X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Antybiotyk który nie jest bezpieczny w ciąży
Odpowiedz

Antybiotyk który nie jest bezpieczny w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Invictia Przyjaciółka
    Postów: 62 71

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć drogie mamy, mam bardzo duży problem.
    Mieszkam w UK, i GP przepisał mi na infekcje moczu trimethropin, powiedział że jest bezpieczny po 3 miesiącach.
    Na ulotce pisze, aby nie brać tego antybiotyku jeżeli jest się w ciąży oraz się gdy karmi się piersią. W internecie wyczytałam, że ten antybiotyk przepisuje się tylko wtedy kiedy nie ma innej alternatywy, albo korzyści są lepsze niż ryzyko dla płodu, ponieważ przechodzi przez łożysko.
    Zadzwoniłam z pretensjami i prośba o zmianę antybiotyku, ale on upiera się że recepta jest bezpieczna.
    Nie wiem co mam robić.


    Ps. Jestem w 15 tyg ciąży, oraz lekarz stwierdził, że na większości antybiotykach pisze że nie można brać, kiedy można od drugiego trymestru.... a ja "głupia" myślałam, że da mi Amoxicillin, ba gdzie w ulotce pisze jak byk " bezpieczny w ciąży ". Nie wiem czemu nie chce mi go przepisać, stwierdził że infekcja jest bardzo słaba...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2017, 19:25

    Catherine❤️
    010i3e3kpqm93z17.png
    Data porodu - 9 Grudnia ❤️
  • Invictia Przyjaciółka
    Postów: 62 71

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 02:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko, dostałam zamiennik na A&E - nitrofurantoin.

    k878 lubi tę wiadomość

    Catherine❤️
    010i3e3kpqm93z17.png
    Data porodu - 9 Grudnia ❤️
  • Modrzewiowa Autorytet
    Postów: 340 197

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitrofurantoina to raczej chemioterapeutyk a nie stricte antybiotyk

    Podobnie z resztą trimetoprim ...

    dev358pr___.png

    Franciszek :*
    10.05.2017 r. serduszko naszego Serduszka :)

    cbpregz2jivxh5d2.png

    Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ