X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zgaga- Ratunku !
Odpowiedz

Zgaga- Ratunku !

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Majka90 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Przyszłe Mamy, czy Was też strasznie męczy zgaga ? Znacie jakieś sposoby na zniwelowanie tego nieprzyjemnego uczucia ?
    Kiedyś słyszałam, że szklanka mleka jest dobra, ale ja niestety nie mogę mleka...

    PRAWIEMAMA
  • szwesta80 Autorytet
    Postów: 402 284

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migdały. Ograniczyć bardzo gorące posiłki i napoje, bo rozpulchniają żołądek i powodują zgagę. Obserwować po czym zgaga atakuje (u mnie np. po pomidorach) i wyeliminować ten produkt z diety. Nie kłaść się od razu po posiłku. I jak trzeba spać na wpółsiedząco. A mleka bezlaktozowego też nie możesz? Bo mi mleko najbardziej pomaga na zgagę. A teraz w 3 trymestrze potrafi być okropna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 15:27

    3jgx3e3kzhsm0bxy.png
    f2w3qh4snsvwasdq.png
    Przybrana Mama dla Młodego
    Aniołek [*] - 12.10.2015 - 8 tc
    Aniołek [*] - 16.01.2017 - 9 tc
  • Majka90 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuję z migdałami, dzięki!
    Właśnie, zaobserwowałam, że po cytrusach i ogórkach mi doskwiera..

    PRAWIEMAMA
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama w obu ciazach miala zgage non stop przez caluska ciąze. Nie bylo chwili, ani leku czy produktu zeby przechodzila. Pomagał jedynie poród ;p

    Niestety takie są uroki, jedne wymiotują, drugie maja zgage, trzecie okropne bole glowy. Pocieszajace jest to, że ciaza szybko mija, a wtedy wszystko przechodzi :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 05:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze to chyba nie jeść nic kwaśnego, tłustego i słodkiego przed snem.. A najlepiej w ogóle nie jeść przed snem :p Mleko owszem, pomaga. Ja dobijając do 35. tyg. i tak w zasadzie muszę spać na siedząco, miałam już zgage nawet po napiciu się wody ;) Takie uroki ciąży..

  • Czokonusa Koleżanka
    Postów: 44 12

    Wysłany: 17 maja 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka90 wrote:
    Spróbuję z migdałami, dzięki!
    Właśnie, zaobserwowałam, że po cytrusach i ogórkach mi doskwiera..

    Podbijam temat - od dzisiejszej nocy męczy mnie zgaga... Wczoraj zjadłam pół garnka zupy pomidorowej, tylko ona mi smakowała. No i chyba od tego. W nocy musiałam wstać i zrobić herbatkę z kminku i majeranku + szklanka wody z cytryną... Pomogło. Dzisiaj na śniadanie zjadłam serek wiejski light z rzodkiewką i szczypiorkiem, no i po paru godzinach znowu piecze :(

    Przypomniałam sobie, że mam mleko migdałowe - może pomoże..? Herbatka kminkowo-majerankowa jest całkiem niezła :)

    Najgorsze, że właśnie do pomidorów, cytrusów, kiszonek mnie ciągnie, a twarożek mogłabym jeść non stop :(

    svchhqvkl4g8fqeb.png
  • Gosiaczek1509 Koleżanka
    Postów: 58 4

    Wysłany: 22 maja 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miewam rzadko ale jak już mam to migdały pomagają.

    Aniołek 9tc (*) 10.02.2017

    Kochany synuś Sebastian 07.12.2018 :*:*:*
    dxoml6d8w2mqpznm.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 22 maja 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 6 msc i nic nie pomagało... I obie ciąże i oboje dzieci mają długie włosy :D

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 24 maja 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam w 1 ciazy... i ciagle Renne brałam bo tylko to lekarz mi polecił i mleczko z apteki takie na zgage ale to mniej juz pomagało... ale chłopcy długich włosów nie mieli :P ale było ich dwóch :D

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • Lusi31 1987 Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pomaga mleko i używam bez laktozy bo zwykłego też nie mogę. Wystarczy jak np na śniadanie jem owsiankę na mleku a jak męczy wieczorem to zjem też na kolację. Można brać rennie i właśnie nie jeść kwaśnych produktów bo pobudzają zgagę. Dla mnie z tych wszystkich sposobów mleko jest najskuteczniejsze i ulga prawie natychmiastowa. W Biedronce i Lidlu mleko bez laktozy jest tanie. W niektórych sklepach kosztuje nawet 10 zł a tam ok 3

  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a od kiedy was męczy zgaga? chodzi o tydzień ciąży... mi na szczescie na razie nic nie dokucza... :D

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • Czokonusa Koleżanka
    Postów: 44 12

    Wysłany: 25 lipca 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do zgagi się już właściwie przyzwyczaiłam ;) :D Na mleko w ogóle nie mam ochoty. Migdały są dobre, zawsze noszę w torebce :D no i blister Rennie.

    svchhqvkl4g8fqeb.png
  • Czokonusa Koleżanka
    Postów: 44 12

    Wysłany: 25 lipca 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 wrote:
    a od kiedy was męczy zgaga? chodzi o tydzień ciąży... mi na szczescie na razie nic nie dokucza... :D

    Trudne pytanie - mam wrażenie, że od początku ciąży :D ale jak patrzę do kalendarza - notowałam jakoś od 7 tc, rozkeciła się na dobre w 10tc. Ale to nie jest regułą, że w ciąży musisz mieć zgagę... Jedna ma zgagę, innna mdłości/wymioty, inna żadnych dolegliwości. Ja nie wymiotowałam,ale miałam mdłości, zwłaszcza wieczorem. No i zgaga. Ciesz się, że nic Ci nie dokucza :) :)

    svchhqvkl4g8fqeb.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ