilega do którego wątku dołączasz? Styczniowy czy lutowy? 😀 zapraszamy!
    Dołączyłam do lutowego bo po USG wychodzi 2 luty, ale szczerze czytam oba. 😅 Ja zastanawiam się mocno nad Veragene bo chociaż drogi to bierze też DNA taty i wylicza ryzyko mutacji jednogenowych dla dzieci danej pary oprócz szerokiego Nipt. Zastanawiam się tylko czy ktoś to robił i jak wygląda to z rzetelnością. Różnicy między Sanco i testDNA jeszcze nie wyczaiłam, ale oba mają ewidentnie szerszy zakres niż Nifty i inne.

    22.05.24 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe - ✅

    Leki: Acard,

    preg.png

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Murilega Autorytet
    Postów: 670 985

    Wysłany: 2 lipca, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podrzucam poniżej moją analizę testów NIPT, może komuś się przyda. ❤️

    Wszystkie testy zawierają: Trisomia 21, 18,13, 4 aneuplodie chromosomów płci, płeć

    Harmony
    Laboratorium: USA
    Czas oczekiwania: 8 dni roboczych
    Cena: 2200zł
    Badane delecje/duplikacje: tylko zespół DiGeorga
    Inne: XXYY

    Panorama
    Laboratorium: USA
    Czas oczekiwania: 14 dni roboczych
    Cena: 2366 (Medicover)
    Badane delecje/duplikacje: 5 mikrodelecji - zespół DiGeorge, 1p36, Anglemana, Pradera-Williego, Cri-du-chat (kociego krzyku)
    Inne: Triplodia (powielenie całego zestawu chromosomów)

    Sanco
    Laboratorium: Polska
    Czas oczekiwania: 3-7 dni
    Cena: 1980 zł
    Badane delecje/duplikacje: wszystkie >7 Mpz (co np. może ominąć zespół DiGeorga, Angelmana, Pradera- Willego)
    Inne: trisomie i monosomie wszystkich 23 par chromosomów, XXYY, może wykryć nieprawidłowości genetyczne łożyska mogące powodować nieprawidłowy przebieg ciąży

    Prenatal Karyo Plus testDNA
    Laboratorium: Włochy
    Czas oczekiwania: do 12 dni roboczych
    Cena: 2277zł
    Badane delecje/duplikacje: wszystkie >7 Mpz + 9 mikrodelecji 3-7Mpz (zespół DiGeorge’a, Cri-du-chat, Pradera-Williego, Angelmana, 1p36, Wolf-Hirschhorna, Jacobsena, Langer-Giedion, Smith-Magen’s)
    Inne: trisomie i monosomie wszystkich 23 par chromosomów (w tym XXYY), konsultacja z genetykiem

    NiftyPro
    Laboratorium: Chorwacja
    Czas oczekiwania: do 10 dni roboczych
    Cena: ok 2000zł
    Badane delecje/duplikacje: 92 delecje >3Mpz + wszystkie >5Mpz na życzenie
    Inne: trisomie 9, 16, 22, triplodia, konsultacja z genetykiem, ubezpieczenie w przypadku potrzeby amniopunkcji

    Veragene
    Laboratorium: Cypr
    Czas oczekiwania: do 10 dni roboczych
    Cena: ok 2300-2500zł (Medicover)
    Badane delecje/duplikacje: wszystkie delecje i duplikacje >2,5 Mpz
    Inne: XXYY, ryzyko 100 chorób monogenowych na podstawie DNA matki i ojca

    Z moich przemyśleń – nie ma testu idealnego. Najfajniejszy byłby wg mnie taki SANCO (bada wszystkie chromosomy) lub chociaż Nifty (bada 6 najczęstrzych trisomii) połączony z Veragene (delecje od 2,5Mpz i choroby monogenowe), ale taki test nie istnieje. 😉 To co sprawdziłam również to rzeczywiście te 6 trisomii chromosomalnych badanych w Nifty jest najważniejsze, ponieważ w przypadku innych płód raczej nie ma szansy przeżyć. Dlatego też zastanawiam się właśnie między Nifty, który bada najważniejsze chromosomy, triplodię, wybrane mikrodelecje >3Mpz oraz wszystko >5Mpz, a Veragene, które bada wszystko >2,5 Mpz i choroby monogenowe, ale brakuje mu sprawdzenia trisomii 9, 16 i 22 chromosomu. To trudny wybór i sama nie wiem jeszcze na co się zdecyduję.

    Jeśli się decydujecie na którykolwiek z testów to pamiętajcie, że to i tak działanie powyżej standardu. 😊 Gdy macie niepokojący wynik Pappy czy USG to lepszym wyborem może okazać się test z zapewnionym szybkim wynikiem, niż ten który bada mnóstwo dodatkowych rzeczy ale czeka się na niego 2 tygodnie.

    JaJustyna, KatarzynaBak lubią tę wiadomość

    22.05.24 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe - ✅

    Leki: Acard,

    preg.png

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • nieplanowana Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 11 sierpnia, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na jaki test zdecydowałaś się finalnie?

  • Karo9012 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: Dzisiaj, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Murilega Dziękuję za zestawienie, na pewno jest ułatwieniem w odnalezieniu się wśród tych wszystkich testów :) Od siebie tylko dodam, że nie tylko Sanco bada wszystkie chromosomy, a czas oczekiwania na wynik Karyo Plus to 4-8 dni - takie informacje uzyskałam ostatnio dzwoniąc do laboratoriów. Sama jeszcze szukam badania dla siebie i nie mogę się zdecydować.

    ⏸️26.08.2024
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ