X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr wynik bety a ciąża bliźniacza
Odpowiedz

wynik bety a ciąża bliźniacza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zrobiłam badanie krwi i wynik jest dobry a moze az za dobry tzn przyrost jest dosc wysoki jak na moj tydzien .
    czy to możliwe aby byla ciąża bliźniacza czy jeszcze za wczesnie na takie domniemania?
    poradzcie, podaje wynik bety :

    Jestem w 5 tygodniu ciazy wynik 9,015

    a tutaj sa spisane normy : w 5 tygodniu wynosi 217- 7,138
    6 tygodniu 158 - 31,800

    atdci09k18tcna0b.png
  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm.. gdzies w internecie były podane normy dla ciązy bliżniaczej, ale mam mgliste wrażenie, że były o wiele wyższe od normalnych. A chciałąbyś? Zapytaj w wątku ciąża bliżniacza, może dziewczyny robiły betę i pamiętją?

    aj lubi tę wiadomość

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jesteś pewna na 100% że to 5ty tydzień? Może szósty?

  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzy Lee wrote:
    A jesteś pewna na 100% że to 5ty tydzień? Może szósty?

    wiesz pewnosci nie mam, nie bylam jeszcze u ginekologa, licze tygodnie na podstawie ostatniej mesiaczki wiec 6 raczej niemozliwy .

    atdci09k18tcna0b.png
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    michaela wrote:
    Hmm.. gdzies w internecie były podane normy dla ciązy bliżniaczej, ale mam mgliste wrażenie, że były o wiele wyższe od normalnych. A chciałąbyś? Zapytaj w wątku ciąża bliżniacza, może dziewczyny robiły betę i pamiętją?


    wiesz co nie wiem czy bym chciała. Jak na razie wolałabym raczej 1 lokatora bo z dwojka to nie wiem czy dalabym sobie rade tak od razu :-) oczywiscie jak bedzie to sie bede cieszyc ale cichutko wierze ze to jedno malestwo tym razem :-)

    atdci09k18tcna0b.png
  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lissa ale jeżeli masz na suwaczku 5tydzien i 1 dzień to oznacza ze jesteś już od 2dni w 6tygodniu więc wynik jest w normie. Bo to sie tak liczy ja zaczęłam 7 tydzien więc od OM minęło 6 tygodni i 3 dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2013, 14:41

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozgo wrote:
    Lissa ale jeżeli masz na suwaczku 5tydzien i 1 dzień to oznacza ze jesteś już od 2dni w 6tygodniu więc wynik jest w normie. Bo to sie tak liczy ja zaczęłam 7 tydzien więc od OM minęło 6 tygodni i 3 dni.

    Kochana no przecie z ze masz racje , walsnie weszlam sobie na sledzenie ciazy a tam jak byk pisze 6 tydzien :-)))
    No to sie bardzo ciesze ahhh niepotrzebnie narobilam hałasu 0dash2.gif0fool.gif

    ale to nic widac jestem bardz przewrazliwiona ;-)
    Pozostaje mi sie cieszyc ze raczej jest wszystko ok z tym przyrostem, podobno lepiej wiecej niz mniej , zobaczymy po wizycie u lekarza :-)
    dzieki kochane 0drinks.gif

    atdci09k18tcna0b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiele opisów w internecie jest liczone tak jak pisze Kozgo i wieeele kobiet tak też mówi, sama tak liczyłam w pierwszej ciąży, szybciej mi leciało, ale według mojej rachuby urodziłam w 41szym tygodniu, podczas gdy był to poród o czasie w 40stym tygodniu. Musiscie wiedzieć, że dla lekarzy (bez wyjątku) liczą się TYLKO skończone tygodnie, a nie rozpoczęte, więc prawidłowo powinno się mówić (na przykładzie Lissy), że jesteś w 5tym tygodniu i tak powinnaś sobie prywatnie to kalkulować. Ja też mówię, że jestem w 30stym, a nie 31 tygodniu i staram się czytać opisy do 30stego tygodnia, a nie tego późniejszego.

    Pytanie więc, jak ktoś podawał normy dla bety vs tygodnie -> co miał na myśli: rozpoczęty, czy skończony. JEśli jesdnak rozpoczęty, to duże prawdopodobieństwo, że to jeden dzidziuś. Nie mniej jednak pamiętajcie o tym liczeniu.

  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzy Lee dobrze wiedzieć:) z tym liczeniem to wszędzie piszą jakoś inaczej:)

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zgadzam się z Suzy Lee mój lekarz i każdy inny który mnie badał liczył skończone tygodnie. I ja też tak się posługiwałam.

  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też tak położna tłumaczyła, że do badań i porodu liczę skończone tygodnie.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha , czyli nadal to 5 tydzien puk-puk.gif

    Powiedzialam mojemu ze musze szybko isc na usg sprawdzic co tam sie wyrabia , a on do mnie " Kochana w 40 dniu dopiero mozna sie udac do lekarza , wczesniej nic nie zobaczysz" :-o no zamurowalo mnie on i wiedza na ten temat :-D

    michaela, elukkkcha245 lubią tę wiadomość

    atdci09k18tcna0b.png
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lissa mężuś do pozazdroszczenia :)

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ