X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Witaminy na poczatku ciazy
Odpowiedz

Witaminy na poczatku ciazy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was kochane, jestem w 7 tyg ciazy kilka dni temu bylam u gin i Pani kazala mi brac folik 2 tabletki 2 razy dziennie. Na opakowaniu pisze zeby brac 1 tabletke i teraz martwie sie czy ja nie biore ich za duzo? Nie chcialabym zaszkodzic dzieciatku.. Do tego mam brac jeszcze 1 tab kwasu omega 3. A jak to u was jest z witaminami? Co jecie? I co myslicie o tym foliku?

    201411191762.png
  • Strupka Przyjaciółka
    Postów: 114 275

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!:)

    Folik spokojnie możesz brać, nie zaszkodzisz dzidzi, nadmiar kwasu foliowego i tak jest wydalany z organizmu. A 0,4, czyli dawka z jednej tabletki to w sumie takie minimum.:)

    Magdalenna lubi tę wiadomość

    relg9vvjdzp246mx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore folik 1 tabl oraz falvit

  • Kulka41 Autorytet
    Postów: 438 207

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę tylko folik. Byłam u trzech lekarzy i każdy zalecał tylko kwas foliowy i żadnych innych witamin. Oczywiście zdrowe odżywianie.
    No i cały czas się denerwuję, czy aby na pewno dostarczam dzidzi wszystkich potrzebnych witamin.

    relganli1r5x4qbq.png
    Aniołek 5.02.2013 - 8tc
  • Kulka41 Autorytet
    Postów: 438 207

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam, że za duża ilość witamin, prowadzi do zbyt dużej wagi urodzeniowej dziecka

    relganli1r5x4qbq.png
    Aniołek 5.02.2013 - 8tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mnie lekarz wrecz kazal juz brac witaminy, tez sadzilam, ze za wczesnie, no ale jak zezwolil to biore

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja póki co biorę folik 1 tabl. przed ciążą brałam też mag B6 ale chyba zrezygnuję teraz co myślicie ?

    Kate

    np55zzc.png
  • Klotka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 10t6d biore witaminy, wcześniej doktor kazała lykac tylko kwas foliowy

  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę pregna plus lekarz ostatnio mi powiedział ze jest najlepsza bo ma więcej witaminy D3 niż inne a ja mu ufam , ma kwas foliowy więc dodatkowo nie kazał już brać :)

    Krysti lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:52

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Drogie - raczej co przedstawiciel....
    :)

    Kate

    np55zzc.png
  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaminy są bez recepty więc raczej nie.

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • Klotka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mój gin nie polecił żadnych konkretnych, kazał kupić to, co w aptece będzie w korzystnej cenie dla mnie. Łykam Prenatal Classic

  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi również nie polecił firmy kwasu omega 3 tylko powiedział że ma być to kwas dla kobiet w ciąży więc myśle, że niczym się nie sugerował :) ewentualnie zdrowiem dzidziusia :) martwi mnie jedynie że bierzecie po 1 tabletce kwasu foliowego a ja mam brać ich aż 4! Może na tym usg wyszło coś nie tak i Pani mi nie powiedziała..

    201411191762.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm chciałam sprawdzić czy powinnam zacząć łykać jakieś witaminki i w sumie nie wiem, bo co lekarz to inna opinia, jak na razie biorę 1 tabletkę kwasu foliowego, może jak będę po wizycie coś zaleci dodatkowo, w każdym bądź razie na etapie starania mówił, że nie mam brać witamin jak jestem zdrowa, tylko obowiązkowo kwas zalecił 2-3 miesiące przed starniami


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • Picia Przyjaciółka
    Postów: 114 53

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z witaminami to jest tak, ze jesli ktos bierze kwas foliowy (jedna dziennie) i witaminy, to musi zobaczyc w skladzie witamin ile kwasu foliowego zawiera jedna tabletka. Z tego co wiem, to nie mozna przekraczac zalecanej dziennie dawki kwasu. Ja biore na przemian - jeden dzien valvit, drugi kwas foliowy, bo to by bylo za duzo, tak poradzila mi oddzialowa na ginekologii. Tym bardziej, ze pije kawe - coffee mama, ktora tez zawiera kwas foliowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2014, 13:23

  • Picia Przyjaciółka
    Postów: 114 53

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kittykate wrote:
    ja póki co biorę folik 1 tabl. przed ciążą brałam też mag B6 ale chyba zrezygnuję teraz co myślicie ?

    No wlasnie ja tez bralam przed mag i nie wiem czy teraz mozna, przerwalam ale sama nie wiem. Wie ktos cos o tym ? :)

    Olka86 lubi tę wiadomość

  • szurabura Autorytet
    Postów: 456 223

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie pierwsza wizyta u lekarki czeka 5 maja, ale umawiając się pani dr spytała: jakie witaminy pani bierze? Odpowiedziałam, że Pregna Plus, powiedziała, że bardzo dobrze. Pregna Plus zawiera już w sobie kwas foliowy, więc z Foliku kazała zrezygnować.

    Czyli racja, co lekarz to opinia, jedni każą brać od razu inni wcale.


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ